ПМ брів у волосковій техніці: практичні поради від Анни Заболотної

Техніка «Колосок»: шукаємо натхнення у природі

Logo

Популярна волоскова техніка – одна з найскладніших у ПМ. Для роботи з нею необхідно мати високу кваліфікацію, знати різні методи та прийоми корекції та озброїтися знаннями колористики.

Анна Заболотна , керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (20) у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Популярна волоскова техніка – одна з найскладніших у ПМ. Для роботи з нею необхідно мати високу кваліфікацію, знати різні методи та прийоми корекції та озброїтися знаннями колористики. Дотримуйтесь кількох практичних порад – і ви оволодієте технічними навичками, необхідними для освоєння реалістичної техніки «Колосок»

Брови — один із найважливіших елементів нашої особи. Саме вони надають нашій міміці особливої виразності. Рух брів - це та універсальна мова, яка дозволяє оточуючим зчитувати наші емоції: наприклад, підняті брови читаються як подив, зрушені означають невдоволення, а якщо при цьому головки брів опущені вниз - значить, ми відчуваємо сильне роздратування і навіть злість. Цим мова брів аж ніяк не обмежується: можливість зміщувати їх на довільну відстань, та ще й незалежно один від одного, дозволяє виражати бровами чи не всі можливі емоції та їх відтінки.

Крім того, від густоти, форми, ступеня симетричності брів, їх «вписаності» до загального «ландшафту» багато в чому залежать наші судження про привабливість чи непривабливість обличчя.

Методи та прийоми корекції

Не кожна жінка може похвалитися ідеальними бровами. І хоча стандарту ідеалу не існує, навряд чи ми назвемо гарним обличчям з негарними бровами.

На зорі перманентного макіяжу корекція брів здійснювалася методом розтушовки - тобто брови просто зафарбовувалися пігментом того чи іншого кольору. Це дозволяло вирівняти форму, надати їм необхідну симетрію, але за такої техніки навіть розтушовка контуру не могла приховати той факт, що брови просто намальовані.

Трохи пізніше з'явилася нова, так звана волоскова техніка, яка полягає в тому, що майстер малює кожну волосину окремо. Ця техніка набагато складніше будь-якого зафарбовування або напилення, зате після процедури брови виглядають абсолютно природно.

Складність волоскового методу, його ретельність змушує майстрів вдаватися до стандартних прийомів виконання. У європейській техніці волоски схематично промальовуються, іноді і однаковими (!) Штрихами знизу вгору; в одному зі справжніми волосками напрямку. У східної техніки деяка частина волосків промальовуються зверху донизу, тобто. у «неправильному» напрямку, щоб створити максимально натуральний візуальний ефект.

Хтось вважає, що використання стандартних схем полегшує виконання процедури ПМ брів. Але, по-перше, "схематичний" метод не бере до уваги індивідуальність клієнта. Згадується старий анекдот, коли чоловік приходить до патентного бюро і каже, що винайшов автомат для гоління. Йому не вірять: Але як? Адже всі обличчя різні! "Це тільки спочатку", - пояснює чоловік.

А по-друге, сама простота роботи за одним стандартом не така очевидна, якщо придивитися ближче. Працюючи за викресленою схемою, майстер приречений наслідувати всі найдрібніші деталі без права на помилку: одна «неправильна» лінія може зруйнувати весь початковий план, знищити задуманий малюнок.

Не варто забувати і про те, що справжній майстер завжди і перш за все художник, творець, а творчість не терпить схем. Воно відбувається за натхненням, невичерпним джерелом якого є навколишній світ, завжди готовий поділитися з нами оригінальними ідеями. Потрібно лише навчитися їх бачити! До речі, схем не терпить і природа: вона завжди асиметрична, непередбачувана, а часом навіть хаотична. І при цьому велична та прекрасна. А її самопроголошеному «царю» — людині — залишається лише шкодувати про своє безсилля створити щось таке ж чудове.

