Insta-макіяж: чому він не підходить вашій клієнтці?

Слово візажисту

Logo

Не секрет, що Insta-макіяж на сьогоднішній день має величезну популярність у візажистів. Чи виправдана його слава і чому вона не підходить більшості клієнток – розповідає Олена Кириченко.

Олена Кириченко , професійний візажист, викладач із досвідом
роботи понад 25 років, YouTube-блогер

Почну з головного. Insta-макіяж сформувався під потреби соцмереж, особливо однієї – Instagram. Візажисти активно використовують можливості цього майданчика для того, щоб продемонструвати свою майстерність онлайн.

Найчастіше результат втілюється у форматі фото. Для хорошого фото потрібні:

  • гарна модель;
  • гарний фотограф;
  • гарне світло.

Так би мовити, три кита досконалої beauty-зйомки. Дійсно, хороша модель зіграє образ будь-якої складності від м'якого та природного до ультраяскравого екстравагантного. Хороший фотограф, поза сумнівом, подасть ідею візажиста в найвиграшнішому ракурсі, а без гарного світла ця витівка взагалі не має особливого сенсу. Ну і звичайно ж, потрібна ретуш, щоб довести фото до досконалості.

Але яке відношення має все це до життя? Адже клієнтка, яку ви готуєте до події і якій зробили модний Insta-макіяж, може з'явитися з ним при природному денному світлі, при неприродному люмінесцентному освітленні, в оточенні клубного стробоскопного світла (ще не найгірший варіант!) або при тьмяному мерехтінні в якій- або лаунж-зоні.

Блискучі хайлайтери та бронзери (а Insta-макіяж без них не обходиться), якими ви прикрасили обличчя своєї замовниці, при денному світлі виглядають безглуздо, а при люмінесцентному просто брудно (якщо ви буваєте на професійних beauty-виставках, думаю, ви не раз помічали цей ефект на жертвах макіяжу). А припустити, як такий макіяж виглядатиме у клубі, просто нереально, бо завжди непередбачувано. Адже ретушшю його в реальному житті не виправити!

Світловідбивні текстури різного типу, на застосуванні яких побудований інстаграмний макіяж, дуже звужують сфери його застосування. Він відмінно підходить для фото- та відеозйомки в рекламній та модній індустрії. У сфері ж комерційного макіяжу, як-то кажуть, більше запитань, ніж відповідей.

Кому не підходить Insta-макіяж?

У назві статті я окреслила, що цей макіяж більшості жінок не підходить. Готова відповісти за свої слова!

Першими потрапляють у зазначену більшість вікові клієнтки. Їм не можна наносити блискучі текстури на повіку, тому що даний прийом підкреслить нерівну текстуру шкіри (можна трохи сатінових тіней, але зовсім трохи). З цієї ж причини на частину обличчя, що залишилася, не можна наносити блискучі хайлайтери і бронзери. Якщо ви робите своїй віковій клієнтці сяючий макіяж для фото, то в такому разі м'яке світло, потрібний ракурс і гарна обробка фото вам допоможе. Але цей же макіяж при природному освітленні та близькому контакті зрадницьки видасть вік. А якщо до нього додати широкі брови, як цього вимагає сучасна мода, то плюс десяток років гарантовано жінці.

Наступний гурт, як не дивно, молоді дівчата. Йдеться про юних дівчаток, організм яких тільки формується, і через це на обличчі часто з'являються висипи. Безумовно, я таким клієнткам раджу обов'язково відвідувати косметолога, але не вважаю, що підліткова чи проблемна шкіра – це протипоказання до макіяжу. Навпаки, вдаючись до порад косметологів та візажистів, їм необхідно навчитися доглядати шкіру та правильно приховувати тимчасові недоліки. Приховувати – ключове слово у разі. Справа в тому, що блискучі текстури підкреслять, а не згладять, нерівності проблемної шкіри. Тому на очі можна наносити хоч металік, хоч шиммер, хоч гліттер і навіть усе це разом узяте. Але зони, де є бугристості від висипань, потрібно покривати виключно матовими текстурами.

Світловідбивні засоби, як відомо, надають формі, на яку нанесені обсяг. Тому їх небажано наносити на зони, де подібний обсяг є від природи. Наприклад, на округлі щоки. Як ви вже, напевно, здогадалися, наступна категорія клієнток, яким протипоказаний сяючий арсенал Insta-макіяжу – світловідбиваючі бази, хайлайтери та бронзери – це дівчата та жінки з пишними формами.

Кому можна робити інстаграмний макіяж?

То хто ж тоді залишається? Спробую описати портрет клієнтки, якій можна зробити інстаграмний макіяж без застережень. Отже! У неї гладка пружна шкіра, густі високі брови, худе обличчя та великі очі. Нічого не нагадує? Звичайно, це опис стандартної модельної зовнішності. Не знаю, як у вас, але не всі мої клієнтки мають такі дані. На жаль, а може, на щастя, вони найчастіше мають нестандартну зовнішність. У них різні овали обличчя, різні форми очей і носа, їхня шкіра відрізняється за кольором, типом і текстурою.

View post on Instagram
 

Як працювати з нестандартною зовнішністю?

Зрозуміло, до нестандартної зовнішності потрібний нестандартний підхід! З таким підходом прийоми інстаграмного макіяжу не страшні. Бачите, що ніс у клієнтки широкий та м'ясистий – не наносите на нього хайлайтер, щоб не зробити його візуально ще ширшим. Бачите на обличчі широкі та округлі вилиці – не покривайте їх блискучими текстурами, вони мають природний об'єм і не потребують підсвічування. Світлий консилер (тим більше зі світловідбиваючим ефектом) не потрібно наносити під очі всім підряд. І неважливо, як ви його наносите: у формі трикутника чи овалу! Світлий тон під очима візуально округляє щоки, робить випуклішими мішки під очима і при цьому, на жаль, дуже часто не справляється зі своїм головним завданням – не перекриває сині кола під очима (для їх маскування потрібен персиковий коректор/консилер).

Зізнаюся, назва моєї статті – провокація! Я зробила це навмисне, щоб звернути вашу увагу на особливості застосування актуального зараз Insta-макіяжу у комерційній сфері. Погодьтеся, те, що добре працює в умовах професійної фотостудії, не можна без корекції переносити до споживчої сфери. В обох сферах візажисти повинні досягати кращого результату, але підходи мають бути різними. Адже замовники, а отже, й цілі мають різні.

Замовником, наприклад, фото або відеозйомки є фотограф/відеограф/продюсер/редакція/візажист/стиліст або ціла творча група. Зверніть увагу на нюанс: замовник – не модель, на якій ви виконуєте макіяж. Метою зйомки може бути реклама косметики, одягу, прикрас та просування самого фахівця.

View post on Instagram
 

У комерційному макіяжі особа, на обличчі якої ви малюєте, це ваш замовник. І цей замовник/замовниця претендує на індивідуальний підхід до своєї зовнішності. Має право. Адже він/вона оплачує своє замовлення і вирішує, впоралися ви з поставленим завданням чи ні.

Впевнена, що досвідчені майстри давно це зрозуміли та персоніфікували свою роботу. Мої міркування більшою мірою орієнтовані на молодих фахівців, і сподіваюся, що інформація, якою я поділилася, виявилася для вас корисною. Бажаю успіхів!

Читайте також