Базовий курс перманентного макіяжу: яким технікам навчитися?

Вчимо і вчимося правильно

Logo

Яким технікам навчають на стандартному базовому курсі перманентного макіяжу? Які техніки залучають новачків, а які потрібні на практиці? Спробуємо дати докладну відповідь на ці запитання

Практика показує, що новачкові, котрий прийшов освоювати ази перманентного макіяжу на базовому курсі, охопити відразу всі існуючі техніки просто не реально. Рука майстра-початківця ще не готова до такого розмаїття рухів, та й у голові утворюється справжня інформаційна каша.

Тому школи/студії ПМ та майстри, які проводять власні базові курси не один рік, виробляють максимально раціональні варіанти навчання, що показали свою ефективність протягом багатьох років. Ми зараз не акцентуватимемо увагу на аксіомі: викладати базові курси мають професіонали з достатнім практичним досвідом роботи, а група має бути сформована з урахуванням можливості індивідуального підходу до кожного учня. Зупинимося лише на необхідному обсязі теоретичних знань та практичних навичок, які організатори базового курсу мають надати своїм учням «на виході».

Базове навчання - це завжди ази (що з назви зрозуміло). Йдеться про базис, фундамент, про той багаж знань, без якого самостійна практика буде надзвичайно проблемною, а подальше зростання ваше як майстра — більш ніж скрутне. Багато охочих навчатися запитують, навіщо їм потрібна теорія, якщо будову шкіри вони можуть вивчити за Вікіпедією. Але ж початковий рівень знань у сфері перманентного макіяжу — це не лише теорія будови шкіри. Це і візажистика, і унікальна колористика, і секрети швидкої побудови ескізів, і важливі аспекти використання анестезії, асептика, і багато іншого.

Також майстер повинен із заплющеними очима орієнтуватися в особливостях різних видів голок, обладнання, пігментів. Не здобувши цих знань, ви просто розгубитеся в перші дні своєї самостійної практики.

Зазвичай навчання теорії на базових курсах займає два-три повні дні, а на додаток видається конспект лекцій для домашнього вивчення теоретичних моментів.

У цей же час триває робота з моторикою руки в різних техніках, перш за все на папері. І лише тоді, коли в кожного учня виробляється автоматизм ідеальних рухів на папері, починається відпрацювання на штучній шкірі. Саме на цьому етапі пояснюється суть процесу внесення пігменту в шкіру, відбувається така важлива постановка руки, пояснюється, що впливає на якісне укладання пігменту в шкірі (швидкість руху руки, правильний підбір пігменту, техніка нанесення та багато іншого), демонструються технічні відмінності роботи на різних зон обличчя та ін.

У рамках базового навчання слухачів вчать розумінню процесу перманентного макіяжу, і якщо ви успішно засвоїте всі ці тонкощі, ви зможете працювати в будь-якій базовій техніці.

Таким чином, після закінчення базового навчання з перманентного макіяжу в школі, майстри-початківці повинні бути повністю готові до самостійної практики і вміти виконувати якісні роботи на повіках (міжресничка), бровах і губах у пудровій та розтушовувальних техніках. Але в татуажі існують певні техніки (об'ємні, волоскові), які потребують специфічних знань та практичних навичок, тому практикуються майстрами з більшим стажем роботи. Цим технікам не навчають на базовому курсі: адже настільки не логічно було б вивчати логарифми у першому класі.