Татуаж губ з 3D-ефектом

Анатомія популярних технік перманентного макіяжу

Logo

У моду знову увійшов контур із розтушовкою на губах, а дуже популярна зараз техніка 3D у перманентному макіяжі якраз і дозволяє досягти такого результату.

Крістіна Рудько , сертифікований тренер та представник міжнародної компанії Purebeau, провідний колорист TM Purebeau, співзасновник та засновник міжнародної академії перманентного макіяжу RUDKO ARTLINE в Україні, ТOP-тренер навчальних програм з перманентного макіяжу онлайн-формату, учасник, переможець та призер , речник конференцій та конгресів, автор публікацій у науково-професійному журналі PERMANENT, творець авторських технік (Україна)

Останнім часом ми часто чуємо вираз «губи 3D», в моду знову увійшов контур із розтушовкою, на піку популярності губи Наомі Кепмбелл, які завжди привертали увагу своїм об'ємом та грою кольору: контур – більш виражений глибокий і середина губ – світліша, нюдова . За рахунок цього губи здаються об'ємними, соковитими та привабливими.

Дуже популярна зараз техніка 3D у перманентному макіяжі якраз і дозволяє досягти такого результату. Крім гри кольору, цей вид перманентного макіяжу дає ефект легкої декоративності, але в той же час зберігає натуральність.

Губи в техінці 3D. Фото робіт надані автором

Такий ефект досягається методом плавного переходу одного кольору в інший за допомогою поєднання розтушовки і контурної техніки. При процедурі можуть використовуватися голки двох видів - 1R та 3RS, або вся процедура може виконуватися голкою 1R. Технічно результату, при якому виходить подібний ефект, можна досягти двома способами.

Спосіб №1: використання кількох відтінків, з пошаровим нанесенням один на одного.

Спосіб №2: розтягування кольору одним відтінком.

Одна техніка - вирішення кількох проблем

Дана техніка непроста, але вона вирішує дуже важливі запити та побажання жінок при корекції періоральної зони:

  • отримати більш виражений чіткий контур губ;
  • приховати опущені куточки губ або затемнити світлі ділянки у куточках;
  • додати візуального обсягу губ;
  • скоригувати асиметрію;
  • додати природного кольору та яскравості.

Думаю, не треба пояснювати, що з цією технікою одразу знімається питання щоденного нанесення макіяжу.

З кожним днем філери втрачають свою актуальність, тому що дають трохи неприродний об'єм (у деяких випадках – аж до «качиних» губ). Але якщо клієнту хочеться пухких губок та об'єму, то перманентний макіяж за рахунок гри квітами та світлотіні візуально створює приголомшливий ефект пухких губ. Кожен майстер, який стежить за сучасними тенденціями в перманентному макіяжі, повинен володіти цією технікою, щоб задовольняти запити клієнтів і завжди бути в тренді. Адже майстер, який має актуальні навички перманентного макіяжу, цінується і користується популярністю більше, ніж майстер, який виконує стандартні техніки.

Правильний догляд та виконання рекомендацій дадуть можливість насолоджуватися красивими губками від 1 до 3 років, шкіра клієнта та її особливості також мають значення. Тому дуже важливо дати своїй клієнтці такі рекомендації:

  • берегтися від сонця, особливо у перші дні після процедури; не забувати використовувати сонцезахисний крем після процедури у літній період часу;
  • не пити гарячі напої та остерігатися впливу температур (бані, сауни);
  • не розмочувати губи;
  • не використовувати косметику, гелі, скраби та інше.

Розглянемо у подробицях процедуру нанесення перманента у техніці 3D і розберемо найчастіші помилки майстрів, які у цій техніці.

Губи у техніці 3D. Фото робіт надані автором

Нюанси техніки

Процедура виконання перманентного макіяжу в техніці 3D складається із традиційних етапів проведення ПМ.

Для початку ми підписуємо з клієнтом інформаційну угоду, в якій клієнт знайомиться з усім переліком протипоказань, наголошує, що не має алергічних реакцій та захворювань, які належать до абсолютних протипоказань до перманентного макіяжу. Після цього проводимо обов'язкову попередню консультацію, під час якої обговорюємо форму, колір, побажання клієнта, обговорюємо всі можливі нюанси процедури.

Бувають ситуації, коли з певних причин цю техніку не можна застосувати. До таких причин належать:

а) гіперпігментація;

б) надто вузькі губи (техніка омбре видно не буде, з'явиться ефект олівця та враження намальованого тонкого контуру, що виглядає не сучасно і не красиво);

в) сильна асиметрія також причина, через яку техніка омбре нездійсненна - ми лише підкреслимо асиметрію цією технікою (у цьому випадку рекомендується звернутися до лікаря та зробити ін'єкцію збільшення губ, і після цього проводити процедуру ПМ через час, який озвучить лікар-ін'єкціоніст);

г) використання холодних відтінків на холодних губах: якщо ваша клієнтка прийшла з дуже холодним підтоном губ і просить темно-карамельний або сливовий колір - знайте, що це лише посилить її прохолодність губ і колір піде в холодніший, буде невигідно підкреслювати губи, додасть віку , зіпсує роботу майстра

При створенні техніки омбре достатньо використовувати 1-2 кольори, адже ефект досягається насамперед за рахунок плавного переходу та щільності нанесення кольору. Я найчастіше використовую 2 відтінки, у тому порядку, який буде описаний нижче.

