Як виключити невдачі під час процедури перманентного макіяжу

Що є причиною невдач у кабінеті перманентного макіяжу?

Logo

Мікропигментування як механічний процес займає, як правило, лише половину часу, що витрачається на процедуру загалом. На що йде решта часу?

У зв'язку з підвищенням попиту на процедури перманентного макіяжу, багато майстрів-початківців, купивши дешевий апарат і жменю голок невідомого виробництва, розраховують заробити «відразу і багато». Навчання їх обмежується часом кількома годинами, проведеними за спостереженням проведення процедур у знайомого майстра, а «практичною» роботою стають «намальовані» на тренувальному килимку кілька ліній, що віддалено нагадують контури брів або губ. Відомо чимало прикладів плачевних результатів роботи таких скоростиглих майстрів. Що ж причина цих невдач?

Мікропигментування як механічний процес займає, як правило, лише половину часу, що витрачається на процедуру загалом. На що йде решта часу?

Передпроцедурна розмова та угода

Багато майстрів та салонів краси приділяють, на жаль, недостатньо уваги дуже важливому моменту — передпроцедурній консультації, під час якої відбувається обмін інформацією між майстром та клієнтом та укладається угода між ними. Клієнт повинен отримати відповіді на всі питання, що виникають у нього, інформацію про хід процедури і можливі ускладнення. Ця інформація має бути простою та зрозумілою, незалежно від рівня освіти клієнта та його знань у галузі мікропігментування. Хороший фахівець не приховує своїх дипломів та сертифікатів, що підтверджують серйозне навчання; при необхідності він надає клієнту можливість переглянути фотографії своїх робіт (до і після процедур), що відображають стиль його роботи та рівень кваліфікації. Основна мета передпроцедурної бесіди — з'ясувати побажання клієнта, допомогти йому з вибором, запропонувати варіант, що підходить для нього. Практика показує, що якщо клієнт довіряє майстру, він погоджується з професійними порадами щодо корекції форми та кольору макіяжу. Перед процедурою необхідно скласти угоду між клієнтом та майстром, в якій у письмовій формі перераховуються перенесені клієнтом та хронічні захворювання, зазначаються результати аналізів на СНІД та гепатит, наявність алергії в анамнезі. В угоді потрібно також обов'язково вказати адресу та ім'я клієнта, назву процедури та її вартість, номери фарбників, що використовуються, описати процеси, які відбуватимуться в зоні пігментації після процедури, і як виглядатиме татуаж через день, через 5 днів, через 3-4 тижні. .

За відсутності письмової угоди у майстрів-початківців дуже часто виникають проблеми з клієнтами. Фотографії "до і після", а ще краще - додаткова проміжна фотографія ескізу в олівці допоможуть уникнути можливих неприємностей. Досвідчений та відповідальний майстер, як правило, укладає угоду, оскільки, таким чином, він страхує себе та клієнта від неприємностей.

Ескіз

Дуже важливим є ретельне виконання попереднього ескізу перманентного макіяжу. Недостатнє володіння мистецтвом макіяжу загрожує створенням асиметричного малюнка, особливо в області брів та губ. Виправити такі помилки можна, але краще робити це до процедури, ніж після неї. Вміння малювати «на око» — гарний подарунок природи для майстра перманентного макіяжу, але перевіряти точність ліній малюнка, а також оптичну симетрію клієнта необхідно завжди. Правильно виконаний перманентний макіяж з урахуванням типу особи та бажань клієнта може успішно замінити пластичну операцію. Наприклад, можна оптично збільшити тонкі губи, візуально вирівняти асиметрію, зробити виразнішими невеликі.

Найбільший простір фантазії при створенні нового іміджу є область брів. Нова форма брів, змодельована залежно від розташування очей (близько, нормально чи широко посаджених) дозволяє значно змінити вираз обличчя, що клієнтки зазвичай сприймають із захопленням. На жаль, часто майстри не витрачають часу на нанесення та коригування попереднього контуру, рідко контролюють висоту початкових та кінцевих точок брів, виконують за шаблоном малюнок бровної дуги без урахування індивідуальності клієнта.

