Перманент брів: основні помилки майстра-початківця

Як уникнути похибок у перманентному макіяжі брів

Logo

Прагнення професійної досконалості – природне бажання кожного майстра. Давайте розберемося, що ми, можливо, робимо неправильно, і виключимо похибки в нашій роботі.

Вікторія Лисицька, майстер ПМ (досвід роботи ⎼ 7 років), косметолог, методист Європейської Бьюті Бізнес-Школи «Коглядейд», переможець чемпіонату «Перманентний стиль України» у номінації «Кольорова стрілка з розтушовкою» (2015), речник науково-практичної конференції з перманентному макіяжу «Живописна краса», речник науково-практичної конференції з перманентного макіяжу в рамках виставки «InterCHARM-Україна 2017», речник конференції з перманентного макіяжу Inside Color pro

Прагнення професійної досконалості – природне бажання кожного майстра. Давайте розберемося, що ми, можливо, робимо неправильно, і виключимо похибки в нашій роботі.

Якісною можна назвати роботу, якщо вона відповідає трьом критеріям:

  • грамотно підібраний ескіз, що враховує особливості особи клієнта;
  • гармонійно вибраний колір відповідно до кольоротипу клієнта;
  • рівномірність та легкість напилення.

Коли людина дивиться на брови, насамперед сприймається саме форма – те, наскільки гармонійно брови вписуються в обличчя. Цей етап дуже важливий. Навіть правильно підібраний колір і технічно ідеально виконана робота не виглядатиме гармонійно, якщо форма побудована з порушенням правил візажу.

Розміри та форми

Які ж основні помилки припускаються майстри-початківці?

Занадто вузькі брови (фото 1). Коли клієнт просить зробити дві тонкі смужки, то передбачається, що фарбування їх буде досить щільним. А інакше, тобто за легкого, повітряного профарбування, вони губляться на обличчі. У такому разі натуральність роботи буде втрачена.

Занадто широкі брови. Зараз соцмережі рясніють фотографіями красиво намальованих візажних брів, але вони виглядають актуально лише на тлі досить яскравого макіяжу, і це необхідно враховувати. Вони не завжди доречні на обличчі без макіяжу, а наші клієнти не носять «бойовий розфарб» 24 години на добу. Також слід розуміти, що ми робимо роботу на якийсь тривалий час (1,5–2 роки). За цей час смаки клієнта та мода можуть змінитися, а миттєво змити брови не вдасться.

Підняті вище форми хвости (фото 2). Часто клієнти просять майстра намалювати брови вище за їхню анатомічну форму. Найчастіше це продиктовано бажанням візуально підняти повіки за її опущенні. Але насправді все відбувається з точністю до навпаки. Малюючи брови вище, ми залишаємо ще більший простір між оком і бровою, у цьому випадку повіка виглядає ще масивнішою.

Масивні головки при дуже вузькому хвостику роблять обличчя завжди нахмуреним, а дуже довгі хвостики візуально завалюють брову і створюють ефект П'єро (фото 3).

Кольори та техніки

Після сприйняття форми наше око оцінює колір. Серед основних помилок у підборі кольору можна виділити такі:

  • вибір надмірно холодних та темних тонів. Надмірна яскравість додає віку та робить обличчя грубим. Сірі кольори без домішки коричневого мають тенденцію згодом набувати синюватих відтінків;
  • використання неякісних пігментів, які за рік-півтора йдуть у червоні відтінки (фото 4).

Третя, дуже важливою умовою гарної роботи є технічна сторона введення пігменту в шкіру.

Помилки:

  • занадто щільне профарбування, заглиблення. Такі роботи часто набувають свинцевого відтінку;
  • похибки в техніці, які призводять до зайвої травматизації, і, як наслідок, при загоєнні більшість пігменту виходить із кіркою. Тут може бути кілька причин: травматичний апарат, недостатня фіксація та натяг шкіри під час роботи, неправильний вибір голки та пігменту для конкретного типу шкіри;
  • нерівномірність, плямистість фарбування. Причин знову-таки може бути кілька: неправильна фіксація та натяг шкіри, у майстра можуть бути проблеми з рівномірністю штрихування, тобто в якійсь частині штриха майстер заглиблює голку. Також причиною може бути несправність обладнання, коли апарат працює нестабільно і сам змінює потужність та глибину проникнення.

Аналіз ваших помилок допоможе суттєво покращити якість робіт. Важливо вчасно зрозуміти причину тієї чи іншої проблеми та усунути її.

Більше вам вдячних клієнтів та гарних робіт!

Читайте також