Типи шкіри: навіщо їх знати майстру перманентного макіяжу
Дерматологія для майстрів пермантного макіяжу
Пропонуючи клієнту той чи інший вид татуажу, майстер повинен враховувати тип шкіри та її пружність. Від них безпосередньо залежить результат процедури
Пропонуючи клієнту той чи інший вид татуажу, майстер повинен враховувати тип шкіри та її пружність. Від них безпосередньо залежить:
- техніка татуажу;
- вибір пігментів;
- тривалість носіння татуажу;
- вид татуажу після загоєння.
Характеристика типів шкіри
Залежно від наявного на шкірі природного жирового мастила та вмісту вологи, шкіру умовно ділять на нормальну, суху, жирну та комбіновану. Слід пам'ятати також про вікову шкіру, яка має свої характеристики.
Нормальна шкіра
Нормальна шкіра трапляється досить рідко. Це матова шкіра, нормальної щільності, чиста, гладка, має рівномірну. фарбування. Нормальна шкіра без розширених судин, лущення, вугрів (або з мінімальною кількістю). Пори маленькі, ледь помітні у центральній частині обличчя. Саловиділення нормальне, характерний лише незначний блиск у Т-зоні (чоло, ніс, підборіддя). Власник нормального типу шкіри добре переносить будь-які косметичні засоби, мило, температурні зміни. Така шкіра стійка до зовнішніх подразників, її стан не змінюється залежно від пори року чи фази менструального циклу. Зморшки з'являються після 35 років, старіє нормальна шкіра поступово.
Суха шкіра
Суха шкіра частіше зустрічається у блондинок зі світлими очима, рідше – у шатенок та брюнеток. У спеку вона втрачає багато води, що призводить до швидкого зневоднення. Це тонка, прозора шкіра, схожа на пергамент. Може виглядати натягнутою, іноді лущиться. На сухій шкірі немає розширених пір, вугрів та жирного блиску, вона має матовий відтінок. На ній видно судинну сітку і проступають капіляри. Рідко спостерігається ріст пушкового волосся. Є «гусячі лапки» і дрібні зморшки.
Суха шкіра дуже чутлива, реагує на перепади температури, води, мила. Схильна до алергії на косметичні засоби, утворення мімічних зморшок. Рано старіє, часто зустрічається у жінок після 40, у молодих виглядає добре.
Жирна шкіра
Часто причиною жирності шкіри є статеве дозрівання, гормональний збій та неправильний спосіб життя. Але якщо це спадковий стан, він зберігатиметься до 35-45 років, а потім перейде в комбінований тип. Це товста та щільна шкіра, що виробляє багато шкірного сала. Відрізняється підвищеною пружністю та еластичністю. Жирна шкіра блищить, є розширені пори, вугри, родимки, бородавки. Візуально її можна порівняти з апельсиновою шкіркою. Схильна до запалень та почервоніння, не схильна до утворення дрібних мімічних зморшок. Жирна шкіра довго не старіє, зморшки з'являються пізно.
Комбінована (змішана) шкіра
Це найпоширеніший тип шкіри, який поєднує в собі ділянки жирної та нормальної чи сухої шкіри. У Т-зоні пори розширені, інших ділянках малопомітні, саловиділення підвищене лише у Т-зоні, сухі ділянки розташовані на щоках і навколо очей. На комбінованій шкірі періодично з'являються чорні крапки та прищики, особливо напередодні критичних днів. Змішана шкіра не схильна до передчасного старіння.
Вікова шкіра
Говорячи про вікову шкіру, ми повинні розуміти, що це клієнтки 40+. Основні проблеми, з якими стикаються жінки цього віку – малочутливість шкіри, уповільнені процеси оновлення епідермісу, зниження тонусу шкіри. Є зморшки (мімічні та/або на лобі, міжбрівні) і «гусячі лапки» навколо очей, часто в наявності пігментні плями.
З віковими змінами пов'язані опущення брів, поява мішків під очима, обвисання шкіри в ділянці щік, поява носогубної складки, зменшення об'єму губ і зміна їх кольору та контуру.
