Перманент ареоли: час говорити відкрито
Робота з ареолою – делікатна тема
Перманент ареоли – тема порівняно нова і обговорювана у професійних колах. Завдяки цій статті дуже багато майстрів зацікавляться розвитком у цьому напрямі
Алла Ромазанова, засновник Асоціації професіоналів ПМ у Білорусі, сертифікований тренер, майстер ПМ (стаж у перманентному макіяжі – понад 16 років), представник компанії NPM у Білорусі, художник, засновник студії перманентного макіяжу та жіночого татуювання Alla Romazanova`studio, суддя міжнародних чемпіонатів, доповідач, член Асоціації допомоги жінкам після онкології Belief
Перманент ареоли – тема досить нова і обговорювана у професійних колах. Майстрів, які гарантують якісне проведення цієї процедури, поки що одиниці, а от клієнток, які цікавляться нею, навпаки, стає дедалі більше. Ми впевнені, що завдяки цій статті багато майстрів зацікавляться розвитком у цьому напрямку
Відомо, що багато фахівців індустрії краси вважають за краще не працювати з ареолою. Адже клієнтів знайти дуже непросто, а купівля необхідних пігментів – справа досить дорога. У 2017 році я дуже багато часу присвятила роботі з ареолою, і мені хочеться поділитись спостереженнями та практичними рекомендаціями, а також розповісти, як мені вдалося налагодити потік клієнтів.
Роботі з ареолами я віддала, як і перманенту, дуже багато часу – близько 15 років. Проте за всі ці роки кількість клієнтів уміщалася на пальцях руки. Чи не збільшувався ні мій досвід, ні моє портфоліо. Ситуація кардинально змінилася, коли я запустила соціальний проект, присвячений естетичній допомозі жінкам, які перенесли онкологічні захворювання.
До та після процедури. Фото надані автором
Делікатна тема
Вже більше року я член Асоціації добровільної допомоги жінкам після онкології. На чолі цієї організації – чудовий майстер перманентного макіяжу Вікторія Томашівська. Я відвідала кілька її майстер-класів і почала багато працювати в цьому напрямі, пропагуючи таку важливу, як на мене, тему. Сумним відкриттям став той факт, що багато моїх постійних по перманентному макіяжу клієнтів потребували подібної допомоги. Зрозуміло, інформація про мою роботу поширювалася просто миттєво.
Спочатку я самостійно займалася просуванням. Це було досить непросто, оскільки багато соціальних мереж не дозволяють публікацію фото оголених грудей. Траплялося, мене навіть блокували. На допомогу прийшли альтернативні інструменти Dirty.ru і Pikabu.ru, де мої пости набирали по 16 млн переглядів. Після успіху у цих мережах я отримала запрошення на участь у майстер-класі у Києві. Потім провела майстер-клас у Казані та Мінську в рамках конгресів з перманентного макіяжу. Досить швидко на мене звернули увагу й білоруські ЗМІ. Цього року я проведу майстер-класи у Краснодарі та Гельсінкі. Також у моїй практиці вже міцно зміцнилася індивідуальна робота з цієї теми – такої делікатної, яка потребує камерності, а не широкої аудиторії.
Зараз перманент ареол, можна сказати, регулярна послуга: практично щотижня жінки звертаються до мене за безкоштовною естетичною допомогою. За рік активної роботи я здобула колосальний досвід. Цілком можу сказати, що в Білорусі немає фахівця, який виконав би більше таких робіт, ніж я. Разом із соціальними зверненнями почали надходити і комерційні. Приходять жінки після операцій із зменшення або збільшення грудей. Основний запит – камуфляж післяопераційного рубця. Нині кількість безкоштовних та комерційних робіт практично однакова.
До процедури, ескіз, після процедури
Практика та ще раз практика
З погляду техніки це не найважча робота, проте вона вимагає відточених навичок. Робота з ареолою – це не малювання «кружечка», як думає багато хто! Якісна процедура передбачає використання палітри кольорів для створення природного об'єму завдяки грі кольору, світла та тіней. Художня освіта не є обов'язковою умовою якісної роботи. Якщо ви добре освоїте схему побудови кулі та конуса, ви зможете навчитись техніці малюнка ареоли за кілька майстер-класів.
За досвідом зазначу, що найбільш складний малюнок тоді, коли потрібно створювати копію ареоли, що збереглася. У міру зростання рівня вашої майстерності соски на шкірі будуть виходити якісно за одну процедуру. Чого не можна сказати про камуфляж рубців: деякі ділянки вимагають повторного відпрацювання неодноразово. Рекомендую заздалегідь інформувати клієнтів про цю тонкість. Моїми клієнтами стають лише ті, хто готовий діяти на результат і не чекає на диво після першого візиту.
У міру популярності послуг зростає та їхня різноманітність. Наприклад, іноді надходять запити візуальне зменшення ареол. З технічної точки зору це трудомісткі роботи. Вони вимагають багаторазових сеансів вирівнювання кольору і, на жаль, не гарантують бажаного результату. На жаль, мені ніколи не доводилося зустріти чисту роботу зі зменшення ареолу тональним кольором. Тому я намагаюся максимально інформувати клієнта про результат і по можливості не проводжу цю процедуру.
Поради майстру
Для перманента ареоли потрібно хоча б чотири відтінки, це необхідний мінімум. Як офіційний представник ізраїльського обладнання NPM у нашій країні та майстер, який активно ним користується, я абсолютно щиро можу рекомендувати палітру NPM для ареол європейського кольоротипу. Оливковий, карамельний, кремовий та багато інших – всі ці кольори допомагають ідеально створювати натуральну ареолу. Робота виглядає цілком природно та органічно. Досягти бажаного результату, використовуючи цю фарбу, значно легше: професіонал впорається із завданням швидше, а новачок не припуститься помилок. Голки зазвичай використовують 5 рс і 3 рл.
Так як після операції чутливість грудей, як правило, нижча, ніж на інших ділянках тіла, анестезія не дуже сильна. Однак не втрачаємо на увазі наступний момент: найчастіше в ході проведення онкооперацій видаляється вся лімфатична система. Тому навіть найменші травми або зараження можуть бути дуже небезпечними. Будьте уважні до таких клієнтів і до стерильності та обережності на вашому робочому місці та під час процедури. Строго рекомендую використовувати загоювальну плівку протягом усього періоду загоєння. І виявляти максимальний такт та увагу до підвищеної тривожності ваших спеціальних клієнтів.
Поділюся, більшість жінок зазначають, що причина їхнього захворювання полягає у пережитому потужному стресі. На жаль, у зоні ризику ми всі. На жаль, у нашій країні практично кожна десята жінка хвора на рак грудей. Я вважаю, що одне з головних наших з вами завдань – стежити за своїм психоемоційним станом та регулярно обстежуватися.
Скажу чесно, люди, які пережили таке страшне випробування, як онкологія, мають чому повчитися. Я захоплююсь їх силою духу, мені дуже близько їхнє спокійне, філософське ставлення до життя. І їхнє внутрішнє світло. Будьте здорові!
Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(9)/2018