Perfect lips, або Як створити ідеальні губи

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Скільки жінок – стільки й бажань, у тому числі щодо перманентного макіяжу. Подивимося, як розвивалася «губна» мода протягом багатьох років, щоб побачити наскільки різною може бути їхня форма

Ольга Кравенська , методист Європейської Бьюті Бізнес-Школи «Коглядейд» , майстер перманентного макіяжу, член Міжнародної громадської організації «Асоціація професіоналів перманентного макіяжу» (МГО АППМ), учасник освітньо-ігрового шоу з перманентного макіяжу1, доповідач науково-практичних конференцій з перманентного макіяжу в рамках виставки InterCHARM, автор статей у журналі Permanent, учасник конференції The Permanent Make-Up World Conference 2017 (Амстердам, Нідерланди)

Скільки жінок – стільки й думок. Скільки клієнток – стільки й бажань, у тому числі щодо перманентного макіяжу. Подивимося, як розвивалася «губна» мода протягом багатьох років, щоб побачити наскільки різною може бути їхня форма

Отже, губи!.. Якщо очі називають дзеркалом душі, брови – брамою раю (так казав Мікеланджело), то як же «обкликати» губи? Можна вигадати десятки поетичних і не дуже епітетів і порівнянь, але складно сперечатися з тим, що губи - це одна з визначальних загальну естетику ліній. І ця лінія теж неодноразово зазнавала змін з боку модних віянь.

Краса вчора

Як ми знаємо, греки вважали порядок та симетрію символом прекрасного. Ідеально красивою вважалася людина, у якої всі частини тіла та риси обличчя перебували в гармонійному поєднанні. Прекрасним сприймали обличчя, яке можна було розділити кілька рівних частин. Якщо ми перенесемося за часів Стародавню Грецію, то красивим вважався невеликий рот з повними, опуклими губами. Особлива увага приділялася верхній губі, яка нагадувала цибулю (по облямівці верхньої губи якраз і проходила одна з розмежувальних ліній). Звідси і назва «цибуля Купідона» (бог кохання).

Абсолютною протилежністю є Середньовіччя, де губи фактично зникають з обличчя, оскільки асоціюються з неприпустимою привабливістю й гріхом. Ідеалом вважається подовжений овал обличчя, величезні очі та маленький рот.

Епоха Відродження проявляється у поверненні жіночності. Після заборони всемогутньою церквою в середні віки наносити макіяж представниці слабкої статі починають знову фарбувати очі (віки та брови), губи та нігті. Відома досить оригінальна і нестандартна формула жіночої краси одного з хроністів XVI століття, кратна числу три. На його думку, у гарної жінки мають бути: три білі – шкіра, зуби, руки; три чорні – очі, брови, вії; три червоні – губи, щоки, нігті.

Як відомо, мода (зокрема і на макіяж) не живе сама собою. Вона багато в чому є відгуком на ті чи інші явища, які задають тренди. Перенесемося ще на багато років уперед – у 20-ті роки минулого століття. Тоді таким явищем виявився кінематограф! Основна ідея макіяжу в стилі 20-х, які асоціюються у нас із німим кіно, – контрастність та графічність. В основному ми спостерігаємо бліді обличчя з яскравими маленькими губками, які фарбувалися за внутрішнім контуром або навіть нижче за нього. Було кілька назв макіяжу губ: «бутон троянди», «губи вампіра» та «вкушені бджолою».

У повоєнні часи жінкам хотілося мати особливо ефектний вигляд. Тому темні, маленькі губи змінилися пухкими та чуттєвими, прикладом цього є чудові Мерилін Монро та Бріжит Бардо.

Краса сьогодні

Зараз дуже багато дівчат акцентують увагу на губах, вдаючись до ін'єкцій, а також до перманентного макіяжу. Оскільки губи завжди асоціюються з чуттєвістю, бажанням, ніжністю та сексуальністю, то, природно, кожна жінка тією чи іншою мірою хоче привернути увагу до своїх губ. Одна дівчина робитиме це виразніше і яскравіше, інша ж лише трохи надасть їм обсягу. Тому розуміння краси та ідеалу у всіх різне. І це добре! Оскільки, якби ми всі були однакові, було б нудно.

Як і мода на ідеал краси в різні часи, так і індустрія краси не стоїть дома. Отже, майстри перманентного макіяжу перебувають у постійному розвитку, звертаючись до нових і нових технік виконання ПМ губ, вникають у подробиці процедури і шліфують свій професіоналізм.

Техніка пігментування губ, в якій працюю з клієнтками я, для мене ідеальна. Враховуючи, що до перманентного макіяжу губ клієнти звертаються з різними цілями і до кожного із запитів клієнта потрібен особливий підхід, ця техніка задовольняє будь-які побажання клієнта. Будь то виразний контур і більш щільне розтушовування від нього або контур повинен бути менш помітним, з легким напиленням по всій поверхні губ. Найголовніше - дізнатися у клієнтки, чого, власне, вона хоче. І від її переваг залежатиме кількість проходів та щільність укладання штрихів.

Фото надані автором

У даній техніці я в основному використовую голку 1 R або 3 RL, якщо клієнт віддає перевагу більш виразному контуру і бажає отримати щільний результат. Для початку фіксую ескіз під кутом 45-50 ° повільними зворотно-поступальними рухами, при необхідності проходжу по контуру вдруге, після судинозвужувальної анестезії. Наступним етапом є щільне розтушування від контуру, заходячи на нього і трохи ущільнюючи. І завершує процедуру легке або більш щільне нанесення напилення під кутом 90° досить швидкими маятниковими рухами.

Більш детальний опис техніки представлений у майстер-класі на YоuTube-каналі .

Читайте також