Чому люди приходять на процедуру перманента?

Розбираємо мотиви та заперечення клієнта

Logo

Відповідь на просте запитання – чому люди приходять до майстра перманентного макіяжу? - спростить завдання фахівця, який може використати отримані психологічні навички для досягнення успіху у бізнесі

Представляємо вашій увазі матеріал із серії, присвяченої психології спілкування з клієнтами. Почнемо з простого питання – чому люди приходять до майстра перманентного макіяжу? - Відповідь спростить завдання фахівця, який може використати отримані соціальні та психологічні навички для досягнення успіху у бізнесі. Це допоможе зрозуміти мотиви та заперечення клієнта.

Люди звертаються до вас через те, що психологи називають «потребами» - емоційно зарядженими бажаннями. Задоволення клієнта досягається за допомогою позитивних емоцій. Звернення до спеціаліста індустрії краси визначається суб'єктивною складовою цих потреб; суб'єкт створює потреби; вони залежать від індивідуальності клієнта та оцінюються самим клієнтом.

Мотивація клієнта може полягати у підтримці соціального статусу, реалізації інших психологічних функцій (наприклад, підвищення самооцінки), соціальній та глибшому, наприклад, ритуалі краси, що з очікуванням «магічної» трансформації. Люди очікують, що зовнішні перетворення принесуть зміни у їхнє життя.

Психологічні типи клієнтів

Кожна людина — це неповторна особистість, яка є носієм різних властивостей. Які властивості відрізняють одну особистість від іншої? Перерахуємо основні з них:

  • відчуття;
  • сприйняття;
  • мислення;
  • пам'ять;
  • воля;
  • емоції;
  • ціннісні орієнтири;
  • ролі;
  • соціальні настанови;
  • темперамент;
  • самосвідомість.

Приступаючи до спілкування, необхідно добре розуміти та орієнтуватися на особливості їхнього особистісного складу. Необхідно знати психологічні типи клієнтів, розуміти, як реагувати на ті чи інші особливості особистості, які виявлятимуться при встановленні контакту, бути готовими до взаємодії з ними.

Правило налаштування на «хвилю» клієнта

  1. Вступіть у діалог із клієнтом.
  2. Визначте, якого психологічного типу він належить.
  3. Настройтесь на «хвилю» клієнта.
  4. Встановіть контакт.

Як потрібно налаштовуватися на «хвилю» клієнта:

  • говорити у тій самій манері, як і клієнт;
  • прийняти таку саму позу, як і клієнт;
  • використовувати прийоми жестикуляції, схожі на ті, які застосовує клієнт;
  • інтонація та тембр голосу також мають бути схожі;
  • одяг повинен гармоніювати або принаймні не дуже відрізнятиметься від одягу клієнта.

Психологічні типи клієнтів

Виділяють чотири найважливіші психологічні типи клієнтів:

  • аналітичний;
  • цілеспрямований;
  • гармонійний;
  • емоційний

При цьому фахівцеві б'юті-індустрії важливо відповісти на два питання:

  1. До якого психологічного типу належить клієнт?
  2. Як грамотно із ним працювати?

Давайте розглянемо характеристики психологічних типів клієнтів та завдання майстра під час роботи з ними.

Тип клієнта: Аналітичний (як?)

Характеристики. Задає докладні запитання. Оцінює вашу компетентність за витраченим часом. Буває сприйнятливий. Пунктуальний. Прагне до досконалості. Виконує вказівки та дотримується правил. Полюбляє точність. Думає критично. Поволі в мові, рухах і рішеннях. Говорить тихо. Тримається з відривом. У вічі дивиться зрідка. Жести стримані.

Небезпека. Чи не діє прямо. Повільний. Уникає ризику. Говорить тихо. Обережний. Запитує дозволу. Ненаполегливий. Задає багато запитань. Негнучкий.

Дії майстра . Чітко та докладно викладати свої думки. Говорити повільно. Надавати точні дані, намалювати клієнту повну картину. Чи не підштовхувати клієнта до швидкого рішення. Чи не намагатися домінувати.

Використовувати. Економія грошей. Отримання задоволення.

Тип клієнта: Цілеспрямований (що? коли?)

Характеристики. Категоричний, схильний вказувати іншим, що треба робити. Нетерпимий до помилок. Не любить, коли йому дають поради. Любить зміни. Слухає уважно. Любить керувати ситуацією. Говорить голосно. Любить лад.

Небезпека. Стриманий. Небалакучий. Інтерес виявляє, що дає швидкий результат. Спершу діє, потім думає. Великого значення має престиж його особистості. Недовірливий.

Дії майстра. Бути енергійним та швидко переходити до справи. Триматися діловито та професійно. Запропонувати можливість вибору.

Використовувати. Економія часу. Визнання заслуг.

Тип клієнта: Гармонічний (чому?)

Характеристики. Цінує та вміє підтримувати стосунки з людьми. Не любить виявляти ініціативу. Не любить змін. Терпілий і привітний у спілкуванні. Гарний слухач. Уникає сварок. Створює неофіційну обстановку робочому місці.

Небезпека. Не цікавиться фактами та деталями. На першому місці стоять стосунки. Схильний до довгого спілкування. Упереджений. Сентиментальний. Може відкладати справи у довгий ящик. Суб'єктивний. Не любить ставити собі мети та їх досягати. Злопамятний.

Дії майстра. Говорити повільно. Триматися дружелюбно. Ставити особисті питання. Бути привітним у спілкуванні. Поводитися діловито і професійніше. Викликати довіру. Пропонуватиме свою допомогу. Бути послідовним. Наголошувати на своєму бажанні допомогти. Виявляти зацікавленість. Не бути надмірно наполегливим. Не тиснути і не квапити.

Використовувати. Визнання. Комфортні умови

Тип клієнта: Емоційний (хто?)

Характеристики. Готовий до ризику. Ініціатор. Промовистий і багатослівний. Енергійний. Любить розважатися. Любить допомагати. Неорганізовано. Емоційний. Оптиміст. Неуважний слухач. Оригінальний. Вміє переконувати. Непередбачуваний. Не любить самотності. Схильний до перебільшень та узагальнення. Говорить швидко і голосно. Вдягається яскраво.

Небезпека. Чинить прямо. Любить ризикувати. Схильний до порушень домовленостей. Полюбляє робити категоричні заяви. Упереджений в оцінках. Неуважний до подробиць. Незібраний. Швидко ухвалює рішення. Непрактичний.

Дії майстра. Надихати до дії. Давати нові ідеї. Посилатись на думку інших людей. Давати можливість співрозмовнику виговоритись. Триматися впевнено. Говорити ясно та однозначно.

Використовувати. Престиж. Визнання. Комфортні умови.