Дрібнозморшкуватий тип старіння: програма корекції вікових змін

Апаратний догляд за шкірою

Logo

У пропонованій вашій увазі статті ми намагалися узагальнити і представити апаратні методики для корекції дрібнозморшкуватого типу старіння обличчя, що найбільш успішно зарекомендували себе, а також навести конкретні приклади їх використання із зазначенням сумісності і кратності призначення.

В одному з попередніх матеріалів ми розглянули варіанти комплексної корекції обличчя втомленого морфотипу. Сьогодні поговоримо про дрібнозморшкуватий тип старіння.

Основні мішені впливу:

  •  зниження тургору, зменшення еластичності шкіри, її дегідратація, порушення бар’єрних властивостей;
  • множинні дрібні зморшки, що зберігаються у стані мімічного спокою, великопористість шкіри.

Корекція змін. Підготовчий етап

Мета – дбайливе відлущування, відновлення бар’єрних, репаративних властивостей шкіри, відновлення мембранного потенціалу клітин, м’яка стимуляція синтезу глікозаміногліканів (зволоження шкіри).

Використовувані апаратні технології – мікрострумова терапія, біоокситерапія.

Мікрострумова терапія

Метод заснований на застосуванні слабких низькочастотних модульованих імпульсних струмів із силою від 10 до 650 мкА та частотою від 0.1 до 300 Гц. Відновлює мембранний клітинний потенціал усіх тканин обличчя, покращує трофіку, венозний та лімфатичний відтік, розслаблює гіпертонічні й відновлює тонус гіпотонічних м’язів обличчя. Є можливість форезу поляризованих засобів. Метод простий, ефективний у застосуванні як по обличчю, так і по тілу, комфортний і практично безпечний.

Біоокситерапія

Біоокситерапія – вплив на шкіру струменем повітря, збагаченого киснем під тиском. Метод не порушує цілісності рогового шару, а отже, проблема введення активних препаратів у найглибші шари епідермісу вирішується принципово відмінним від ін’єкційного способу шляхом. Збільшується швидкість кисневого обміну у клітинах епідермісу. Підвищується проникність клітинної мембрани та зростає засвоєння активних речовин косметичних препаратів. Нормалізується обмін речовин, прискорюються процеси регенерації. Процедура проста, комфортна, застосовна для обличчя й тіла.

Основний етап

Мета – оксигенація, інтенсивне відновлення гідратації епідермісу та дерми, стимуляція синтетичної активності фібробластів для підвищення тургору шкіри обличчя.

Використовувані апаратні технології – ультразвукова терапія з фонофорезом, лазерна біоревіталізація, щадні режими лазерного неаблятивного омолодження, світлотеплове омолодження, ендермологічний ліфтмасаж/ендермоліфт.

Ультразвукова терапія

Ультразвукова терапія підвищує проникність біологічних мембран, прискорює обмін речовин, сприяє синтезу АТФ, нуклеїнових кислот, білків, ліпідів, полісахаридів та інших клітинних компонентів, виконує функцію каталізатора, змінює значення рН тканин до лугу, сприяє утворенню БАВ. Руйнує слабкі міжклітинні зв’язки, виконуючи поверхневий пілінг. Ультрафонофорез – це поєднана дія на організм ультразвуку та нанесених на шкіру лікарських і косметичних засобів, що зберігають свою структуру й фармакотерапевтичну активність при дії механічної хвилі. При адекватному доборі зволожувального препарату ефективно відновлює гідратацію тканин.

Світлотеплове омолодження

Світлотеплове омолодження досягається при використанні енергії широкосмугового світла 400-1200 нм і теплового компонента. Внаслідок контрольованого термічного ушкодження на рівні сосочкового шару дерми стимулюється синтетична активність фібробластів, покращується мікроциркуляція шкіри, збільшується об’єм дерми, розгладжуються зморшки, підвищується еластичність і гідратація шкіри, усувається гіперпігментація, тонкі судинні мальформи.

