Волонтерський фронт: як допомогти Україні в тилу
Що ви можете зробити для скорішої перемоги України
Незалежно від того, за кордоном ви чи в Україні, зараз важливий внесок кожного
Другий місяць українці героїчно борються з навалою Росії. Сміливо й безстрашно чинять опір збройні сили України, а ті, хто без зброї в руках, долучаються до волонтерства. На підтримку України кожень її громадянин може докласти власних зусиль.
Українська Волонтерська Служба розповідає про 8 способів, як допомогти Україні в тилу. Пропонуємо і вам обрати зручний варіант для посилення нашої Батьківщини.
Фінансова допомога українській армії. Скористайтесь додатками «Дія», ПриватБанк та Мonobank, або підтримайте перевірені благодійні фонди.
Допомога у штабах гуманітарної допомоги. Кожного дня гуманітарні штаби отримують велику кількість провізії та амуніції для військових та цивільних. Штаби потребують допомоги у координуванні процесу, сортуванні медикаментів чи одягу. Крім того, ви можете самостійно приносити речі, які закриють потреби армії чи переселенців.
Допомога переселенцям. Залежно від ваших навичок, ви можете допомогти діяльності шелтерів (спеціальних штабів, де переселенці ночують, їх забезпечують їжею, одягом, медичною допомогою тощо). Щоб вони функціонували безперервно, ви взмозі запропонувати свої послуги із сортування продуктів та одягу, приготування їжі. Якщо ви маєте медичну освіту, ви можете чергувати на локації та надавати медичну допомогу.
Допомога зі спорядженням та одягом для захисників. Є багато прикладів, коли малий бізнес змінив напрям своєї діяльності та став локацією для пошиття теплого одягу, плетіння маскувальних сіток тощо. Такі цехи потребують матеріалів та волонтерів.
Автоволонтерство. Допомагати можна не тільки руками, а й автівкою. Доставка необхідних речей, амуніції, продуктів, транспортування переселенців – основні завдання, що виконують автоволонтери.
ІТ-армія та онлайн-волонтерство. Кіберволонтерство – не менш важливе за попередні варіанти допомоги. Блокування сайтів окупанта та розповсюдження правдивої інформації – окремий та важливий фронт під час війни.
Територіальна оборона. Якщо бажаєте захищати мирне населення від ворогів, патрулювати міста, то долучайтесь до ТРО у своєму місті.
Допомога за кордоном. Навіть якщо ви знаходитесь за кордоном, маєте нагоду не залишатися осторонь подій в Україні. Шукайте штаби гуманітарної допомоги, допомагайте із житлом, пошуком роботи, навчанням тощо.
Детальну інформацію та посилання на корисні ресурси можна знайти тут: https://bit.ly/3w0rQTx
Джерело: Українська Волонтерська Служба
Фото: depositphotos.com
Читайте також
- Як отримати свідоцтво про закінчення школи у воєнний час: алгоритм дій
- Як мінімізувати наслідки стресу під час війни: базова психологічна допомога
- Як запобігти занепокоєнню: тривожність та кофеїн
- Step by step: як планувати життя під час війни
- Освіта під час війни: вебінари про Казкову Україну для дітей та батьків
- Я «заїдаю» війну: як впоратись з переїданням через стрес
- Як опанувати себе: синдром відкладеного життя під час війни
- Рашизм: нова стаття з Вікіпедії
- Патріотизм – беззаперечний тренд тату