permanentLogo.webp
image

*Стаття перекладена на українську мову за допомогою автоматичного перекладу. Редакція працює над його покращенням.

Заліза Монтгомері (ареолярні залози) - невеликі анатомічні утворення, розташовані в навколососковому гуртку по периферії соска. Кількість їх може змінюватись від 4 до 28 (зазвичай 10-12). Вони розвиваються разом із молочними залозами і найчастіше є навіть у дівчаток, але найбільшого розвитку досягають до кінця вагітності та існують протягом усього періоду лактації. Після пологів та закінчення лактації розвиток горбків Монтгомері найчастіше припиняється, а ареола стає такою самою, як була до настання вагітності.
Названо ім'ям ірландського акушера - Вільяма Фетерстоуна Монтгомері, який вперше описав ці структури.

Заліза Монтгомері морфологічно є видозміненими сальними залозами, розташованими під шкірою навколо соска.

Залізи виробляють маслянисті виділення (ліпоїдну рідину), дуже багаті жирами, які оберігають ареолу від висихання, підтримують ареолу і соски мастилом і мають слабкі бактерицидні властивості. Летючі сполуки у цих виділеннях можуть бути нюховим стимулом для апетиту новонародженого.

Ділянки залози, видимі на поверхні навколососкового кружка (лат. areola ), називаються «горбками Монтгомері» (лат. tuberculus Montgomerii ). На вершинах цих горбків відкривається вивідна протока самої залози Монтгомері.