Ідеально, коли клієнт знає, який тип шкіри. Обов'язково спитайте його про це на попередній консультації. Якщо клієнт сумнівається, запропонуйте йому вдома провести нескладний тест:
- Вранці вмити обличчя пінкою або гелем для вмивання. Промокнути рушником і не наносити на шкіру жодної косметики
- Через дві години прикласти до обличчя тонку серветку і зробити легкі натиски в області чола, носа, підборіддя та щік
- Оцінити результат:
- на серветці не залишилося плям – шкіра суха;
- інтенсивні жирні плями в області чола, носа та підборіддя – комбінована;
- слабо виражені плями – нормальна;
- жирні плями в Т-зоні та області щік – жирна шкіра
Пам'ятка для клієнтів перед тестом:
- Не проводити тест з 11 ранку до 5 вечора – у цей час доби обмінні процеси у шкірних тканинах уповільнені, і результат може бути неправильним.
- Результати тесту є показовими для шкіри до 30 років.
Тип шкіри та техніки перманентного макіяжу
Клієнтам із жирною шкірою підходять усі види апаратного татуажу, не підходить мануальний волосковий татуаж (мікроблейдинг).
Робити татуаж на жирній шкірі складно - через надмір гіподерми вона погано вбирає пігмент, процедура займає більше часу і після неї потрібно кілька корекцій.
Закріпленню пігменту заважають процеси регенерації. У жирній шкірі вони проходять швидше, оскільки доводиться боротися з інфекціями. Пігмент сприймається як новий подразник і організм намагається відторгнути його.
Чому не підходить мікроблейдінг? Так як шкіра щільна і товста, пігмент потрібно закладати глибше, ніж нормальну або суху шкіру. У волоскових техніках працюють поверхнево. Якщо в жирну шкіру закласти пігмент на мінімальну глибину, активна робота сальних залоз завадить зміцненню фарби – шкіра виштовхне пігмент, а тонкі волоски підпливуть. Саме тому мікроблейдинг не підходить для шкіри цього типу.
Якщо ж клієнт наполягає саме на волосковій техніці, його слід обов'язково попередити, що успіх процедури становить лише 50%, а також про те, що він має кілька корекцій. Ще варіант – запропонувати клієнту волоскову апаратну техніку. Але в ідеалі все ж таки робити тіньове напилення. Ця техніка виконується без чітких меж, з грою відтінків та кольорів. З часом межі такого татуажу розпливатимуться непомітно, а татуаж – рівномірно вицвітати.
Корекція перманентного макіяжу на жирній шкірі рекомендована кожні півроку. Щоб забезпечити татуажу ідеальний зовнішній вигляд, клієнту рекомендується відмовитися від косметики, що містить спирт, користуватися сонцезахисними кремами в теплу пору року і не робити пілінги в зоні татуажу.
Клієнткам із сухою шкірою підходить будь-яка техніка перманентного макіяжу. Такий татуаж носитиметься досить довго.
З сухою шкірою працювати слід обережно, оскільки вона тонка, пергаментна. У таку шкіру можна легко заглибитись голкою, а це спровокує підтікання пігменту, яке після загоєння виглядатиме як пляма. Суха шкіра дуже добре вбирає пігмент, і колір татуажу виходить холоднішим і яскравішим, ніж у шкірі іншого типу.
Нормальної та комбінованої шкіри підходить будь-який вид перманентного макіяжу. Вона добре вбирає пігмент. На ній відмінно гоїться татуаж у машинній техніці та пудрове напилення в ручній. Нормальної шкіри підходить також мікроблейдінг. При мікроблейдингу на комбінованій шкірі слід враховувати індивідуальні особливості – у зоні брів шкіра не повинна бути надто жирною.
Якщо шкіра не огрубіла, на ній можна робити перманент у будь-якій техніці. Якщо стала помітно грубіша – не рекомендуються волосковий татуаж.
Працювати потрібно обережно, щоб не допустити проходження ліній через зморшки. Колір пігменту на першій процедурі краще вибрати світліше, а яскравості додати на корекції.
Уповільнені процеси оновлення епідермісу дають можливість працювати на віковій шкірі без анестезії (обов'язково враховувати індивідуальні особливості клієнта) та збільшують тривалість носіння татуажу.
Вибираючи техніку татуажу, спілкуйтеся з клієнтом і намагайтеся дізнатися про нього все до найдрібніших деталей.
Читайте також