Перманентний макіяж та сезонність: чи є ідеальне рішення?

Підходити до процедури перманентного макіяжу потрібно свідомо!

Logo

Питання сезонності виконання перманентного макіяжу хвилює багатьох клієнтів. Краще робити його влітку чи взимку? Який період року вважається оптимальним для татуажу на різних зонах? Поговоримо про це детально у статті

Звичайно ж, татуаж – процедура всесезонна. Майстер може виконати ПМ будь-якої зони тоді, коли це буде найзручніше його клієнту – напередодні новорічних свят або перед поїздкою на море.

І все ж таки різниця є. Вона пов'язана з особливостями догляду після виконаної процедури перманентного макіяжу у теплий та холодний періоди. Також є нюанси щодо загоєння та відновлення шкірного покриву.

ПМ влітку: особливості, плюси та мінуси

Влітку кожна жінка хоче виглядати особливо привабливо, тому приділяє пильнішу увагу своїй зовнішності. Плануючи відпустку, багато хто розуміє, що в цей період рідко користуватимуться косметикою. І щоб завжди виглядати добре, розглядають перманентний макіяж як панацею, яка допоможе забути про косметику і при цьому мати бездоганну зовнішність.

Однак перед процедурою майстер повинен звернути увагу клієнта на кілька факторів:

  • Шкіра після татуажу повинна правильно зажити. Період загоєння, в середньому, займає до 3-х тижнів і протягом цього часу шкіру не можна впливати на прямі сонячні промені. Це повністю виключає відвідування пляжу та солярію. У крайньому випадку, під прямі промені ультрафіолету можна виходити, тільки надійно прикривши зону татуажу (наприклад, за допомогою крислатого капелюха);
  • травмовану шкіру не можна мочити, тим більше – хлорованою водою. Таким чином, до повного загоєння під забороною виявляється відвідування басейну та сауни;
  • необхідно берегти шкіру від впливу інших зовнішніх факторів (пил, бруд, пісок, піт тощо). Це ще одна причина, чому ідею про пляж потрібно відкласти;
  • клієнт може відчувати легкий дискомфорт у вигляді легкої сверблячки і лущення під час відновлення шкіри, а при неправильному догляді можуть утворитися скоринки.

Все перераховане переконує, що краще робити татуаж за кілька тижнів до поїздки на відпочинок. Але!

Після першого сеансу перманента потрібна корекція, яку рекомендується проводити через 28-30 днів. На цій процедурі майстер може поправити незначні недоліки. Відповідно, після корекції також потрібен час для регенерації шкіри. Тому в ідеалі проводити процедуру потрібно за 1,5-2 місяці до запланованої відпустки.

Переваги перманентного макіяжу у літній сезон відчутні одразу. Найголовніше - відпадає необхідність користуватися декоративною косметикою, що позбавляє необхідності постійно контролювати свій зовнішній вигляд, регулярно підфарбовувати брови, губи і повіки. Татуаж повністю виключає будь-який дискомфорт.

Але літній період щодо виконання татуажу пов'язаний і з деякими вадами.

Як показує практика, саме влітку зростає кількість охочих зробити перманентний макіяж. У майстрів ущільнюється графік і не завжди вдається зробити процедуру у зручний для клієнта час.

Процес виконання процедури може принести неприємні відчуття, якщо у приміщенні студії немає кондиціонера.

Клієнту потрібно враховувати вплив ультрафіолету на шкіру, що не загоїлася, і його негативний вплив на пігмент. І якщо брови і повіки можна прикрити будь-яким головним убором або окулярами, то з губами справа складніша, їх неможливо приховати від сонячних променів. Тому при виконанні татуажу губ рекомендується обмежити перебування на сонці.

Деякі нюанси догляду за ПМ у літній період також можна віднести до недоліків: по-перше, через спеку спостерігається підвищене потовиділення, по-друге, більша кількість сонячних днів змушує коригувати частоту перебування на вулиці. Навіть якщо ці фактори і не лякають ваших клієнтів, однозначно, слід нагадати, що влітку рекомендується уважніше ставитися до догляду за шкірою після проведеної процедури перманентного макіяжу.

ПМ взимку: особливості, плюси та мінуси

Взимку татуаж актуальний, як і влітку. Особливо в такі моменти, коли про стійкість косметики й мови не може бути. Наприклад, у період випадання опадів у вигляді снігу чи дощу. Очевидною перевагою виконання татуажу взимку є виключення великого потовиділення, а також швидше загоєння шкіри.

Але робити перманент в холодну пору потрібно акуратно, так як:

  • у цей період збільшується ймовірність захворювання на ГРВІ. Під час процедури та після неї імунітет знижується, тим самим клієнт ризикує підхопити вірус. Майстер повинен пам'ятати, що за будь-яких проявів нездужання процедуру необхідно відкласти.
  • незважаючи на те, що взимку сонце гріє не так активно, ультрафіолетові промені, як і раніше, негативно впливають на пігмент. І якщо влітку прикрити свіжий татуаж брів можна за допомогою сезонного головного убору, то взимку найкращим варіантом стануть сонцезахисні окуляри;
  • надягаючи деякі речі (наприклад, светр з високим горлом, шарф), клієнту необхідно дотримуватися максимальної акуратності, щоб не торкнутися шкіри, що ще не загоїлася, і виключити повторне її травмування;
  • Перший тиждень важливо обмежити перебування на морозі, оскільки низька температура призводить до сухості шкіри.

То чи є ідеальна сезонність для перманентного макіяжу? Відповідь проста - проводьте її в будь-який зручний для вас і вашого клієнта час, дотримуючись всіх правил процедури. І обов'язково проконсультуйте вашого клієнта щодо нюансів догляду за ПМ у різні сезони року!