Перманентний макіяж та ліки: поєднуємо правильно

Медичний аспект у перманентному макіяжі

Logo

Перманентний макіяж – якісний та зручний спосіб усунути природну недосконалість обличчя. Однак прийом клієнтом тих чи інших лікарських препаратів може негативно позначитися на результаті процедури.

На консультації опитайте клієнта, які ліки він приймає. Це полегшить роботу та допоможе правильно підібрати метод процедури.

По можливості зверніться за консультацією до лікаря.

Онкологія

Існує безліч способів дерматологічного лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями:

  • камуфляж шрамів,
  • трихологічна дермопігментація,
  • брови та стрілки.

Розпочинаючи роботу з онкологічним пацієнтом, майте на увазі, що один з головних побічних ефектів від препаратів, спрямованих на лікування онкології, — це порушення функції кісткового мозку і, як наслідок, зниження кількості лейкоцитів в організмі. Недостатня кількість білих кров'яних тілець призводить до послаблення імунітету та ризику зараження. Зараження після нанесення перманентного макіяжу може обнулити процес лікування, що призведе до затримки проведення курсу хіміотерапії. Процедуру дермопігментації такому пацієнтові повинен призначати лікар-онколог, орієнтуючись на рівень лейкоцитів.

Ще однією важливою темою моніторингу роботи майстра з дермопігментації є випадки проходження пацієнтом гормональної терапії, яка може дати такі неприємні ефекти:

  • підвищення ризику зараження через медикаментозне зниження імунітету
  • уповільнення шкірної регенерації
  • відсутність шкірного захисту від ультрафіолетового випромінювання
  • можливість більш вираженої та агресивної реакції на препарат

Особливу увагу слід приділити роботі з клієнтом, який проходить радіотерапію. Дермопігментація при даному виді лікування повинна проводитися максимально дбайливо, тому що шкіра, що піддається впливу радіотерапії, є гіперпігментованою, чутливою, нееластичною та васкуляризованою.
Перш ніж розпочати процедуру дермопігментації у клієнта з онкологією, отримайте згоду його лікаря, а також згоду клієнта на медичне втручання, яке має бути прикріплене до документа, що підтверджує використання стерильних матеріалів. Проведіть оцінку передбачуваних медикаментів та складіть протокол для самолікування.

Лікарські засоби загального призначення

Побічними ефектами застосування нестероїдних протизапальних препаратів (аспірин, анальгін, кетопрофен, ібупрофен), а також антикоагулянтів (гепарин, варфарин) є тривала кровотеча та порушення адгезивності тромбоцитів. У результаті проведення дермопігментації під час прийому даних ліків може призвести до таких неблагополучних результатів:

  • затримка пігменту в шкірі внаслідок надмірної кровотечі
  • тривале та проблемне загоєння ран

Щоб результат роботи майстра радував клієнта, а сама процедура пройшла коректно, не рекомендується приймати нестероїдні протизапальні препарати за чотири доби до призначеного дня дермопігментації. У разі прийому клієнтом антикоагулянтів процедура дермопігментації повинна бути схвалена лікарем.

Казеозні препарати

Основним побічним ефектом від застосування казеозних препаратів, до яких належать левотироксин та ліотиронін, є затяжне загоєння ран. Не варто приступати до дермопігментації очей клієнта, який страждає на гіпотиреоз, оскільки це може призвести до таких неприємних наслідків як: набряк повік, порушення внутрішньоочного тиску, сльозотеча, запалення, сухість ока.
Будь-яка рана на віку – це відчинені двері для антигену. Працюючи в цій галузі, будьте обережні та уважні, оскільки антиген може призвести до тромбозу кавернозної пазухи.

Імуносупресивні ліки

Імуносупресивні ліки застосовуються з метою контролю серйозних алергічних реакцій та занесених хвороб. До цього класу препаратів належать: метотрексат, імуноглобулін, адреналовий кортикостероїд та циклоспорин. Дані лікарські препарати застосовуються придушення імунної системи пацієнтів, тому основна негативна реакція організму на дермопігментацію під час їх прийому – затримка регенерації.

Антибіотики

Клієнт, що проходить курс лікування антибіотиками, не може проходити процедуру дермопігментації, оскільки в організмі організму знаходиться активна інфекція.

Біофосфонати

Бісфосфонати - це група препаратів, призначених для лікування захворювань кісткової системи та порушень метаболізму кальцію. Препарати цієї групи використовуються для лікування постменопаузального остеопорозу, а також зменшення ризику перелому хребта, для лікування пацієнтів, хворих на рак. У пацієнтів, які проходять лікування бісфосфонатами, спостерігаються зміни тату чорнила навколо губ. Наприклад, зміни у кольорі та аспекті пігменту.

Психотропні речовини

Клієнти, які у повсякденному житті використовують психотропні речовини, найбільш схильні до ризику зараження під час проведення процедури дермопігментації, оскільки їх імунітет знижений. Особливу небезпеку здоров'ю клієнта, що прийшов на дермопігментацію, несе вживання такого психотропного речовини як левомізол. Даний препарат здатний спровокувати запалення кровоносних судин та омертвіння шкіри.

Клієнти, які у повсякденному житті використовують психотропні речовини, найбільш схильні до ризику зараження під час проведення процедури дермопігментації, оскільки їх імунітет знижений. Особливу небезпеку здоров'ю клієнта, що прийшов на дермопігментацію, несе вживання такого психотропного речовини як левомізол. Даний препарат здатний спровокувати запалення кровоносних судин та омертвіння шкіри.

Статистика лікування дермопігментацією показує, що люди, які регулярно вживають нікотин, страждають від тривалої кровотечі під час процедури набагато частіше, ніж ті пацієнти, які не курять. Кровотеча в процесі або відразу після процедури дермопігментації може позначитися зниженням кількості пігменту в шкірі, що негативно позначиться на результаті роботи майстра. При дермопігментації губ пігмент може просто зникнути в тому місці, де курець тримає сигаретний фільтр.

Вживання алкоголю також стосується застосування психотропних речовин і може стримувати агрегацію тромбоцитів, що заважає нормальному процесу зсідання крові. Запам'ятайте, процедуру дермопігментації можна робити клієнту лише через 24-48 годин після вживання спиртних напоїв.

Болезаспокійливі засоби

Болезаспокійливі засоби на основі лідокаїну та прилокаїну не рекомендується застосовувати в областях нанесення перманентного макіяжу, оскільки ці препарати є надмірно лужними. Обробка шкіри активованою лугом до впорскування пігменту збільшує ризик зміщення пігменту, особливо при роботі з пігментом Carbon Black (вугілля).

Ознайомившись з основним списком побічних ефектів лікарських препаратів, можна побачити, як багато обмежень вносить у роботу майстра вживання клієнтом тих чи інших медикаментів. Ретельно збирайте анамнез перед початком дермопігментації і завжди інструктуйте клієнта про можливі наслідки прийому ліків.

Статтю перекладено.
Джерело: Educational Sciences: Theory & Practice , 2017

Читайте також