Ультрафіолет і татуаж: як не зашкодити здоров'ю
Як правильно засмагати, якщо на обличчі та тілі є татуаж?
Помірне перебування на сонці приносить людині безсумнівну користь, проте надмірне захоплення засмагою може негативно відбиватися на здоров'я шкірного покриву і всього організму.
Тривале перебування під ультрафіолетовими променями шкодить людям, які мають на тілі татуювання. Агресивна дія сонця негативно впливає на стан картинки, погіршує її зовнішній вигляд та позбавляє естетичності. Щоб отримати повноцінну засмагу і зберегти красу зображення, нанесеного на тіло, тату-майстри та косметологи рекомендують дотримуватися наступних рекомендацій.
Чи можна засмагати на сонці, маючи на обличчі та тілі татуаж?
Наявність татуювання чи перманентного макіяжу не є протипоказанням до прийому сонячних «ванн», проте потребує дотримання певних правил та рекомендацій. Це дозволяє довго зберігати яскраві фарби та запобігати опікам шкірного покриву.
Будь-який татуаж згодом позбавляється своєї яскравості та виразності. Щоб підтримувати його якомога довше у первісному вигляді, необхідно забезпечити шкірі правильний догляд та захист. Знаходження на сонці без вживання адекватних заходів завдає шкоди навіть найстійкішому зображенню, сприяє більш швидкому знебарвленню пігментів.
Тату-майстри повинні пам'ятати, що більше за інших вигорянню піддаються червоний і чорний кольори, присутні в нижньому узорі. Незважаючи на це фахівці не рекомендують уникати подібних відтінків при нанесенні тату. Ефективним способом, який допомагає зберегти подібні тони, є обробка шкіри захисними кремами або гелями.
Перебування на сонці протягом тривалого часу, без використання спеціальних засобів, здатне обернутися багатьма негативними наслідками для власників татуажу:
- втратою сегмента малюнка;
- помітним освітленням, потьмянінням пігментів;
- погіршенням чіткості зображення тату;
- нерівномірністю тонів у перманентному макіяжі.
Крім перерахованих проблем, ненормована засмага здатна провокувати розвиток раку або опіків шкіри.
При недотриманні правил захисту від ультрафіолету та інших факторів можна значно погіршити стан свіжого татуажу, що потребує повторного відвідування салону та додаткових фінансових витрат. Уникнути неприємних ситуацій допомагають нескладні дії, які перебувають у своєчасному використанні якісних косметичних продуктів.
Чи можна запобігти вигоранню
Щоб уникнути вигоряння татуажу, необхідно ретельно дотримуватись рекомендацій косметологів. Протягом першого часу після процедури обробляти ділянку шкіри піддавати впливу сонця категорично протипоказано. У перші тижні після відвідування салону шкіра гоїться і потребує особливого догляду. Ультрафіолет здатний швидко зруйнувати пігментні клітини епідермісу, і зробити татуаж, що ще не зміцнився, більш бляклим.
Відомо, що світла шкіра швидше за смагляву піддається впливу ультрафіолету. Власникам такого типу епідермісу слід бути особливо уважними під час перебування під сонцем. Правила захисту шкірних покривів також повинні дотримуватися в соляріях, де промені в кілька разів глибше проникають у шкіру і можуть завдати непоправної шкоди будь-якому татуажу.
Засмагати після нанесення татуажу можна не раніше ніж через місяць після проведення процедури. Протягом перших 30 днів рекомендується всіляко оберігати татуйовану ділянку тіла від впливу ультрафіолету. Для цього слід ретельно прикривати потрібну ділянку шкіри, використовуючи одяг, парасольку та інші способи.
Після загоєння татуажу дозволяється періодично засмагати будь-яким варіантом – на сонці або в солярії. При цьому необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:
- Використовуйте сонцезахисний крем з максимальним рівнем SPF.
- Оновлювати шар кожні 2 години та після контакту з водою.
- Підбирати засоби, які відповідають типу шкіри.
Ультрафіолет і татуаж: як не зашкодити собі
Отримання привабливої, рівномірної засмаги, при всій привабливості подібних процедур, іноді може стати небезпечним. За наявності перманентного макіяжу чи тату на тілі необхідно знати, як захистити пігмент від вицвітання.
Фахівці, які працюють у салонах, завжди повинні інформувати своїх клієнтів, чи можна після татуажу брів чи губ виходити на відкрите сонце, та попереджати про необхідність застосування спеціальних заходів. Тільки завдяки виконанню всіх рекомендацій майстра можна отримати гарну засмагу та одночасно зберегти наявний татуаж.
Поява засмаги незабаром після процедури перманентного макіяжу може спровокувати різні неприємні наслідки:
- поява опіків;
- рубцювання тканин;
- розвиток запального процесу.
Крім цього, ультрафіолет дратує тканини, що зазнали татуажу, і суттєво уповільнює загоєння епідермісу.
Зручним та доступним способом збереження краси татуажу є нанесення на шкіру засобів, що мають високий рівень захисту від ультрафіолету. Хороший захисний крем для тату в солярії повинен мати показник SPF щонайменше 40-50. На сьогоднішній день випускається кілька варіантів продуктів, що сприяють збереженню перманентного макіяжу:
- Сонцезахисні креми, що містять комплекс для профілактики пігментації.
- Препарати з матуючим ефектом.
- Захисний вуаль, призначений для власників чутливої шкіри.
- Сонцезахисні спреї, креми-стики, молочко.
При великій різноманітності косметичної продукції досить складно визначитися, який крем використовуватиме захист татуажу під сонцем. Найбільш якісними та ефективними визнані такі засоби як Ultra Facial Defense SPF 50 Skinceuticals, Darphin Intral Voile Protecteur Urbain SPF 50, Clinique SPF 45, A-DERMA PROTECT SPF 50+, SPF 50 від Coola та інші цікаві варіанти.
Чи можна засмагати перед нанесенням татуажу?
Після розгляду питання про засмагу та татуаж стає очевидним – засмагати з перманентним макіяжем або татуюваннями можна повністю безпечно і без будь-яких наслідків, якщо дотримуватися нескладних рекомендацій фахівців. Крім цього, також корисно дізнатися, чи можна засмагати перед процедурою нанесення татуажу. Тут фахівці сходяться на думці, що засмага перед процедурою пігментування вкрай небажана. Саме тому незадовго до відвідин салону слід утриматися від перебування на пляжах.
Читайте також