Вибір пігменту

Це основна проблема багатьох майстрів, які тільки починають свою професійну діяльність. Правильно обраний пігмент не викликає такі радикальні трансформації кольору, як «червоні» брови та «посинілі» губи. Подібні явища - безумовна ознака недостатніх знань майстра в колористиці, найскладнішій області перманентного макіяжу. Найчастіше це результат додавання в основний колір чорного пігменту: недосвідчений майстер намагається таким чином зробити кінцевий тон темнішим, сподіваючись швидше провести процедуру. Визначення типу шкіри та підбір відповідного пігменту не варто віддавати на відкуп нагоді та інтуїції, тому майстер повинен мати необхідні знання.

Індивідуальний тон шкіри визначається співвідношенням у ньому трьох кольорів: коричневого, жовтого та червоного. Необхідно враховувати особливості заломлення світла на шкірі та сприйняття кольору людським оком. Для ідентифікації типу шкіри клієнта стилісти - візажисти та фахівці з колористики працюють приблизно зі 150 платами кольорів. Для майстрів перманентного макіяжу розроблено спеціальні компактні тест-комплекти, які значно полегшують процес підбору пігменту.

Гігієна та дезінфекція

Гігієнічний аспект процедури є невід'ємною частиною високоякісного перманентного макіяжу. При цьому висуваються такі вимоги:

• проводити обов'язкову дезінфекцію всього обладнання, поверхонь та предметів на робочому місці (особливо тих, до яких майстер торкався рукавичками під час процедури) спеціальними препаратами, що унеможливлюють зараження СНІДом та гепатитом;

• застосовувати тільки одноразові рукавички і відразу після процедури утилізувати їх;

• використовувати одноразові чашки для пігментів;

• застосовувати лише одноразові голки, утилізувати їх одразу після процедури у призначених для цієї мети ємностях, ні в якому разі не викидати їх у кошики та контейнери для побутового сміття;

• наносити дезінфікуючий засіб на руки перед надяганням рукавичок;

• розкривати всі стерильно запаковані витратні матеріали на очах клієнта;

• ватяні диски, палички утилізувати відразу після їх застосування;

• рушники, покривала прати при 90 ° С;

• не застосовувати при оформленні кабінету підлогових килимових покриттів;

• не використовувати у дизайні кабінету живих рослин (земля є ідеальним середовищем для розмноження грибків та бактерій); медична маска є обов'язковою.

Акуратне і правильно організоване робоче місце говорить про кваліфікацію і стиль роботи майстра, що має в своєму розпорядженні клієнта до довіри. Найчастіше майстри заощаджують на засобах гігієни: навіть на виставках та інших презентаційних заходах здійснюють роботу без рукавичок або застосовують одноразові рукавички кілька разів, працюючи з різними клієнтами, не замислюючись про можливі наслідки. Деякі фахівці повторно використовують одноразові голки для корекції перманентного макіяжу. У цьому випадку прогресивне розмноження бактерій за 3-4 тижні (час від першого сеансу до корекції) неодмінно призведе до зараження. Для досвідчених фахівців здоров'я клієнта є пріоритетним, тому вони ніколи не заощаджують на засобах гігієни та знають, що від результату процедури залежить їхня репутація.

Процедура перманентного макіяжу – прекрасна можливість змінити імідж, підкреслити природну красу, скоригувати асиметрію. Для прагматиків – це зайві півгодини щоденного сну за рахунок економії часу на повсякденний макіяж та можливість чудово виглядати під час занять спортом, у сауні, басейні, на пляжі; це оптимальний спосіб підкреслити свою індивідуальність тим, хто носить окуляри. Процедура перманентного макіяжу, виконана професіоналом за новітніми технологіями, з використанням високоякісної апаратури, сертифікованими пігментами, безумовно, коштує досить дорого. Але клієнту має сенс подумати про те, що наступні кілька років йому доведеться щодня бачити у дзеркалі результати процедури. Вибір компетентного майстра не можна в жодному разі надавати нагоди, краще керуватися рекомендаціями.

Читайте також