Перманентний макіяж як бізнес: послуга у салоні краси

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Пропагування професійного підходу при організації послуги перманентного макіяжу – одне з головних завдань нашої інформаційної платформи. Отже, як звести до мінімуму можливість неякісного перманентного макіяжу?

Питання про рівень якості перманентного макіяжу та необхідність його підвищення не втрачає своєї актуальності. А попит, що постійно збільшується, на процедури з видалення перманентного макіяжу або його виправлення не може не хвилювати як фахівців, так і їх клієнтів.
Хочете перетворити перманентний макіяж на джерело стабільного доходу? Як організувати процес так, щоб звести можливість неякісного перманентного макіяжу до мінімуму і захистити себе від претензій з боку клієнтів? Відповідям на ці питання і присвячено цю статтю.

Правові аспекти

Основа якісної послуги завжди має базуватися на всебічній поінформованості тих, хто відповідає за організацію процесу, а також майбутніх майстрів. Керівники салонів і фахівці повинні знати все про сутність перманентного макіяжу, складнощі, з якими можна зіткнутися згодом, «підводних каменях». Вже проведено велику роботу з опису стандартів навчання, організації робочих місць, алгоритмів проведення процедури перманентного макіяжу, але помилки однаково зустрічаються. Думаємо, деякі поради будуть не зайвими, щоб застерегти від невірних кроків.
Нагадаємо, що зараз нормативної бази, яка визначає правове становище перманентного макіяжу, поки що не існує. Можна зустріти лише деякі документи, де згадується перманентний макіяж у тому чи іншому контексті, але без конкретики. Вирішивши надавати послугу ПМ у своєму закладі, настійно рекомендуємо звернутися до державних служб, які здійснюють контроль за дотриманням вимог відповідних нормативно-правових актів. Так ви отримаєте найсвіжішу інформацію про законодавчу базу, яка регулює організацію послуги ПМ – чи існує вона, і що включає; зможете ознайомитись із змістом відповідних документів.

Медичні аспекти

До медичних аспектів перманентного макіяжу належать: медичні протипоказання, ускладнення при загоєнні, анестезія.

Медичні протипоказання у клієнтів виявляються лише лікарями. Перед процедурою майстри повинні рекомендувати клієнтам звернутися до свого лікаря. Думка лікаря або лікарів, до яких звертався ваш клієнт з питаннями про наявність протипоказань, стане основою його рішення на проведення процедури. Думка майстра ПМ (навіть якщо в нього є медична освіта), не може звучати як істина в останній інстанції – майстер виступає тут лише у ролі виконавця і не повинен брати на себе повноваження лікарів із лікувальних та діагностичних закладів. Але проінформувати як клієнта, так і лікаря про можливі протипоказання до процедур майстер ПМ просто зобов'язаний.

Від цього залежатиме, наскільки усвідомлено клієнт підходить до процедури та з якою часткою відповідальності підпише Інформовану згоду клієнта на процедуру – документ, оформлення якого не має формального характеру. Це допоможе майстру та підприємству виключити можливі конфліктні ситуації надалі.

Наскільки клієнт прислухався до попереджень майстра, ставлячи свій підпис під згодою на завершення передпроцедурної консультації, - залежить від нього. Але моральна відповідальність за доведення до клієнта необхідної інформації лежить, безумовно, на майстрі.

Ускладнення в період загоєння виникають найчастіше через особливості організму або не виявлені протипоказання. Також причиною ускладнень може бути недотримання клієнтом правил догляду . Як і у разі виявлення протипоказань, у разі ускладнень фахівці косметологічного підприємства, навіть якщо вони лікарі, не повинні брати на себе відповідальність і функції профільних лікарів - у будь-якому випадку клієнту слід звернутися до практикуючого дерматолога.

Дещо по-іншому справи з питанням анестезії .

З одного боку , анестезія перестав бути обов'язковою умовою до виконання процедури перманентного макіяжу. З іншого боку, часто з боку клієнта звучить побажання знеболити зону нанесення ПМ. З правової точки зору кожен майстер перманентного макіяжу може виконувати ті маніпуляції, які відповідають його кваліфікації. Якщо процедури перманентного макіяжу виконуються у закладі, класифікація фахівців якого дозволяє робити анестезію, то в цьому випадку у майстра ПМ даного підприємства, навіть якщо він не медик, з'являється більше можливостей індивідуального підходу до кожного клієнта з огляду на поріг його больової чутливості.
Таким чином, салон краси, в штаті якого немає лікарів, з юридичного боку сильно обмежує себе перманентний макіяж. Аналізуючи всі медичні аспекти перманентного макіяжу (протипоказання, післяпроцедурні ускладнення, анестезія) констатуємо, що, по суті, перманентний макіяж технологічно може виконуватися і не медичним працівником, але в ряді випадків може вимагати залучення профільних лікарів.

Вирішення кадрового питання - наступний організаційний момент у підготовці підприємства до надання послуги перманентного макіяжу. Якою має бути кваліфікація майстра перманентного макіяжу? Із кого може вирости справжній майстер? Про це поговоримо у наступній статті

Читайте також