Обробка рук майстра перманентного макіяжу: а ви це робите правильно?
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Оскільки руки - основний інструмент роботи будь-якого фахівця індустрії краси, питання антисептики - чи не найважливіше як майстра, так його клієнта. Але чи всі знають, як потрібно правильно підходити до очищення та знезараження шкіри рук?
Навіть перебуваючи у реаліях пандемії, можна констатувати той факт, що питання правильної обробки рук майстра до та після процедури – далеко не очевидна тема.
Згідно з нормами, майстер зобов'язаний дотримуватися таких правил догляду за руками:
- гігієнічне миття – перед та після процедури ретельно мити руки милом;
- обробка шкірним антисептиком – у косметичних кабінетах для обробки рук застосовують шкірні антисептики, дозволені санітарними нормами;
- косметичний догляд – використовувати захисні та пом'якшувальні креми, лосьйони.
Вибираємо правильний антисептик
Шкірні антисептики служать скорочення ризику розвитку інфекційних захворювань. Вони знищують чи пригнічують зростання патогенних бактерій на шкірних покривах. Вони можуть бути спиртовими та безспиртовими.
В умовах пандемії рекомендується використовувати спиртові, які містять щонайменше 60% ізопропілових спиртів або щонайменше 70% етилового спирту. ⠀
Антисептики використовуються тільки для обробки шкіри рук, ступнів, для знезараження рукавичок, одягнених на руки майстра. Антисептики категорично не можуть використовуватися як дезінфікуючий засіб для інструментів, прибирання приміщень тощо. Однак, зараз є у продажу сучасні універсальні антисептики, які додатково виконують роль засобу для експрес-дезінфекції невеликих за площею робочих поверхонь.
Антисептик обов'язково повинен мати всю необхідну документацію:
- інструкцію із застосування;
- декларацію про відповідність;
- свідоцтво про державну реєстрацію.
Миття рук
Антисептики не ефективні, якщо їх використанням не вимиті руки. Для цього майстер повинен використовувати професійне антисептичне рідке мило. Антибактеріальне тверде мило зі звичайних магазинів не має антисептичного ефекту. Крім того, це мило не можна використовувати в кабінетах, оскільки на його поверхні поширюються бактерії. Рідке мило у флаконі з дозатором – це гарантія того, що продукт не потраплять патогенні мікроорганізми.
Про те, як правильно мити руки з метою дезінфекції, розроблено інструкцію:
- Наливаємо невелику кількість мила на долоню, трьом одну долоню об іншу.
- Правою долонею розтираємо тильну поверхню лівої кисті, переплітаючи пальці. Виконуємо те саме з правою рукою.
- Переплітаючи пальці, розтираємо долонею долоню.
- З'єднуємо пальці в замок, тильною стороною зігнутих пальців розтираємо долоню іншої руки.
- Обхоплюємо великий палець лівої руки правою долонею та потираємо круговими рухами. Те саме проробляємо з іншою рукою.
- Промиваємо руки проточною водою, щоб повністю змити мило. Кран закриваємо ліктем, не чіпаючи чистими руками.
- Обов'язково витираємо руки, бажано одноразовим рушником чи серветкою. Волога шкіра схильна до контакту з мікроорганізмами значно більше, ніж суха. Тільки після цього переходимо до другого етапу обробки рук (обробки антисептиком).
Обробка антисептиком
Спосіб застосування антисептичних засобів досить простий: 3 мл засобу наносимо на кисті рук і втираємо в шкіру до повного висихання (20-30 сек), звертаючи особливу увагу на навколонігтьові ложа та зони між пальцями. Після обробки рук антисептиком майстер одягає рукавички і може розпочати роботу.
При знятті рукавичок після процедури є можливість, що біологічні забруднення потраплять на шкіру, тому, крім шкіри рук, рекомендується обробляти рукавички перед роботою.
Після процедури майстер повинен вимити руки з антисептичним милом за схемою, запропонованою раніше. Потім майстер розпочинає заключний, третій етап.
Косметичний догляд за шкірою рук
Часто майстри нехтують цим етапом і не дбають про свою шкіру. Однак частий контакт зі спиртовими антисептиками, з водою, тривале використання рукавичок негативно впливає на шкіру. Можуть з'явитися висипання, почервоніння, шкіра стає сухою і починає тріскати. Приділіть догляду з професійним кремом лише пару хвилин – це запорука краси ваших рук!
Читайте також