Міні-тату в салоні: нова послуга майстра ПМ
Тенденції у перманентному макіяжі
Мініатюрні татуювання на зап'ястях, ключицях, в області бікіні та інших місцях набирають все більшої популярності. Маленькі татушки зараз набивають собі навіть ті, хто дуже далекий від світу тату
Олена Пономарьова , майстер художнього татуювання та перманентного макіяжу, художник, засновник студії Akvarelle Permanente make-up tattoo studio (Кривий Ріг), срібний призер ІІ Відкритого чемпіонату України з перманентного макіяжу PM AWARD (2017, Київ), с.
На даний момент мініатюрні татуювання на зап'ястях, ключицях, в області бікіні та інших місцях набирають все більшої популярності. Маленькі татушки зараз набивають собі навіть ті, хто дуже далекий від світу тату. Сьогодні це не тільки спосіб самовираження, а щось на зразок перманентної біжутерії.
Ми, майстри перманентного макіяжу, завжди у пошуках найкращих пігментів, найкращого обладнання, і це все – для наших улюблених клієнтів. І чому б не розширити сферу своїх послуг, тим більше тату і перманент схожі: той самий кабінет, ті ж умови, використання пігментів, але тільки спеціальних – для тату, а голок – грай скільки хочеш. Така можливість краще зрозуміти шкіру! Я сама якісь "фішки" взяла з тату в перманент і навпаки. Наприклад, техніка віпшейдинг (WhipShading), або Dotwork, – це ряд точок (піксельність) у розтушовуванні при затіненні для надання обсягу малюнку, а в перманенті ми таку техніку використовуємо для напилення брів, губ, розтушовки на повіках, але тільки м'якше. Або щільне профарбування, чіткі лінії – це все те, що необхідно для стрілочок.
Ідея зайнятися тату народилася ще 2014 року. Тоді я вирішила закрити у себе на тілі негарний шрам татуюванням. І в момент, коли майстер наносив тату, промайнула думка: і я так можу, адже маю художню освіту. Ця ідея мене не покидала, тим більше на плечі з'явилася барвиста ніжна гілочка сакури. Вже за кілька місяців, озброївшись підтримкою моїх найдорожчих і близьких мені людей, я проходила навчання в тату-студії у Дніпропетровську. Перманентним макіяжем я почала займатися трохи пізніше на прохання моїх подруг та клієнток, але зараз не про це.
Я бралася за різні складності, кольорові та чорно-білі, великих та маленьких обсягів татуювання. Під великими я маю на увазі, коли робота розтягується на кілька сеансів, а я нетерпляча – люблю бачити результат одразу. Паралельно я вела запис клієнтів і виконувала перманентний макіяж, татуювання (більше ухил на перманент). Незабаром я зрозуміла, що дуже важко вписати у свій графік процес створення тату великих обсягів, і перейшла лише на односеансові роботи та, звичайно, міні-тату.
Фото надані автором
Отже, з чого починається створення татуювання? Звісно ж, з вибору ескізу. Я заздалегідь обговорюю з клієнтом усі його побажання, враховую місце нанесення, розмір, складність малюнка, кольорове або чорно-біле буде татуювання. Формування ціни та витрат часу на роботу виходить саме з цієї інформації. Майстри часто запитують мене: «Яка у вас ціна на тату?» Ніхто не працюватиме собі на збиток. Якщо на обране клієнтом татуювання я витрачу приблизно 1,5 години, а за цей час роблю брови, то ціна 1,5 години роботи з тату повинна дорівнювати ціні брів. Вже давно тату-майстри в Україні та Європі працюють за прайсом – погодинна чи сеансова оплата (ціна коливається в залежності від рівня майстра та регіону). Повертаюся до ескізу – ескіз я друкую на принтері та переношу на трансферний папір. Потім на шкіру, попередньо оброблену антисептичним засобом тонким шаром наноситься трансфер-гель і прикладається ескіз. Притискати його потрібно дуже акуратно, адже від чіткого та правильного перенесення ескізу і залежатиме ваша подальша робота.
Далі визначається з місцем нанесення татуювання. Вона має бути доречною, пропорційною, деталізованою: що добре для передпліччя, навряд чи підійде для спини. Зручні місця для нанесення – ікри, спина, груди, плечі (у зв'язку з особливостями анатомії). На зап'ястях, ребрах – поверхня тіла нерівна, що ускладнює роботу для майстра під час перенесення ескізу.
Улюблені пігменти у роботі з міні-тату (моя особиста думка) – Eternal Ink, Intenze, Dynamic.
Працюю зараз лише картриджами Kvadron, EZ Revolution. Конфігурація голок: 1203 RL, 1205 RL, 1203 RS, 1205 RS, 1007 M1C, 1009 M1C, 1015 M1C.
1RL у роботі з тату не застосовую, але дуже люблю у перманенті.
Якщо коротко описати сам процес нанесення, то спочатку виконується контур і, якщо це кольорова робота, насамперед наносяться темні ділянки, а потім потім світлі. Як і в перманентному макіяжі, клієнт повинен дотримуватися рекомендацій щодо догляду, тому що 80% успіху в період загоєння залежить від догляду.
На мій погляд, у XXI столітті татуювання – це різновид живопису на тілі людини. Смислове значення несе лише те, що сам власник у неї вкладає.
На запитання майстрів перманента: «А чи в мене вийде? У мене немає художньої освіти!» – можу з упевненістю відповісти: головне – не варто недооцінювати себе, треба вірити у свої сили! Якщо ви майстер перманентного макіяжу, пройдіть курс міні-тату і тоді у вас все вийде! А я із задоволенням допоможу вам у цьому.
Читайте також