Естетична дермопігментація: на що слід звернути особливу увагу

5 причин не займатися корекцією дефектів шкіри

Logo

Чи готові ви до того, щоб займатися не просто наведенням краси на обличчі, а допомагати клієнтам позбутися дефектів на шкірі? Чи готові взятися за «відновлення» волосся, ареоли? Це не так просто, як здається

Світлана Качалова, засновник та керівник навчального центру «Ідеальний контур» (дистриб'ютор компанії Nouveau Contour (Нідерланди) в Україні), міжнародний сертифікований майстер-тренер ПМ, мікроблейдингу та дермопігментування Nouveau Contour, учасник міжнародних конференцій та виставок майстрів перманентного макіяжу та візажу

Раніше було просто: майстер тату. Далі еволюція професійного зростання відкрила сферу перманентного макіяжу: з'явилися лінержисти, розширилися межі зон впливу – від роботи лише з особою, апаратного та мануального мікропігментування до тілесних практик камуфляжу з пігментуванням дерми, тобто шкіри, але, як правило, тіла. Коло замкнулося. Внесення пігменту в шкіру відродилося в новому амплуа – естетичному, із зовсім іншим цільовим підтекстом: камуфляж – а не демонстрація, природа – але не виклик, природність – а не штучність. Основна мета – приховати похибки тіла, наблизити його до ідеалу.

Пігментування дерми: що це?

Дермопігментація – це спосіб корекції дефектів шкіри за допомогою введення пігменту під шкіру у верхні шари дерми за допомогою перманентного макіяжу.

В основному термін «дермопігментування» пов'язаний з корекцією, корекцією кольору і камуфлюванням шкіри, і, якщо, наприклад, рубець або пляма вітіліго буде знаходитися в зоні обличчя, це все одно відноситься до дермопігментування.

Протипоказаннями до процедури дермопігментування є онкологічні хвороби, цукровий діабет, запальні захворювання, порушення цілісності шкірного покриву у зоні впливу, психічні захворювання, вагітність та лактація.

Технічно дермопігменування виконується аналогічно традиційним класичним апаратним методикам - шляхом введення пігменту під шкіру за допомогою голок різних конфігурацій.

*До речі, цій важливій темі буде присвячено Майстер-курс "Школа естетичної дермопігментації" , який відбудеться у Києві 9-10 вересня. У насиченій програмі буде запропоновано поглиблене вивчення питань естетичної дермопігментації, систематизовано та проаналізовано сучасні методики та техніки.

Основні завдання, з якими справляється дермопігментування:

  • рубці;
  • косметична корекція ареоли;
  • відновлення ареоли та соска після раку грудей (онкологія);
  • розтяжки;
  • дисхромії;
  • постакне;
  • вітіліго та ін.

Лідер запитів з дермопігменування – це рубці. Перманентної корекції краще піддаються нормотрофічні рубці, які йдуть нарівні зі шкірним покривом. З гіпотрофічними, атрофічними, гіпертрофічними рубцями спочатку бажано звернутися до лікаря-дерматолога для їхньої терапії або за дозволом на проведення процедури. Келоїдні рубці камуфляжу не піддаються.

Розрізняють медичне та косметичне дермопігменування.

Види процедур

Медичне дермопігментування – камуфлювання рубців та дефектів шкіри, а також відновлення окремих ділянок за допомогою корекції кольору та відтворення відсутньої пігментації шкіри через хірургічний або механічний вплив на шкіру клієнта або внаслідок хвороби. До цієї категорії відноситься процедура корекції кольору після завершення відновлювального процесу після хірургічного втручання, зовнішнього впливу, залежить від характеру пошкодження шкірних покривів. Природа освіти має значення подальшого камуфлирования, оскільки рвані і пухкі рани після укусів, опіків, порізів і хірургічні шви – різні за характером і структурі загоєння. Слід підкреслити, що щільність і характер рубців залежать не тільки від їх давності, але і від кількості волокнистої тканини, що утворилася в процесі формування рубця, глибини пошкодження і локалізації.

Косметичне та естетичне дермопігментування (як правило, ареоли) проводиться за бажанням клієнта змінити колір природного пігменту шкіри на бажаний згідно з поданням клієнтки про красу тіла. Також надходять запити на корекцію форми ареоли.

