Симетрія для перманентного макіяжу – думка фахівців

Чи існують ідеально симетричні особи?

Logo

Професіонал перманентного макіяжу ніколи не забуває про те, що людське обличчя не має чіткої симетрії. Саме тому лінії, що наносяться майстром, робляться не симетричними, а насамперед однаковими

Людина наділена від природи гармонійною будовою тіла, унікальним інтелектом, і є одним із найпрекрасніших її творінь. Водночас деякі людські сторони досить далекі від ідеалу. До таких належить помірна асиметрія особи, що спостерігається як у жінок, так і у чоловіків.

Чи існують ідеально симетричні особи

Існує думка про те, що найкрасивіші і найуспішніші люди мають повністю симетричні риси обличчя. Подібна версія позбавлена будь-яких підстав і більше схожа на плід чиєїсь фантазії. Численні дослідження підтвердили таке – легка асиметрія є на вигляд кожного представника людської раси. Під цим явищем мається на увазі незначна відмінність форм, розмірів однієї половини особи від іншої.

У середньостатистичної людини можуть бути:

  • різниця в густоті та згинанні брів;
  • відмінності у розмірі очей, висоті їх зовнішніх та внутрішніх куточків;
  • розбіжність форми половинок губ.

Асиметрія характеру всім типів зовнішності і сприймається як цілком природне явище. При цьому в кожної людини вона має індивідуальний характер.

Встановлений факт! Природа не створює абсолютно симетричних облич. Асиметрія овалу обличчя та деяких його ділянок є у всіх, включаючи однояйцевих близнюків.

З чим пов'язана патологічна асиметрія

Нездорова асиметрія особи – повна протилежність природній формі цього явища. Подібний стан має більш виражений характер і розглядається як патологія, яка потребує обов'язкового лікування під контролем лікаря.

До наявності явної асиметрії, яка суттєво деформує зовнішність, схильні люди з такими захворюваннями як інсульт, параліч Белла, моторно-вегетативні синкінезії. Аномалія здатна проявитися на тлі больового синдрому, що розвивається в ділянці обличчя, після травматичних ушкоджень, невдалих хірургічних втручань.

Причини асиметрії

Симетрія для перманентного макіяжу – думка фахівців

Професійний майстер перманентного макіяжу ніколи не забуває про те, що людське обличчя не має чіткої симетрії. Саме тому лінії, які наносяться під час косметичних процедур, робляться не симетричними, а насамперед однаковими.

Важливо врахувати! Створюючи повністю симетричні форми, можна значно погіршити підсумковий результат. І тут зростає ризик вираженої асиметрії обличчя.

На звичайній обличчі брови або половинки губ, що мають ідеально однакові форми, розташування та довжину, виглядатимуть як мінімум неприродно. Щоб уникнути подібного, майстер створює їх з урахуванням принципу «золотого перерізу», а також власного окоміру та досвіду.

У деяких випадках клієнти, що помітили невелику асиметричність брів або інших частин обличчя, засмучуються і починають звинувачувати косметолога в непрофесіоналізмі. Поспішати із негативними висновками не рекомендується. У переважній більшості випадків подібний ефект не є помилкою або недоробкою. Навпаки - природна асиметрія стає результатом свідомого рішення майстра, що прагне створення максимально природного макіяжу.

Макіяж та «правило золотого перерізу» при корекції обличчя

Отже, ми сприймаємо жіноче обличчя як ідеальне і красиве, якщо його риси розташовані певному відстані друг від друга, тобто. підпорядковані «правилу золотого перерізу»; у числовому співвідношенні його можна записати як співвідношення чисел 1:1,618 (число F).

Приваблива жіноча брова починається від вертикальної лінії, проведеної через медіальний кут ока (А). Вона знаходиться над кістковим краєм орбіти на відстані F від зіниці і характеризується висхідним напрямком на 10-20 градусів від головки до хвостика (B). Вигин або найвища точка в місці, що дорівнює відстані між внутрішніми кутами очей (Х), знаходиться в пропорції F до всієї довжини брови (точка, що перетинається лінією, проведеної від основи крила носа по дотичній до латерального краю зіниці (С). Хвостик брови розташовується вище головки Довжина брови дорівнює F від відстані між медіальними кантусами очей.Край хвостика брови обмежений лінією, проведеної від латеральної частини основи крила носа через зовнішній кут ока (D).Зовнішня частина брови знаходиться на деякому піднесенні. і при першому погляді на людину ми інтуїтивно завжди звернемо увагу насамперед на брови.

Але не варто забувати про те, що не вдається зробити ідеально рівні брови. Допустимо говорити про брів як про максимально симетричні, але не ідеально рівні. Міміку нашого обличчя створює група м'язів, які скорочуються по-різному. Наприклад, якщо ліва брова під час розмови піднімається вище за праву, то в спокійному стані вона опуститься нижче. Хоча права може стояти на місці, не рухаючись взагалі. У таких випадках намагаємось знайти золоту середину. Також дуже часто одна половинка обличчя більш опукла, це стосується, загалом, і кісткового скелета, і надбрівної дуги зокрема, де і розташовується брову. На двох різнопуклих поверхнях неможливо намалювати симетричні лінії.

