Корекція перманентного макіяжу в іншого майстра: коли ризики виправдані

У яких випадках корекцію ПМ можна (і варто) робити в іншого майстра

Logo

Новий майстер, на відміну від того, хто проводив первинну процедуру, працюватиме зі шкірою клієнта вперше. Він не знає, наскільки глибоко зроблена робота, як шкірний покрив реагував на барвники, чому виникли недоліки. Тому важливо заздалегідь оцінити всі ризики

В одній із попередніх статей ми вже говорили про корекцію ПМ – плановий етап процедури, без якого татуаж ніколи не буде недосконалим. Зазвичай, клієнти після первинної процедури приходять до того ж майстру і на корекцію. Це логічно, адже клієнт вже знає спеціаліста, а майстер, у свою чергу, знайомий з реакцією шкіри цього конкретного клієнта на пігмент, може враховувати інші нюанси (наприклад, тип барвників).

Але як бути, якщо перший сеанс пройшов зі складнощами, чи результат не влаштував клієнта? Тоді з'являється цілком виправдане бажання знайти іншого майстра.

У цій статті постараємося розібратися, в яких випадках клієнту варто звернутися для повторного сеансу до іншого фахівця, а коли все ж таки варто залишитися у колишнього. А також розглянемо випадки, коли майстру самому варто відмовитися від повторної процедури з клієнтом.

Навіщо потрібна корекція?

Отже, повторну процедуру (корекцію татуажу) призначає майстер ПМ, проводити її необхідно після повного загоєння татуажу. Зазвичай час корекції припадає за місяць після первинного введення пігменту.

Навіщо потрібен повторний сеанс? Оскільки в кожного клієнта індивідуальна сприйнятливість до барвників, шкіра різних людей по-різному реагує використання барвника, то передбачити, наскільки збережеться насиченість і чіткість татуажу, неможливо. Реакція залежить від типу шкіри, швидкості обмінних процесів, віку, наявності хронічних захворювань та інших факторів. Важливу роль у досягненні бажаного результату відіграє той факт, наскільки суворо клієнт виконував рекомендації майстра в період реабілітації, чи не знаходився на відкритих сонячних променях, чи не пошкоджував скоринку.

Тому фахівець через місяць повинен побачити загальний результат, щоб у разі необхідності виправити будь-які недоліки: поправити контур, додати кольори або заповнити прогалини або інші дефекти, що з'явилися в ході загоєння (наприклад, рівномірність і однорідність тону, порушені у разі невиконання правил догляду за ПМ).

Навіть якщо татуаж прижився рівномірно, на повторній процедурі фахівець зробить стрілки чіткішими, брови більш акцентними, а губи більш натуральними, але, водночас - насиченими.

Заміна майстра: співвідносимо сумніви та ризики

Якщо клієнт після процедури сумнівається, чи потрібно повторно звертатися до фахівця, який її провів, то майстру слід з'ясувати причини сумнівів та спільно проаналізувати результат первинного перманентного макіяжу:

  • чи не відрізняється татуаж від узгодженого ескізу:
  • чи не була процедура дуже болісною;
  • чи не було допущено будь-яких технічних помилок під час проведення.

Не варто шукати іншого майстра, якщо:

  • на першій процедурі були складності, але майстер з ними успішно впорався (наприклад, шкіра надмірно «кривила» та пігмент лягав нерівномірно). Саме на первинній процедурі майстер лише вивчав особливості шкіри, оскільки працював на ній уперше, і в процесі зміг скоригувати техніку з урахуванням нюансів. Корекція у цього майстра пройде швидше та простіше;
  • результат виявився не таким, як ви намалювали у своїй уяві: колір татуажу, що загоївся, виглядає блідішим, а контур – некритично коротшим або вже, чим вам хотілося. Це легко можна виправити - просто висловіть побажання на корекції;
  • клієнт порушив рекомендації щодо загоєння (наприклад, випадково намочив або відірвав скоринки). При недоліках, пов'язаних з неправильним доглядом, краще звернутися до первісного майстра - він допоможе їх виправити.

Якщо, проаналізувавши первинну процедуру, клієнт і майстер не знайшли в її течії нічого критичного та непрофесійного, то, швидше за все, клієнт повернеться на повторну процедуру до цього майстра. Адже через серйозні ризики, пов'язані зі зміною фахівця і які можуть спотворити результат перманента, варто зважити рішення.

Клієнт повинен усвідомлювати, що новий майстер, на відміну від поточного, працюватиме з його шкірою вперше і, відповідно, не знає, як глибоко була проведена процедура, не знайома з реакцією шкіри на барвники, не знає причини виникнення недоліків. Новий фахівець в іншій студії може помилитися з тоном та вибрати невідповідний колір; працювати з іншими барвниками, склад яких може спричинити алергію чи непередбачувану реакцію шкірного покриву. Це може призвести до того, що зовнішній вигляд після корекції буде відрізнятися від первинного, і клієнт знову буде незадоволений.

Коли зміна майстра виправдана

Якщо клієнт не просто розійшовся з фахівцем у думках, а отримав після процедури контур, що виходить за валик губ, несиметричні стрілки або брови, розташовані вище за природне розташування, то все-таки варто задуматися про похід до іншого майстра.

Підбирати іншого майстра рекомендується, якщо:

  • незважаючи на всі виконані рекомендації, у клієнта у процесі загоєння утворилися дуже товсті скоринки на місці татуажу;
  • після загоєння в області ПМ з'явилися плями;
  • колір татуажу змінився, став червоним, синім, сіруватим.

Погляд з іншого боку

Якщо майстер впевнений у своєму професіоналізмі і виключає помилки у своїй роботі, а клієнту все одно не подобається, як виглядає татуаж – це може статися з цілком суб'єктивних причин: навіть після погодження ескізу клієнт очікував побачити у себе на обличчі абсолютно інший результат і його очікування не виправдалися. І скільки б майстер не стверджував протилежного, він не розвіє сумніву такого клієнта та не прибере негатив у стосунках. У такому разі порада одна – «відпустіть» цього клієнта, вона просто «не ваша».

Читайте також