Крім косметичного та естетичного ефекту, дермопігментація дає і терапевтичний, оскільки процедура стимулює шкіру до оновлення.

Дермопігментація також здатна вилучити розмір і колір ареол, це незамінний спосіб корекції області навколо соска після маммопластики. Введення пігменту допомагає виправити форму ареоли, зробити більш насиченим її колір.

Працювати з рубцями дуже складно через фібрози сполучної тканини, що виникають внаслідок некерованої репаративної регенерації. Це найпоширеніший косметичний недолік, який часто виникає як результат деяких шкірних захворювань, травм, опіків та хірургічних втручань.

Варто враховувати регенерацію пошкоджених тканин, де внаслідок запалення або пошкодження шкіри при загоєнні ранового каналу між клітинами з'являється молода сполучна тканина у вигляді фібробластичних тяжів. Свіжа рубцева тканина зберігає значні залишки судин грануляційної тканини, що надає їм яскравого червоного забарвлення. У міру старіння рубцева тканина блідне за рахунок зменшення кількості клітинних елементів та кровоносних судин.

Рубці на обличчі та шиї не тільки викликають їхню деформацію, а й є вираженими косметичними дефектами, іноді стають причиною функціональних розладів.

Особисто я б у список завдань, з якими справляється дермопігментування, додала трихопігментацію (імітація волосся на голові). Практично всі майстри, які готові працювати у сфері косметологічної та медичної дермопігментації, не бачать своєї практики без курсу трихопігментування. Це досить молодий напрямок як для України, так і для світової практики, дуже перспективний і складний, який потребує терпіння та практики. Лідери проведення цієї процедури – Туреччина, Ізраїль, Італія, Китай, США, Канада. Чоловіки та жінки в цих країнах по-іншому ставляться до власної зовнішності, розглядають трихопігментування як шанс повернути красу та молодість своїй шевелюрі та, що важливо, знайомі з процедурою. Майстри її проводять успішно і дорого (у порівнянні з іншими процедурами ПМ), але, якщо перерахувати витрати на пересадку волосяних фолікулів, це все ж таки набагато доступніше. Пігменти для трихопігментування як окрема серія це майбутнє.

А тепер повернемось до нашого провокаційного заголовку статті. Звичайно, ми не ставили за мету відлякати майстрів ПМ від дермопігментування. Але обговорити всі нюанси і ще раз наголосити, наскільки досвідченим має бути фахівець і наскільки налагодженою має бути техніка виконання, на що слід звернути особливу увагу, ми зобов'язані.

Ті самі п'ять причин

Відповідальність. Напевно, найголовніше і важливе для майстра перманентного макіяжу – не зашкодити клієнту. Ні для кого не секрет, що не кожен майстер перманентного макіяжу готовий працювати з делікатними зонами і може взятися за ареолу, сосок, вітіліго, рубці та трихопігментування. У нас є майстри, які практикують дермопігментацію, але їх дуже мало. Мало знань, мало робіт, невеликий досвід, відсутність попиту на цей вид процедур. Всьому провина нестача поінформованості наших клієнтів про таку можливість. Клієнт приходить лише тоді, коли втомився відповідати на питання сторонніх людей і, дивлячись на власне відображення у дзеркалі, уявляє себе іншою людиною, якою може стати. Недовіра до майстрів – бич нашого часу. Безумовно, те, чого ти не готовий, не може стати твоїм. Майстер не може взяти відповідальність та гроші за ту процедуру, до якої не готовий.

Кваліфікація та партнерство. Безумовно, у майстра має бути відповідний рівень освіти, який може підтвердити вашу кваліфікацію, що відповідає тій галузі, з якою ви працюєте, чи то ареола, рубці, вітіліго та зона голови – трихопігментування. Ідеально, якщо майстер поділяє свою відповідальність із фахівцями, які мають необхідну кваліфікацію. Тобто якщо це область медичної дермопігментації, це щільна робота з пластичними хірургами. Я, звісно, розумію, що в нас, в Україні, дуже складні стосунки з медициною і висловлюю лише своє бачення коректної роботи з клієнтами. Але якщо вчора наш клієнт був пацієнтом, складно заперечувати той факт, що ідеальний розвиток подій – це консультація та напрямок пластичного хірурга на косметологічну процедуру дермопігментації до майстра перманентного макіяжу, який має відповідний дозвіл. Я за таке майбутнє! А не навпаки. Клієнт виходить від пластичного хірурга і залишається віч-на-віч зі своїми проблемами (наприклад, збільшення грудей - рубець по соску; Т-подібна підтяжка шкіри - Т-подібний великий рубець; будь-яке операційне втручання - рубець, який ніхто не камуфлює, тому що ніхто не виписав напрямок на косметику рубця до майстра перманентного макіяжу, естетиста).

