Доданок успіху, або Ідеальний перманентний макіяж

Важливі аспекти перманентного макіяжу

Logo

Поговоримо про те, з чого складається процедура перманентного макіяжу і що є складовими успіху фахівця на кожному етапі.

Перманентний макіяж – це можливість виглядати добре за будь-яких обставин з мінімальною витратою зусиль та часу. Однак мікропігментація як механічний процес займає, як правило, лише половину часу, що витрачається на процедуру. З чого складається процедура перманентного макіяжу? Що є складовими успіху спеціаліста на кожному з етапів?

Консультація перед процедурою

Попередня консультація перед процедурою – обов'язковий та важливий етап мікропігментування. Щоправда, багато майстрів і салони краси приділяють цьому моменту недостатньо уваги. У передпроцедурній розмові клієнт повинен отримати відповіді на всі питання, включаючи опис процесу процедури та інформацію про те, що треба і що не треба робити до сеансу мікропігментації. Вся ця інформація має бути легкодоступною та зрозумілою для клієнта, незалежно від рівня його освіти.

Хороший фахівець не приховуватиме своїх дипломів та сертифікатів, які підтверджують, що він здобув серйозну освіту і пройшов додаткове навчання. Він також надасть клієнту можливість переглянути фотографії своїх робіт (до і після процедур), продемонструвавши тим самим свій стиль, рівень кваліфікації та практичний досвід. Крім того, фотографії, як правило, допомагають клієнту швидше визначитися у виборі кращого для себе варіанта планованого перманентного макіяжу.

Основна мета передпроцедурної бесіди - постаратися максимально з'ясувати, чого хоче клієнт. Майстру надається можливість допомогти у виборі або зробити альтернативні пропозиції. Практика показує, що всі без винятку клієнти реагують позитивно на професійно зроблені пропозиції щодо корекції форми та кольору, якщо вони довіряють майстру.

Перед процедурою потрібно скласти так звану «угоду» між клієнтом та майстром, у якій у письмовій формі слід зафіксувати такі моменти стану здоров'я клієнтки, як наявність алергії, діабету, відсутність певних захворювань – гомеофілії, гепатиту, СНІДу, а також інформацію про те, що клієнтці не належить хімотерапія, що клієнтка не перебуває в стані вагітності, не приймає кроворозріджувальні препарати і т. д. У угоді необхідно вказати, які процеси відбуватимуться в зоні пігментації після процедури, як виглядатиме перманентний макіяж через день, через 5 днів, через 3-4 тижні. Адреса та повне ім'я клієнтки, назва процедури та її вартість, серії та номери використовуваних барвників – всі ці важливі деталі мають бути письмово зафіксовані.

Дуже часто у майстрів-початківців виникають проблеми з пред'явленням клієнтками виправданих претензій за відсутності письмової угоди. Фотографії "до і після", а ще краще - додаткова проміжна фотографія з нанесеним в олівці ескізом контуру майбутньої пігментації, допоможуть уникнути можливих небажаних ускладнень у спілкуванні з клієнткою. У досвідченого та відповідального майстра, який підстрахував таким чином і себе, і клієнта, ніколи не виникне психологічних проблем.

Попередній ескіз

Дуже важливо, щоб перед початком пігментації було ідеально виконано попередній ескіз майбутнього перманентного макіяжу. Недостатнє володіння візажистикою може призвести до асиметрії, особливо помітної в області брів і губ. Безперечно, виправити все це можна, але краще виправляти до процедури, ніж після неї. Хороший окомір для майстра перманентного макіяжу – чудовий подарунок природи, проте контроль основних ліній геометрії обличчя клієнтки необхідний завжди.

Залежно від типу обличчя та бажань клієнтки за допомогою правильно виконаного перманентного макіяжу можна багато чого досягти і без пластичної хірургії. Вузькі та тонкі губи можна оптично збільшити, відновити симетрію; відносно невеликі від природи очі можна зробити виразнішими. Найбільший простір для варіацій для формування нового іміджу дає майстру область брів. Залежно від розташування очей (близько, нормально посаджених або широко розставлених) професійно змодельована нова форма брів дозволить створити абсолютно новий тип обличчя, що, як правило, із захопленням сприймається клієнтами.

Одна з найпоширеніших помилок майстрів на цьому етапі – економія часу при нанесенні та коригуванні попереднього контуру, відсутність контролю висоти початку та кінців брів, виконання дуги брови за шаблонами, недостатній прояв уваги до індивідуальних особливостей обличчя клієнтки.

Враховуємо тип шкіри

Вибір пігменту в залежності від типу шкіри клієнтки (теплий або холодний) - основна проблема багатьох, причому не тільки майстрів-початківців. Правильно вибраний пігмент не залишить шансів для "трансформації" кольору. Червоні брови і посинілі губи – помилки, що найчастіше зустрічаються, які є однозначною ознакою недостатності знань майстра в колористиці. Зазвичай такий результат з'являється при додаванні в основний колір чорного пігменту - недосвідчений майстер намагається таким чином надати темніший відтінок остаточному кольору в надії швидше провести процедуру. Інший недосвідчений майстер, намагаючись скоригувати вищеописаний результат, візьме Skin (барвник тілесного кольору) і спробує закамуфлювати мікропігментацію, що посиніла. Фахівець, який має мінімальні знання в колористиці, ніколи не стане працювати барвником Skin на великих площах – у цьому випадку без процедури нейтралізації (або навіть повного видалення) кольору не обійтися.

