Як встановити контакт із клієнтом: поради майстру перманентного макіяжу

Рекомендації професіоналів для майстрів перманентного макіяжу

Logo

Чи є правила грамотного контакту із клієнтом? Чи існують відмінності у підходах? Читайте у матеріалі

Перше враження, якщо воно сприятливе, може стати зав'язкою довгих успішних стосунків. Тому встановлення контакту з клієнтом вважається найважливішим фундаментом, на якому майстер будуватиме все подальше співробітництво з ним. Чи є правила грамотного контакту із клієнтом? Чи існують відмінності у підходах? Читайте у матеріалі

Орієнтація на клієнта має бути головним пріоритетом у перманентному макіяжі, адже мікропігментація є частиною сфери послуг. Клієнт довірятиме фахівцю і проявлятиме постійну лояльність не тільки в тому випадку, коли його задовольняє кінцевий результат роботи майстра ПМ, але також оцінюючи, наскільки добре майстер може спілкуватися з клієнтом, чи правильно розуміє його очікування та потреби.

Загальне враження про людину (як стверджують психологи) встановлюється у перші 15 секунд спілкування. За цей короткий час майстер має продемонструвати свій рівень як професіонала. Але цього замало. У цей час спеціалісту ще важливо завоювати довіру клієнта і встановити з ним особистісний контакт.

Контакт майстра та клієнта

На чому ґрунтується думка клієнта про майстра ПМ під час їхньої першої зустрічі? На перше враження можуть вплинути три фактори:

  • зовнішній вигляд фахівця;
  • як каже фахівець;
  • що каже фахівець.

Зовнішній вигляд майстра – візитна картка спеціаліста, що працює у б'юті-сфері. Для клієнтів, що приходять до салону краси або кабінету ПМ, головним критерієм є доглянута зовнішність майстра: в якому стані знаходяться макіяж, зачіска, манікюр і наскільки акуратним і відповідним є одяг майстра.

Погану службу можуть послужити: надмірно короткі спідниці або сукні з глибоким декольте; велика кількість прикрас (як золотих, так і біжутерії); яскравий та неакуратний макіяж та неохайна зачіска. До речі, дуже довгі нігті у майстра також можуть відштовхнути деяких клієнтів.

Вербальне та невербальне спілкування

Через усне спілкування люди отримують лише 7 % інформації, а 93 % сприймають вербально, за допомогою мови тіла. Тільки дотримуючись етику спілкування та знаючи основи психології, майстер зможе виконати свою роботу з більшою ефективністю.

Доброзичлива посмішка і погляд, спрямований у вічі клієнту, допоможуть завоювати довіру клієнта. Під час першої зустрічі дуже важливо представитися, дізнатися ім'я клієнта і потім використовувати його якнайчастіше при розмові. Відповідно до язика тіла, постава і рух тіла повинні бути «відкритими» - не рекомендується схрещувати руки і ноги, так само, як і тримати руки в кишенях. Спілкуючись, сидячи за столом, краще повернути тіло у бік клієнта. Психологи рекомендують використовувати підхід під назвою «дзеркальний ефект», щоб швидше встановити контакт та завоювати довіру клієнта. Він полягає в тому, щоб намагатися «віддзеркалити» рух клієнта (становище тіла, пози), або його манеру мови (наприклад, повторити за клієнтом закінчення сказаної ним фрази). Це дозволить клієнту розслабитися і ситуація стане більш комфортною.

Важливо не лише вміти говорити, а й слухати. Майстру необхідно виявляти інтерес до того, що каже клієнт, ставити додаткові та уточнюючі питання – це дасть зрозуміти клієнту, що ви щиро зацікавлені, намагаєтесь детально зрозуміти запит клієнта та розібратися у ситуації. Не варто переривати клієнта або показувати, що ви дуже зайняті та поспішайте.

Крім того, що фахівець зобов'язаний надати клієнту вичерпну інформацію про процедуру, що має бути, він повинен бути чемним і приємним співрозмовником. Намагайтеся не просто атакувати клієнта безліччю питань, а й уточнюйте отримані відповіді, щоб клієнт розумів – його побажання будуть почуті та враховані під час ПМ.

Спілкування має перериватися на етапі консультації. Під час процедури майстер має коментувати всі свої дії, уточнювати у клієнта, як він почувається. Якщо у процесі розмови ви оперуєте професійними термінами, які можуть бути не знайомі та не зрозумілі клієнту, обов'язково уточніть, що вони позначають. На завершення процедури ще раз уточніть: «Чи залишилися у вас питання?», «Як загалом ви перенесли процедуру?». Це дозволить клієнту переконатися в тому, що ви дійсно дбаєте про його відчуття.

Не варто критикувати клієнта, обговорювати його особисте життя. Не торкайтеся у розмові релігійних та політичних поглядів.

Потреби клієнта

У всіх клієнтів, які прийшли на процедуру ПМ, бажання одне – щоб результат мав гарний вигляд. Ускладнює роботу майстра той факт, що не можуть розповісти, що саме вони хочуть зробити для досягнення бажаного результату. Тому головне завдання майстра ПМ є з'ясування всіх потреб клієнта.

Краще ставити клієнту відкриті питання, які передбачають розгорнуті та докладні відповіді: «Який макіяж ви використовуєте у повсякденному житті?» або «Який стиль вам ближчий?». Потім перейти до уточнюючих питань, які допоможуть ухвалити остаточне рішення щодо процедури: «Ви хочете додати яскравості своїм губам, вірно?», «Ви все одно вважаєте за краще, щоб губи виглядали природно?». У результаті ескіз повинен відображати всі подробиці, промовлені клієнтом. При цьому майстер повинен пам'ятати, що, наприклад, контур губ, намальований олівцем, повинен виглядати так само, як і майбутній результат ПМ, щоб надати можливість клієнту побачити ПМ на своїй особі до того, як пізно щось виправлятиме. Це убезпечить майстра від конфліктів, а клієнта – від непорозумінь та розчарувань.

Читайте також