Мануальні техніки у перманентному макіяжі

Яка технологія краща – ручна чи апаратна?

Logo

Ручні технології пігментування шкіри з давніх-давен застосовуються в різних країнах для виконання художнього татуювання і перманентного макіяжу. При цьому вони не просто існують, а й удосконалюються

Що необхідно зробити, щоб ввести барвник у шкіру та отримати зображення маленької точки? Найпростіше взяти голку, макнути її в пігмент і зробити один зручний прокол з зануренням голки в дерму. Якщо необхідно отримати зображення лінії, наприклад, довжиною 5 мм, достатньо зробити приблизно 10 таких проколів. А чи можна створити таку лінію одним-двома рухами? Звичайно, так, якщо прокол робити не однією, а відразу кількома голками, з'єднаними між собою в лінію

Ручні технології пігментування шкіри з давніх-давен застосовуються в різних країнах для виконання художнього татуювання і перманентного макіяжу. При цьому вони не просто існують, а й удосконалюються паралельно з розвитком тату-інструментів із електромеханічними приводами руху голок. В останні роки на практиці майстри використовують різні технології мануального перманентного макіяжу.

Ми не хочемо ставити категоричне питання: яка технологія краща – ручна чи апаратна? Думаємо, буде правильнішим, якщо в цій дискусії візьмуть участь конкретні майстри художнього татуювання та перманентного макіяжу. Але впевнені, що обидва способи нанесення дермального татуювання завжди існуватимуть паралельно і кожен майстер, який зробив свій індивідуальний вибір, вважатиме себе за праве. Однак, розуміючи питання, які виникають у читача, вважаємо все ж таки необхідним відзначити деякі особливості описаної в статті технології.

Травматичність та швидкість загоєння

Багато клієнтів, які раніше вже випробували на собі апаратне пігментування шкіри, відзначають меншу болючість та швидше загоєння після процедур з використанням даної технології. Це зовсім не важко зрозуміти, якщо подумати про такий факт. Для досягнення того ж ефекту пігментування шкіри цей метод не потребує більшого часу, а в багатьох випадках процедура виконується навіть швидше, ніж при апаратних методах. І відповідно, кількість травмуючих впливів голкою на шкіру, необхідних для досягнення аналогічного результату, при ручному методі в десятки та сотні разів менша. Майстер, навчений правильно працювати мануально, робить голковим модулем таку кількість рухів та впливів на шкіру, яку необхідно, і не більше. У порівнянні з сучасними апаратами для перманентного макіяжу, в яких машинка приводить в рух голку з частотою 50-180 поворотно-поступальних рухів за секунду, майстер «ручної» технології фізично не зможе зробити голковим модулем більше 3-5 рухів за секунду. Однак цього виявляється цілком достатньо. Не потрібно в результаті ні зайвих непродуктивних рухів голкою, ні надмірного травмування шкіри. Але щоб кожен рух руки майстра був результативним, він повинен пройти спеціальний курс навчання.

Наступною особливістю мануальної технології є велика різноманітність пропонованих майстру компоновок голок у голкових модулях. Серед 20 варіантів різноманітних конфігурацій компонування голок є навіть пучок у 114 тонких голок для роботи на губах та ареолах. Різні голкові модулі підбираються майстром залежно від завдання, яке він – як художник – ставить перед собою до процедури, від особливостей шкіри клієнта та суб'єктивних переваг спеціаліста. У результаті майстер може виконати будь-яку роботу і на повіках, і на бровах, і на губах, і на ареолах, а також татуаж камуфляжу.

Комфорт для клієнта та майстра

Майстри, яким полюбилася ручна робота, наголошують на можливості тонко контролювати весь процес пігментування, орієнтуючись на власні відчуття, та керувати ним. Тактильні рецептори не приглушені вібрацією ручки (тату-машинки, апарату). Все лише в руках майстра. Точність роботи може бути навіть вищою, ніж при використанні апарату, який доводиться «утихомирювати».

Пропонований метод забезпечує максимальний комфорт для клієнта під час процедури перманентного макіяжу. Голки старого зразка, з'єднуючись між собою в модулі голки, кріпилися таким чином, що мали різну довжину. Більш довгі голки переднього краю пучка відрізнялися від коротших голок заднього краю більшою гнучкістю. Різні пружинні характеристики голок у пучку ускладнювали досягнення якості перманентного макіяжу. У новій системі всі голки в одному пучку мають однакову довжину і, відповідно, гнучкість. Одноразові стерильні модулі легко кріпляться до багаторазових ручок, які важать менше ніж 14 грамів. Така конструкція забезпечує більш якісне та рівномірне нанесення пігменту та набагато комфортніше для клієнта перебіг процедури пігментування шкіри.

Досвід та навчання

На наш погляд, принципово невірно намагатися судити про мануальну технологію майстрам, які не практикувалися в ній, або не пройшли перед цим відповідне навчання у сертифікованого інструктора, або намагалися працювати тільки за примітивнішими ручними китайськими технологіями. Деякі майстри перманентного макіяжу, навчившись мануальної техніки пігментування шкіри, повністю переходять на неї, відклавши апарат убік, інші мають свій особистий суб'єктивний погляд на те, що в перманентному макіяжі краще робити звичнішим для них апаратом, а що – ручним методом. Але, щоб зробити найбільш правильний вибір, необхідно не лише пройти кваліфіковане навчання, а й постаратися напрацювати навичку в мануальній техніці виконання процедур.

Читайте також