Неаблятивне лазерне омолодження

Неаблятивне лазерне омолодження проводиться за допомогою лазера Nd:YAG з довжиною хвилі 1064 нм. Лазерне випромінювання, що поглинається водою, гемоглобіном та його формами, а також меланіном за допомогою контрольованого термічного пошкодження, стимулює синтетичну активність фібробластів, коагулює судинні мальформації, видаляє небажане волосся будь-якого кольору на різних ділянках обличчя та тіла.

Ендермологічний ліфтмасаж / ендермоліфт

Багатомірна механічна стимуляція тканин за допомогою спеціально сконструйованої ЛІФТ-маніпули забезпечує делікатний щипковий вплив на тканини обличчя, шиї й декольте. Активне вироблення тканинами колагену та еластину базується на принципі механотрансдукції – контрольованій внутрішній біологічній відповіді клітин і тканин на зовнішній механічний вплив. РОЛ-маніпула апарату й можливість використання постійної та циклічної вакуумної аспірації дозволяє боротися з небажаними жировими відкладеннями (подвійне підборіддя тощо) та знімати м’язовий гіпертонус.

Методика вибору

Найбільш актуальною на сучасному етапі є методика лазерної біоревіталізації шкірних покривів. Суть методу полягає у комплексному впливі атермічного терапевтичного лазера з довжиною хвилі 785 нм та спеціального гелю на основі низькомолекулярної гіалуронової кислоти, яка негайно відновлює водний баланс і відтворює для клітин ідеальні умови для життєдіяльності. У цих процедурах використовується атермічний діодний лазер із довжиною хвилі 785 нм (інфрачервоний спектр). Зазвичай у маніпулі є 7 діодів по 85 мВт інфрачервоного діапазону (785 нм), тобто загальна потужність лазера 595 мВт. Атермічний – означає, що протягом 30 хвилин впливу лазерним променем в одну й ту саму область температура шкіри не зміниться або підніметься не більше ніж на 1˚С.

Під впливом цього лазера:

  • послаблюються зв’язки між клітинами, відкриваються транспортні канали, якими проникає низькомолекулярна гіалуронова кислота;
  • змінюється просторова структура молекули ДК і змінюється (збільшується) її координаційне число (кількість молекул води, що може пов’язати ГК);
  • збільшується продукція АТФ у тканинах;
  • стимулюється функція фібробластів, збільшується продукція колагену й еластину;
  • активізується мікроциркуляція та відновлюються імунні функції шкіри.

Під час процедури під впливом лазерного випромінювання відбувається відкриття транспортних каналів у роговому шарі та активне проникнення через них низькомолекулярних фракцій гіалуронової кислоти. Подальша дія лазерного випромінювання стимулює відновлення тривимірного матриксу гіалуронової кислоти та утворення депо препарату, що зберігається протягом тривалого періоду. Це забезпечує тривале зволоження й регенерацію шкіри з потужним ліфтинговим ефектом. У дермі під впливом випромінювання цієї довжини хвилі відбувається стимуляція метаболізму.

Приклад складання курсової терапії дрібнозморшкуватого старіння

Підготовчий етап:

  1. Ультразвуковий пілінг (за показаннями) 2 рази на тиждень.
  2. Мікрострумова терапія в режимах нормалізації клітинного потенціалу, введення зволожувальних іонізованих засобів 3 рази на тиждень. Можливе заміщення МТ форезу на УЗ форез на вибір фахівця.

Процедури проводяться послідовно за одне відвідування. Тривалість етапу 2 тижні.

Основний етап:

  1. Лазерна біоревіталізація 2 рази на тиждень, курс 6-8 процедур.

За необхідності можливе поєднання з процедурами підготовчого етапу, проведення яких можливе як у періоди між процедурами лазерної біоревіталізації, так і перед нею за одне відвідування.

Підтримуючий етап:

  1. МТТ або УЗТ 1 раз на тиждень, лазерна біоревіталізація 1 раз на 2-4 тижні. Використовуються всі методи або на вибір косметолога залежно від проблеми, що залишилася.

 

Читайте також