Пілінг обличчя та перманентний макіяж: що потрібно знати?
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Пілінг особи при татуажі брів: що потрібно знати? Які види пілінгу підходять при татуажі брів? Поєднувати ці процедури можна, але з обережністю
Які види пілінгу підходять при татуажі брів? Поєднувати ці процедури можна, але обережно. Обидві впливають на верхній шар шкіри – епідерміс. При татуажі під нього наноситься пігмент, при пілінгу, навпаки, забирається все зайве.
Епідерміс – не монолітна структура. Це своєрідний «сендвіч» із нашарування клітин різних видів. Роговий і блискучий шари складаються з мертвих клітин без ядер, зернистий, шипуватий і базальний - з живих. При перманентному макіяжі пігмент вводиться лише у роговий шар, а деяких видах пілінгів активні речовини проникають глибше, до базального. Наприклад, карбоновий пілінг і татуаж - абсолютно несумісні процедури, як і інші види пілінгів, що проникають нижче за роговий шар. Розглянемо їх докладніше.
Механічний пілінг. Активна речовина – дрібноабразивні гранули. Вони шліфують шкіру, видаляючи надлишок ороговілих клітин разом із сальними «пробками» і всіма поверхневими забрудненнями. Залежно від розміру гранул, розрізняють скраби (пілінги з більшими абразивними частинками) та гомажі (пілінги-скатки).
Хімічний пілінг. Активні речовини – фруктові кислоти (мигдальна, молочна, гліколева тощо). Вони «спалюють» роговий шар до певної глибини, стимулюючи базальний шар вироблення нових клітин. По глибині впливу виділяють три типи хімічних пілінгів:
- поверхневий – діє лише у рамках рогового шару;
- серединний - проникає до блискучого шару;
- глибокий - "дістає" до базального.
Лазерний (карбоновий). У цьому випадку "зайві" шари епідермісу видаляються за допомогою спеціального гелю під впливом лазерного випромінювання. Нагріті до потрібної температури молекули гелю згоряють разом з відмерлими клітинами шкіри.
Для глибокого очищення шкіри у зоні брів підходять лише гомажі з дрібними абразивними частинками! Однак це не означає, що з татуажем доведеться забути про пілінги. Достатньо ізолювати зону брів. У салонах для цього використовують спеціальні наклейки. Якщо ви робите механічне чищення обличчя вдома, просто не наносите скрабуючий засіб на брови або заклейте їх пластиром.
Чи можна робити пілінг після татуажу брів?
У перші дні після процедури небажані будь-які пілінги. Пігмент розподіляється під шкірою протягом 1-2 тижнів – ось чому татуаж спочатку виглядає неприродно яскравим. У перші 3-4 дні після процедури в зоні введення пігменту формується так звана грануляційна тканина, яка замінює пошкоджений машинкою роговий шар. Під грануляційною тканиною активно формуються нові клітини рогового шару – кератиноцити. Вони обволікають частинки пігменту, утримуючи в шкірі. Якщо прибрати грануляційну тканину заздалегідь за допомогою пілінгу, пігмент не встигне закріпитися під шкірою і татуаж вийде нерівномірним. Ось чому косметологи не рекомендують навіть мочити брови у перші дні. Шкіра сама підкаже, коли можна робити пілінг після татуажу. Поки відтінок пігменту не наблизився до природного, почекайте з використанням скрабів та гомажей.
Через якийсь час після процедури можна робити пілінг обличчя?
Абразивний пілінг не можна робити до повного загоєння татуажу. Це приблизно два тижні, але потрібно обов'язково запитати поради у майстра, тому що в деяких випадках відмовитися від такої процедури слід на місяць – до прояву пігменту.
Пілінги з кислотами у зоні татуажу краще не робити взагалі. Однак це стосується салонних пілінгів, у яких вміст кислот дуже високий. Такі склади потрібно наносити на особу, уникаючи тих місць, на які нанесено перманент. Домашні ж доглядові засоби зазвичай набагато м'якіші, відсоток вмісту кислот у них мінімальний, тому допускається їхнє потрапляння на області з нанесеним татуажем, але тільки після повного загоєння.
Читайте також