Рівняння на природу

Але настав час повертатися до наших брів. Прекрасним прикладом того, як природа подає нам ідеї, може бути колосок пшениці або жита. Ця частина рослини не має жодного відношення до нашої особи, проте її будова на диво схожа на будову брови: всі ланки йдуть по порядку, кожна нова розташована внахлест на попередню. Ость колоска закриває початок колоска. Саме черговий хвостик волоска закриває початок попереднього. Взагалі природний відбір добре попрацював над злаками, колоски яких можна зустріти і у всіляких орнаментах, і у графіку, і навіть у геральдиці. І не тільки тому, що злаки — наша найдавніша їжа. Насамперед через інженерну простоту і красу, з якою вони сконструйовані природою. Однак спробуйте знайти в колосках симетрію або хоча б одну пряму лінію. Правильно: їх там нема. Як немає їх і в людському тілі в цілому, і в кожному його елементі окремо. Ідеально симетричних брів також не існує. А якщо говорити про волоски, з яких складаються наші брови, то знайти серед них два однакових — нездійсненна місія для найприскіпливішого дослідника.

Волоски відрізняються розмірами, формою і навіть кольором. Всі вони ростуть за власними траєкторіями, які не тільки не паралельні, а навпаки, спрямовані на всі боки.

Брови у волосковій техніці. Фото представлені автором

Реалістичний «Колосок»

Моя методика коригування брів називається «Колосок», тому що колосся злаків та наші брови сконструйовано за однією подобою. Однак її суть не в тому, щоб малювати колоски на місці брів. А в тому, щоб відмовившись від далеких від реальності схем, зображати брови з максимальною реалістичністю. Тобто уникати точних повторень напрямку зростання, довжини, товщини та кольору волосків. Техніка «Колосок» досить копітка, але я б не сказала, що вона відрізняється якоюсь неймовірною складністю.

Людині, що малює, набагато важче зобразити десяток однакових паралельних відрізків, ніж сотню схожих, але все-таки різних ліній.

Малюнок починається з лінії. Але як і в образотворчому мистецтві, так і в перманентному макіяжі важлива не сама лінія, а форма, що утворюється поєднанням ліній. Лінія волоска може бути товстою спочатку, стати тонкою і розчинитися в тілі брови, перетворитися на штрихи на її зламі, щоб, перейшовши його, знову стати лінією.

Лінія - це межа областей кольорів, тіней та форми. І тут дуже важливо розуміти, що, говорячи про різноманітність ліній у техніці «Колосок», ми зовсім не маємо на увазі хаосу. Чи не хаос, але природність, не копіювання, але створення подоб. Як перше, і друге вимагає ретельного вивчення, результатом якого має стати розуміння законів природності і принципів подоби. Відмінність закону природного зростання волосків від схеми полягає в тому, що перший, будучи універсальним, забезпечує різноманітність людських брів, волосків, з яких вони складаються, їх форми, кольори і т. д. Тоді як схема допускає лише копії, далекі від оригіналу.

Правила корекції

Вивчивши закони та принципи, що описують наші брови, майстер, який домагається максимальної природності результату процедури корекції, повинен дотримуватися цих правил. Він ніби піднімається нагору і бачить не окремі волоски, а картину загалом. Картину, що складається з певних кутів нахилу ліній, точок їх перетину, співвідношення їх розмірів та відстаней між ними. Художник має бути правдивим, тому він повинен відтворювати ці елементи з особливою старанністю. Недотримання закономірності у малюванні елементів картини створює ризик отримати гарний, але далекий від природності результат.

Коли ми малюємо брови, то обмежені двома вимірами – довжиною та шириною. Щоб надати малюнку третій вимір показати глибину, необхідно зрозуміти, чому ми сприймаємо її як глибину. Знайти таке розташування та такий розподіл колірних відтінків, що створюють саме такий контраст, який необхідний для надання брів візуального об'єму. Говорячи про конкретні прийоми, варто згадати контраст, що виникає між довгими і короткими волосками або ще більш зрозумілий нам колірний контраст.

Ми говоримо «колірний контраст», але насправді майстер повинен розуміти, що, виконуючи корекцію брів, він матиме справу швидше з відтінками, ніж із квітами, кількість яких не повинна перевищувати трьох, інакше йому доведеться малювати брудом. Кожен складний колір складається з кількох відтінків інших кольорів. Кожен пігмент створений бути холодним чи теплим, темним чи світлим.

Продовження матеріалу тут

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1/2018

Читайте також