Чемпіонати та онлайн-конкурси: як зробити правильний вибір?

Прямий ефір з Олексаном Мусаеляном

2021-08-25
Logo

Чому майстру варто брати участь у Чемпіонатах? На чому зупинити свій вибір – на Чемпіонаті чи онлайн-конкурсі? Про це і не лише ми поспілкувалися з експертом PRO Beauty Battle Hair – Олексаном Мусаеляном під час нещодавнього прямого ефіру.

Гостем зустрічі на нашій сторінці PRO Hair&Makeup став Алексан Мусаелян , тренер та суддя чемпіонату України з перукарського мистецтва ABC, тренер чемпіонату Європи та світу з перукарського мистецтва ЗМС, суддя чемпіонату Європи OMC.

Нам вдалося поспілкуватися про те,

  • чому майстру варто брати участь у Чемпіонатах?
  • що вибрати: Чемпіонат чи онлайн-конкурс?
  • як вибрати номінацію, яка призведе до перемоги
  • як підготуватися до Чемпіонату: самостійно чи з тренером?

Чому майстру варто брати участь у Чемпіонатах?

Для початку мені хочеться пояснити, що таке чемпіонат у моєму розумінні. Багато хто сприймає його, як змагання, але це поняття значно ширше звичайного змагання. Це грандіозний професійний event, де збираються учасники, їхні тренери, судді та просто мисливці за натхненням та знайомствами. Чемпіонат – це насамперед свято, у якому люди, котрі люблять свою справу, беруть участь і на якому обмінюються досвідом.

Щиро кажучи, перемагати на Чемпіонатах зовсім необов'язково. Головне взяти участь, як би банально це не звучало. Коли ви приходите до конкурсного руху, то відкриваєте для себе абсолютно новий світ перукарського мистецтва. Ви опиняєтеся у колі тих, хто дійсно розуміється і може гідно вас оцінити.

Чемпіонат також вчить таку річ, як відчуття композиції. Коли ви займаєтеся конкурсною роботою, то знайдете навички її правильної подачі. Це необхідно для цілісності розуміння та гідної оцінки. По суті, таку подачу використовують абсолютно всі майстри у Instagram. Чемпіонат якраз виховує цю культуру.

Підготовка до конкурсу позитивно впливає і на повсякденну роботу: покращується її техніка виконання, чистота. Більшість всесвітньо відомих майстрів – колишні учасники конкурсів та переможці Чемпіонатів. Саме вони розвивають дисципліну і згодом допомагають виробити відомий почерк.

Як краще готуватися до Чемпіонату: самостійно чи з тренером?

Тренери – це не випадкові люди у конкурсному світі. Вони також пройшли цілий шлях у цьому русі. Свого часу їх теж хтось вів за руку та показував, як правильно все зробити, що взяти у роботу.

Без тренера брати участь у Чемпіонаті важко, ви не розумієте, в який бік йти. Це та людина, яка допоможе пройти шлях та досягти найкращих результатів, а ще важливіше – перемогти разом. Адже перемога – це завжди загальний результат тренера та учасника.

Тому готуватися до Чемпіонату потрібно однозначно з тренером. Тренер важливий та потрібен. Адже хтось повинен переживати за вас більше, ніж ви самі (сміється – прим. ред.).

Як бути тренеру, якщо його підопічний вибирає для участі тему, в якій він не сильний. Спробувати переконати його/її чи підтримати вибір?

Це питання довіри між учасником та тренером. Якщо учасник абсолютно впевнений і непохитний у своєму рішенні, а тренер йому потрібен лише для корекції якихось помилок, то, може, не варто і заважати. Це досвід учасника. Не так важливо перемогти, як отримати цей досвід. Якщо людина пройде свою дорогу самостійно, то матиме більше компетенцій.

Тренерська робота не є разовою акцією. Це радше схоже на довгострокову перспективу. Сьогодні підопічний тільки візьме участь, а наступного року, наприклад, та сама складна номінація вже стане його сильною стороною. Якщо учаснику дуже подобається номінація, то нехай візьме участь, а тренер у цьому допоможе.

Але! Якщо учасник приходить із установкою «я хочу виграти та отримати результат», тоді важливо довіритися тренеру та вибрати свою сильну сторону.

Як учаснику обрати номінацію, яка призведе до перемоги?

Моя особиста думка – всім керує комерція, так чи інакше. Потрібно завжди вибирати те, що може вас презентувати/прорекламувати, або те, що ви зможете використати надалі, застосувати це в роботі.

Якщо учасника не тягне у конкретну номінацію, то краще брати саме те, що можна продати та використати надалі. Якщо ви майстер зачісок, то навіщо для змагання купувати барберську номінацію? Або якщо ви спеціалізуєтеся на області стрижок, то навіщо зупинятися на колористиці? Займайтеся в такому разі тим, що ви пропонуєте на ринку.

Як вибрати Чемпіонат новачкові? На чому зупинити свій вибір: на Чемпіонаті чи онлайн-конкурсі?

Моя думка: завжди треба починати з чогось простого. Step-by-step. Саме таким чином "нагулюється апетит". Онлайн-чемпіонати, які народилися за часів локдаунів, – це небагато плюсів пандемії. І саме чудова можливість для майстрів-початківців проявити себе без додаткових зусиль, потрібних для офлайн-конкурсів.

Оскільки саме майстру-початківцю досить складно себе організувати для участі: приїхати, знайти модель, курирувати процес створення образу і так далі.

Продовження дивіться у нашому IGTV:

View post on Instagram
 

Читайте також