Виконуємо ескіз. Робимо контрастні відтінки, використовуючи олівці. Я зазвичай беру яскраво-червоний і білий восковий олівець.

Наступний крок – нанесення анестезії. Вона може бути як кремова, і гелева. Витримуємо перерву згідно з інструкцією. Далі абсорбуємо ділянку майбутнього татуажу сухою серветкою, не розтираючи, а акуратно промокуючи залишки анестезії, і приступаємо до процедури.

Мал. 1. Схеми штрихування

Першим етапом самої процедури є закріплення ескізу. Фіксуємо контур штриховими рухами в лінійній техніці, чітко за наміченим контуром рівною лінією наносимо пігмент в один прохід. Наші короткі штрихи 5-7 мм нашаровуються один на одного, утворюючи єдину лінію, саме таким способом ми легко можемо маневрувати та згинати цю лінію дуже рівно (рис. 1, схема 2).

Починаємо фіксувати ескіз із нижньої губи, щоб не розмазувати верхню. Зафіксувавши контур, я вибираю відтінок, який світліший за основний колір на 3 тони, і виконую 1 прохід повністю, наче ми робимо акварельний ефект. Штрихи - розгонисті, рівні губи, що покривають всю поверхню. Таким чином, цим світлим кольором ми робимо один прохід (рис. 1, схема 3).

Якщо у клієнтки підвищена чутливість або виділяється лімфа, ми завдаємо вторинну анестезію (я зазвичай використовую Sustaine). Витримуємо, згідно з інструкцією, 90 секунд, за цей час відбувається гіперемія, шкіра біліє, анестезія діє і можна працювати.

Далі ми беремо основний колір - він має бути досить контрастним, два нюдові відтінки в техніці омбре краще не використовувати, тому що в результаті не буде видно градієнта. Краще, якщо кольори відрізняються на два або три тони. Основним тоном ми починаємо працювати із протилежного куточка губи, заповнюємо куточок губи повністю. Пройшовши 1-1,5 см, плавно переходимо на наповнення тільки приконтурної зони, яка займає 1/3 ширини губи. Наші штрихи досить щільні, як при помадному зафарбуванні, штрих наносимо щільно один до одного, однакової довжини та глибини, згідно зі схемою 4 на рис. 2. Робимо 1-2 проходи.

Мал. 2. Схеми штрихування

Після цього, для більш рівномірного профарбування і, щоб уникнути плям і кордонів, накладаємо штрихи за тією ж схемою, але в діагональному напрямку - від контуру до слизової оболонки. Таких проходів потрібно зробити 1-2, довжина штриха дорівнює ½ ширини губи (рис. 2, схема 5).

Працюючи в цій техніці, ми повинні переконатися, що приконтурна зона щільно зафарбована і не має прогалин. Якщо ви помітили прогалини у приконтуній області – заповнюємо їх окремо згідно зі схемою 6 або схемою 7 (рис. 2). Завершуємо процедуру, протираючи губи хлоргексидином і наносячи мазь, що доглядає загоює, розповідаємо клієнту правила догляду і записуємо на корекцію через 1-2 місяці.

Найпоширеніші помилки

Початківці майстри і ті, хто тільки освоює техніку 3D, допускають кілька типових помилок, про які я хочу розповісти.

Недотримання натягу. Не буде належного натягу шкіри - пігмент вноситиметься погано і довго. За відсутності натягу збільшується час процедури, відповідно, посилюється рівень травматизація і залишок пігменту буде дуже коротким. Обов'язково потрібно враховувати правильний натяг шкіри та її фіксацію.

Різниця в глибині фарбування . Перехід кольору досягається не глибиною застосування пігменту, а кількістю шарів нанесення, тобто щільністю. При більш глибокій укладці пігменту колір мігруватиме в інші відтінки і стає холоднішим, аж до бузково-синього кольору. Помилка виникає тоді, коли пігмент не укладається та майстер починає посилено тиснути на шкіру.

Бачу також велику проблему багатьох майстрів у тому, що вони не вміють щільно зафарбовувати, тому втрачається контур та ефект омбре. При даній техніці контур може бути читаним і візуально видимим, не розмитим.

Відсутність схеми . Коли штрихи різної довжини хаотично укладаються у незрозумілому порядку, це призводить до виникнення плям. Тому потрібно чітко дотримуватися схеми, рівномірно укладаючи штрихи. Штрихи мають бути однакового розміру, однакової глибини проникнення. Також слід дотримуватись однакової швидкості руху руки і стежити за швидкістю на апараті, яка також не повинна змінюватися.

Я не рекомендую майстрам використовувати техніку «омбре», якщо до вас на процедуру прийшла вікова клієнтка, яка має кисетні зморшки. Основою принцип техніки - контур повинен бути вираженим, а за наявності зморшок він піде «хвилями», що додасть клієнтці додатковий вік, а ваша робота виглядатиме неакуратно.

Ця техніка - справжня знахідка для жінок, які хочуть підкреслити губи і візуально збільшити їх, не вдаючись до допомоги пластичних хірургів і косметологів-ін'єкціоністів. Природна припухлість, об'єм і гарний колір губ - саме те, що можна досягти перманентним макіяжем у техніці 3D (омбре).

Читайте також