Дермопігментація: камуфлюємо рубці за допомогою перманенту

Рубці: грамотне рішення

Logo

Такі неестетичні дефекти на шкірі як рубці, безумовно, є проблемою для багатьох. Особливо, якщо вони на обличчі. Чи може майстер дермопігментації допомогти клієнтам у цьому випадку? Може! І мушу!

Анна Заболотна, керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (200 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Продовження, початоктут

Дермопігментація у всій красі

Найпростіше мати справу з нормотрофічними рубцями. Від звичайної шкіри вони відрізняються кольором та структурою. Досвідчений майстер впорається з таким рубцем за кілька сеансів. Щоправда, тут також є свої тонкощі. Наприклад, завжди простіше працювати з світлішим рубцем, ніж темнішим. Але й проблема темного рубця можна розв'язати. Просто для її вирішення знадобиться більше часу та сеансів.

Камуфляж рубців: до та після процедури. Фото надані автором

Атрофічні та гіпертрофічні рубці зафарбувати складніше, тому перш ніж проходити процедуру дермопігментації, бажано спочатку зменшити рубець за допомогою пластичної хірургії. Наприклад, атрофічний рубець можна заповнити філером, а гіпертрофічний зрівняти за допомогою шліфування. Після того як рубець стає більш плоским і в черговий раз визріває, настає черга дермопігментації.

В особливих випадках ⎼ якщо рубець дуже великий або занадто дорогий своєму господарю ⎼ його можна замаскувати його за допомогою татуювання. Кваліфікований татуювання легко перетворить недолік рубця на гідність, адже об'ємний малюнок виглядає набагато цікавіше, ніж звичайний.

Справа техніки

Мабуть, основна відмінність дермопігментації від перманентного макіяжу полягає в тому, що в першому випадку не можна говорити про якусь одну техніку. Все залежить від рубця: його кольору, форми, структури, місця нанесення фарби. Тобто майстер повинен однаково використовувати всі наявні в його арсеналі техніки. Єдине, що може певною мірою об'єднувати використовувані техніки, ⎼ це рухи. Вони повинні бути плавними, спокійними, ні в якому разі не «копаючими», не шкіру, що не рвуть.

Шкіра дуже неоднорідна за кольором. Тому, відтворюючи її колір дома рубця, необхідно створити колірний хаос. Якщо провести аналогію з образотворчим мистецтвом, то найближчий за технікою напрямок живопису – це пуантилізм. У ньому немає чітких ліній, а малюнок створюється поєднанням окремих колірних точок.

Пуантилізм (від фр. - Крапка), або дивізіонізм, - стилістичний напрямок у живопису неоімпресіонізму, що виник у Франції близько 1885 року, в основі якого лежить манера листа роздільними (неізольованими) мазками правильної, точкової або прямокутної форми. Мабуть, найвідомішим представником пуантилізму є Поль Сіньяк.

Маскуючи рубець, майстер часом робить речі, неприйнятні в ПМ, наприклад, не змінює голку при переході від однієї фарби до іншої. У цьому випадку фарби поєднуються природним шляхом, тобто саме так, як різні кольори, що утворюють колір шкіри.

Взагалі кажучи, під час процедури дермопігментації не рекомендується працювати одним пігментом або навіть кількома заздалегідь змішаними. По-перше, неможливо вгадати цей колір, оскільки шкіра, як було зазначено, неоднорідна. А по-друге, змішана в певних пропорціях фарба може закінчитися раніше закінчення процедури, а відтворити такий же відтінок задача нереальна.

Пігменти та кольори

Знання законів кольороутворення для майстра естетичної дермопігментації є не менш важливими, ніж володіння різними техніками нанесення пігменту. Тим більше, що ці закони не такі очевидні, як здається. Неможливо досягти бажаного результату простим фарбуванням. Адже рубець теж має свій колір, який, певним чином поєднуючись із кольором пігменту, впливає на кінцевий результат. Наприклад, щоб позбавитися червоних відтінків, потрібно використовувати зелений пігмент і т.д.

Загалом відтінки пігменту, що використовуються в дермопігментації, можуть здивувати людину необізнану. Крім умовно тілесних квітів, що займають місце в спектрі від червоного до жовтого, на палітрі обов'язково присутні зелений, сірий, блакитний та інші кольори та відтінки, які важко співвіднести з кольором шкіри. Але це так. Всі ці кольори дійсно присутні в кольорі шкіри, який є результатом взаємодії всіх цих відтінків у різних пропорціях.

Та й узагалі, що таке колір шкіри? У кожної раси, у кожного народу, у кожної людини він свій. Кожна зона тіла має свій колір. І навіть колір однієї і тієї ж зони у чоловіка та жінки відрізняється. Наприклад, колір чоловічої та жіночої ареол.

Шкіра рубця має не лише зовнішні відмінності. Вона реагує на фарбу, що вводиться в неї, по-своєму. А оскільки під час процедури майстер обов'язково розтушовує кордон рубця, щоб плавно вписати його в прикордонний простір, необхідно враховувати особливості цього переходу із зони в зону.

Тут прийом, який використовується майстром, можна порівняти з акварельним методом в живописі, коли пігмент, що застосовується, поступово розбавляється дилюентом і насиченість відтінку з кожним підходом зменшується аж до нуля.

Перед обличчам

Особа особливий випадок. Якщо ми стверджуємо, що естетична дермопігментація – це професійна вершина в ієрархії практик ПМ, то особа – це вершина складності в естетичній дермопігментації. Шкіра обличчя – найчутливіша. Вона однаково гостро реагує і на травми, і на спроби приховати їхні наслідки. Тому робота з особою, за всієї схожості технік, повинна здійснюватися дуже обережно. Це стосується і рухів і вибору того чи іншого пігменту.

Крім того, необхідно пам'ятати, що означає особа для людини, і розуміти ступінь відповідальності. Тому до практики дермопігментації обличчя слід підходити поступово, через роки тренувань та відпрацювання майстерності спочатку на муляжах, а потім на менш значущих частинах тіла.

На закінчення

Соціологи зазначають, що характерною особливістю наших днів є тенденція до мультипрофесіоналізму. Зростає попит на людей, які володіють декількома суміжними чи не дуже професіями. Деяких це дратує. Тим більше, що часом поєднання професій, якими володіє одна людина, вражає нас своєю химерністю.

Однак якщо говорити про естетичну дермопігментацію, то ця професія просто немислима без такого поєднання. Майстер дермопігментації зобов'язаний однаково добре володіти інструментом, розбиратися у фізіології шкіри, бути фахівцем у колористиці та мати чуття художника. Хороша новина в тому, що цьому можна навчитися.

Читайте також