Часто з віком природна асиметрія обличчя стає більш вираженою, і за допомогою татуажу можна досягти хороших результатів. Наприклад, підняти опущену бров, що з'їхала вниз: результат від процедури можна порівняти з пластичною хірургією.

Після проведеної процедури ПМ на складному обличчі особливу увагу слід приділити фотодокументування, т.к. клієнт, зазвичай, розглядає себе у дзеркалі уважніше, оцінюючи відтворену симетричність пропорцій, помічаючи у своїй набагато більше нюансів, куди раніше він уваги не звертав.

Ідеальні губи

Стереотип про привабливість надмірно збільшених та непропорційних губ поширився через засоби масової інформації в останні десятиліття. Мистецтво ПМ губ полягає в делікатній корекції, що забезпечує досягнення оптимальної пропорції висоти та ширини (довжини) губ, можливо, і відтворенні білого валика, а не простому збільшенню губ по забаганню клієнта. При ідеальних F-пропорціях губ червона облямівка обмежується вертикальною лінією, проведеною вниз від медіального краю райдужної оболонки або від медіального краю зіниці з вираженими жувальними м'язами і широкою нижньою частиною обличчя. Вертикальний розмір червоної облямівки губ також має пропорцію F: висота верхньої губи відноситься до нижньої висоти як 1:1,618. Співвідношення відстані від одного піднесення цибулі Купідона до іншого та відстань від цибулі Купідона до комісури губ з того ж боку також становить 1:1,618.

Відстань між верхніми точками цибулі Купідона дорівнює F відстані від основи колумели до середини верхньої межі червоної облямівки.

Філософ Хома Аквінський постулював, що краса є втіленням гармонії, пропорції та чистоти. Справжня краса обличчя будить на емоційному рівні почуття задоволення і викликає у спостерігача високий рівень тяжіння.

Дуже важливо, щоб фахівці з перманентного макіяжу мали добре розвинене почуття краси, інакше їх цілком задовольнить досягнення невисоких цілей і стандартних результатів замість того, щоб максимально повно виявляти і реалізовувати індивідуальні особливості кожної особи. чорт, які, мабуть, оцінюються підсвідомо. Три параметри з цієї чудової сімки – форма брів, очей та губ, які можна коригувати за допомогою ПМ.

На сьогоднішній день немає єдиної думки, яке відхилення в пропорціях особи вважається асиметрією і де межа фізіологічної асиметрії, яка не потребує корекції і патологічної, вимагає нашого втручання, а можливо, навіть і втручання щелепно-лицевого хірурга.

Отже, чи є вихідно властива всім нам асиметрія красивою чи ні? Звичайно, бажання і надія клієнта приховати за допомогою ПМ маленькі дефекти і досягти більш симетричної зовнішності є природним і є показанням до проведення процедури.

Але естетична дермопігментація як напрямок медицини постійно ставить майстра перед доцільністю проведення процедури ПМ пацієнтам, залежно від ступеня вираженості диспропорцій особи та асиметрії, а також, що важливо, від психоемоційного стану клієнта. Дуже хочеться підкреслити, що депресивний стан клієнта, що є причиною невдоволення власною зовнішністю, знижує ступінь задоволеності клієнта результатами процедури і більш ніж 90% не сприяє зменшенню невдоволення власною зовнішністю.

Зрозуміло, згладивши за допомогою ПМ асиметрію чи диспропорцію особи адекватним клієнтам, ми підвищуємо клієнту, як, втім, і собі, самооцінку та настрій. Але тільки при грамотній оцінці всіх ризиків та довірчому відношенні «клієнт-майстер» ми залишимося задоволені своєю роботою, а клієнт отримає більш симетричну особу, нехай і за допомогою наших маленьких художньо-математичних хитрощів. Однак невелика асиметрія обличчя лише надає йому привабливості, жвавості та індивідуальності, а тому прагнути абсолютної симетрії не варто. Звичайно ж, розуміння краси так само індивідуальне, як і сама краса, але ніколи не потрібно забувати, що почуття впевненості в собі не має прямої залежності від краси.

Ще у XV столітті знаменитий художник епохи Відродження Леонардо да Вінчі говорив: «Я образив Бога і людство, тому що моя робота не досягла того рівня, якого могла досягти». І, незважаючи на малюнки майстра, в яких він відобразив божественні пропорції людської особи, вони й сьогодні вважаються еталоном. Адже в природі немає абсолютно симетричних об'єктів, у кожному з них завжди існує боротьба симетрії та асиметрії.

Читайте також

Форми обличчя та перманентний макіяж

Читайте також