Фотостаріння пігменту, або Як зберегти колір у перманентному макіяжі.
Досвідчені майстри знають, що початковий колір пігменту у флаконі не може залишитися таким самим після того, як відбудеться повне загоєння в шкірі. Давайте розберемо чому це відбувається.
Непоодинокі ситуації, коли через деякий час результат процедури перманентного макіяжу починає відрізнятися від планованого. І насамперед це стосується відтінків. Пропонуємо розглянути причини, що впливають на колір татуажу
Чому змінюється колір ПМ?
Під час проведення процедури при попаданні в прокол пігментна маса поєднується з кров'ю, лімфою та цитоплазмою пошкоджених клітин, потім пігментні краплі полягають у капсулу, що складається з колагенових волокон, оскільки для організму барвник сприймається як стороннє тіло, і пігмент темніє.
Крім того, частина пігменту втрачається природним шляхом - він виноситься разом із лімфою. Кількість пігменту, що виходить із лімфою, індивідуально в кожному окремому випадку. Тут все залежить від пацієнта, його віку, стану імунної системи тощо. Тому іноді на виході інтенсивність кольору знижується вдвічі і навіть більше.
І, по-третє, залежно від фототипу та типу шкіри клієнта (пориста, жирна, суха, шрамована) колір одного і того ж пігменту буде різним на різних людях.
Ускладнює стан речей той факт, що відразу після процедури майстер не може дати жодних прогнозів, робити якісь висновки можна лише після повного загоєння (через 4 тижні – у молодих людей та через 5 тижнів – у вікових пацієнтів). Тільки після закінчення цього періоду можна судити про сам колір. Глибина залягання пігменту має велике значення, оскільки епідерміс, крізь який ми бачимо колір усередині, відіграє роль фільтра. Особливо це важливо для чорних стрілок, адже якщо майстер сильно заглибиться в шкіру, то чорний колір крізь рожеву дерму матиме синьо-фіолетовий відтінок.
Фотостаріння пігменту
Фотостаріння пігменту - період, коли колір пігменту зазнає найбільших змін. Перманентний макіяж має на увазі татуаж на обличчі - області, яка постійно піддається УФ опроміненню, на відміну, наприклад, від татуажу ареол або прихованих рубців, тому фотостаріння пігменту відбувається активніше.
Найшвидше вицвітають брови. Це може супроводжуватися такими проблемами, як перехід кольору брови в червоний, малиновий, синій або оранжеві відтінки. Важливо, що велику групу ризику становлять пігменти, що складаються лише з оксидів заліза без органіки, оскільки чорний оксид заліза під дією сонячних променів або іншого УФ опромінення змінює валентність атома заліза і перетворюється на червоний оксид заліза.
У пігментів для губ проблема інша: червоні відтінки вицвітають і залишається білий, або при лазерному видаленні колір перетворюється на сірий або навіть чорний. Тут найкращий варіант - поєднання менш стійких оксидів заліза з дуже стабільними та яскравими органічними червоними та помаранчевими пігментами.
Як зберегти колір
Для того, щоб перманентний макіяж довше радував ваших клієнток і зберігав початковий колір, порекомендуйте їм обов'язково захищатися від УФ-променів у будь-яку пору року. При цьому в зимовий період достатньо SPF 15, на пляжі засіб повинен забезпечувати SPF 50. Не всі знають, що звичайні люмінесцентні лампи теж продукують опромінення, тому в офісі також необхідно користуватися сонцезахисним засобом.
І важливо не забувати про природне руйнування капсул з пігментом в організмі з часом, дати клієнту пам'ятку про те, як правильно доглядати татуаж, вчасно призначити клієнту корекцію і нагадати про рефреш перманентного макіяжу.
Читайте також
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- Колористика та перманентний макіяж: що потрібно враховувати майстру
- Експерти про перманент ареоли: поради Алли Ромазанової
- Вчення про колір: колористика для майстрів перманентного макіяжу
- Пігментологія у перманенті: процес підбору кольору
- Колористика