Україна дуже багата на кваліфіковані пластичні хірурги, до яких дуже велика черга клієнтів на процедуру. І лише одиниці потім звертаються безпосередньо до майстра перманентного макіяжу, оскільки цей запит – на їхній страх і ризик, це їхня відповідальність та бажання змінитись та закінчити розпочате, то, заради чого вони йшли до пластичного хірурга, – за красою тіла.

Художні навички. Складно бути майстром перманентного макіяжу та не вміти малювати чи не працювати над цією навичкою. Почуття краси є у багатьох. Але мало мати мистецтво побачити - необхідно вміти технічно виконати роботу, підібрати по колористці ідеальні кольори для камуфляжу, що підходять саме цьому клієнту, з художнім смаком намалювати те, чого немає, особливо якщо ми говоримо про трихопігментування та відновлювальну процедуру ареоли та соска. Ці навички необхідно постійно вдосконалювати, що нерідко упускають із виду майстра ПМ.

Обладнання, пігменти та відповідна конфігурація голок. Багато фахівців можуть бути не готові до процедури з делікатними зонами суто технічно. В арсеналі майстра просто необхідно мати окрему лінійку пігментів для ареоли та камуфляжу. Вони випускаються спеціально для корекції кольору дерми і мають особливу структуру, формулу. Пігменти повинні бути безпечними та відповідати всім гігієнічним нормам, бути сертифікованими, мати документи, що підтверджують якість. Багато фахівців не можуть почати практикувати, оскільки можливості їх обладнання не дозволяють працювати з медичною дермопігментацією (наприклад, конфігурація голок обмежена). Я наголошую на медицині спеціально, тому що майстер повинен бути готовий при роботі з певними зонами вибрати ту голку, яка максимально відповідає протоколу процедури. Щоб не бути голослівним, перейдемо до прикладів.

Помилка майстрів, які вперше зайнялися трихопігментацією, – коли майстер не враховує будову шкіри голови та не замислюється про якість пігментів та голок, які використовує. Діаметр голки повинен відповідати товщині волосся клієнта (необхідно використовувати найтонші: 1-мікро, 1-нано (1, 2), діаметр яких - 0,25 і 0,2 мм, а прокол - 0,18, 0,15 і 0, 12 мм). Також варто враховувати заточування голок. Бажано, щоб обладнання мало додаткову опцію роботи з метою медичної дермопігментації.

Особливості роботи з цим типом клієнта. Хто ми, майстри перманентного макіяжу? Навіщо ми цим займаємось? Чому ми не юристи, не інженери, не бухгалтери, чому ми вибрали саме цю професію? Чому нас на якомусь етапі цікавить ареола, рубці та трихопігментування? У деяких мотивація – інтерес пізнати та вивчити нову практику, амбітні плани та закордонна практика та/або мати у своєму арсеналі всі навички та знання, якими має мати справжній майстер, провідний спеціаліст сфери перманентного макіяжу.

Другий аспект – допомагати тим людям, яким ніхто, окрім нас, не зможе повернути красу. Світовий досвід – це благодійні безкоштовні процедури, якщо ми говоримо про жінок, які пройшли сім кіл пекла онкології: діагностику, рак, хіміотерапію, операцію, реабілітацію, пластичну хірургію та імплантування, процес відновлення. Тоді майстер ПМ може стати останньою інстанцією, дати клієнтам нову якість життя, повернути впевненість у собі та допомогти побачити жіночність та красу у відображенні.

У якийсь момент усі знання, якими володіє майстер, знаходять застосування у практичній роботі. Але щоб задіяти в роботі різні техніки, вони – елементарно – мають бути в арсеналі майстра та бути відточеними до досконалості.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(13)/2019

Читайте також