Визначення типу шкіри та підбір відповідного пігменту не варто надавати нагоді й інтуїції – ґрунтовні знання у цій галузі необхідні майстру як повітря. Вирішальний вплив формування індивідуального тону шкіри (холодний чи теплий тип) надає баланс природних компонентів – меланіну (коричневий), каротину (жовтий) і гемоглобіну (червоний). При цьому необхідно враховувати особливості заломлення світла верхніх шарів шкіри та їхнє оптичне сприйняття людським оком. Для ідентифікації типу шкіри клієнта професіонали стилістики та колористики працюють приблизно зі 150 різними кольорами хустками. Деякі компанії розробили спеціальний компактний тест-комплект, який полегшує процес вибору пігменту.

Гігієна та дезінфекція

Оскільки мікропігментування здійснюється незахищеною шкірою протягом досить великого проміжку часу, гігієнічний аспект процедури є дуже важливою частиною високоякісного перманентного макіяжу.

Ось мінімальні вимоги до робочого місця, які допоможуть запобігти можливості забруднення або зараження різними захворюваннями:

  • все обладнання, поверхні та предмети на робочому місці повинні дезінфікуватися спеціальними препаратами, що виключають можливість зараження на СНІД та гепатит;
  • необхідно застосовувати лише одноразові рукавички, одразу після процедури утилізувати їх;
  • необхідно застосовувати лише одноразові чашки для пігментів;
  • необхідно застосовувати тільки одноразові голки, утилізувати їх відразу після процедури у призначених для цієї мети ємностях, у жодному разі не викидати в контейнери з побутовим сміттям;
  • всі предмети та поверхні, до яких майстер торкався рукавичками під час процедури, підлягають обов'язковій дезінфекції;
  • перед тим як одягнути рукавички, майстер повинен наносити дезінфікуючий засіб на руки;
  • всі стерильно запаковані витратні матеріали повинні розкриватися на очах клієнта;
  • ватяні диски, палички та ін. утилізуються відразу після їх застосування;
  • марлева пов'язка (респіратор) для майстра не обов'язкова, але бажана;
  • рушники, покривала і т. д. повинні піддаватися пранню в 90-градусному режимі;
  • в оснащенні кабінету не повинні застосовуватися підлогові килимові покриття;
  • апаратні меблі повинні ретельно дезінфікуватися;
  • слід уникати присутності кімнатних рослин у процедурному кабінеті (земля є ідеальним середовищем для розмноження грибків та бактерій).

Акуратне і правильно організоване робоче місце майстра може багато сказати про його кваліфікацію та стиль роботи, а також допомогти клієнту перейнятися довірою до майстра.

Дуже часто можна бачити, що майстри намагаються заощаджувати у непотрібному напрямку. Навіть на виставках та інших презентаційних заходах робота здійснюється або без рукавичок, або після процедури рукавички не викидаються і використовуються при роботі з наступним клієнтом. Про те, що ці рукавички були в контакті з незахищеною шкірою попереднього клієнта, і які інфекції можуть передатися наступному через дотик до шкіри останнього, майстер не замислюється. Нерідко, на жаль, мають місце ще більш безвідповідальні вчинки. Деякі майстри не утилізують голки відразу ж після застосування та використовують їх ще раз при корекції. Можна зі 100% упевненістю стверджувати, що в такій ситуації прогресивне розмноження бактерій за 3-4 тижні (час від першого сеансу до корекції) призведе до контамінації.

Безумовно, питання гігієни у процедурі перманентного макіяжу дуже важливе. Професіонал, який багато і добре працює, завжди ставить відповідальність за клієнта і себе на перший план, він ніколи не буде економити за рахунок здоров'я клієнта та своєї репутації.

На замітку клієнту та майстру

Процедура перманентного макіяжу – чудовий спосіб змінити імідж, наголосити на природній красі, скоригувати асиметрію. Це зайві півгодини щоденного сну за рахунок економії часу на повсякденний макіяж, можливість чудово виглядати під час занять спортом, сауні, басейні, на пляжі, а також оптимальне рішення для тих клієнток, які носять окуляри і бажають підкреслити свою індивідуальність.

Перманентний макіяж, виконаний професіоналом із застосуванням високоякісної апаратури, сертифікованими пігментами та за новітніми технологіями, природно, коштує грошей і чималих. Однак перетворене в результаті процедури щоденне відображення в дзеркалі протягом кількох найближчих років має поставити якість на першу важливу позицію при прийнятті клієнтом рішення скористатися послугами спеціаліста з мікропігментування. Тому вибір компетентного майстра не можна надавати волі нагоди – спонтанно прийняте клієнтом рішення пройти процедуру перманентного макіяжу без ознайомлення з репутацією фахівця неприпустимо.

Безумовно, у статті наведено далеко не всі нюанси, від яких залежить якісний результат процедури. Дотримання фахівцем усіх правил та тонкощів процесу, постійне вдосконалення майстерності та поповнення знань стануть необхідними умовами успіху процедури мікропігментування.

Читайте також