Аддитиви для перманентних пігментів: що це і навіщо вони потрібні?

Путівник по додаткових речовин до пігментів для перманента

Logo

Щоб уникнути непотрібних ускладнень, повинні взаємно відповідати не лише базова речовина та сполучні пігменти для перманентного макіяжу, а й застосовувані добавки

Ми знову вторгаємось у область біохімії. Щоб уникнути непотрібних ускладнень, повинні взаємно відповідати не тільки базова речовина та сполучні пігменти для перманентного макіяжу, але й добавки, що застосовуються. Про це - у постійній рубриці «Абетка майстра ПМ-початківця»

А - Аддітиви

Перманентний макіяж і татуаж можна порівняти з паззлом, у якому всі частини повинні співпадати та відповідати одна одній: анестезія, барвник, добавки та постпроцедурні засоби. Тільки тоді виникає цілісна картина та гарна якість.
Останнім часом у салонах для перманентного макіяжу використовується дуже велика кількість барвників. Для більш насиченого та яскравого татуажу майстри змішують кілька видів пігментів. Залежно від використовуваного розчинника та сполучних у складі фарб, пігменти поділяються на два види: водно-сорбітолово-спиртові та водно-гліцериново-спиртові. Також їх можна розділити на кремові та рідкі.

Рідкі барвники дешевше і вони підходять не для всіх видів машинок для татуажу. Що стосується кремових, то вони не тільки підходять для всіх машинок, але їх перевагою є те, що пігменти можна змішувати між собою, досягаючи найбільш відповідного кольору під тип шкіри. Хороші та якісні пігменти не повинні мати у своєму складі галогенорганічні сполуки. До них можна віднести: бром, хлор та йод. Вони дуже токсичні та викликають різні ускладнення. Існує також низка інших речовин, які входять до складу пігментів та їх не бажано використовувати для перманентного макіяжу, а саме: важкі метали, азобарвники чи так звані дискусійні компоненти.

Які все ж таки добавки до пігментів використовуються?

Найчастіше майстри під час проведення перманентного макіяжу використовують додаткові речовини до пігментів. Їх також називають аддитиви - додаткові речовини до барвників (пігментів), що застосовуються для процедури татуажу та перманентного макіяжу, які є різними хімічними компонентами. Вони також стійкі і не розпадаються на складові, що не дозволяє їм вступати в реакцію з кров'ю та різними рідинами.

Анестезія. Незалежно від того, якими татуажами барвниками (пігментами) ви проводите процедуру перманентного макіяжу, завжди краще працювати з рідкими засобами анестезії на основі лідокаїну. Він швидко, вже через три-п'ять хвилин, має гарну дію і анестезія необтяжлива для шкіри. Ще однією перевагою рідких засобів є те, що завдяки вмісту спирту в анестетиці проводиться додаткова дезінфекція шкіри, що обробляється. Таким чином, працюючи на спиртовмісних барвниках і рідкої спиртовмісної анестезії, ви одночасно проводите дезінфекцію.

Прискорювач. Для пігментів на основі сорбітолу існує прискорювач Turbator, безбарвна рідина, яка прискорює сприйняття барвника за шкірою при процедурі татуажу. Turbator можна підмішувати у вигляді крапель у робочий розчин барвника або наносити ватним тампоном у процесі пігментації. Крім сорбітолу, Turbator містить ізопропіловий спирт, воду, хлорид натрію та інші добавки.
Фіксатор для сорбітолових пігментів призначений для обробки ранової поверхні після процедури. Він захищає шкіру від проникнення пилу, бруду та мікроорганізмів. У фіксаторі містяться сорбітол, гліцерин та вода. Розріджувач для барвників цієї лінії складається з сорбітолу, води, ізопропілового спирту та інших речовин.

Додаткові речовини для пігментів на основі гліцеринової також визначаються складом барвників. Для покращення сприйняття пігменту шкірою розроблено прискорювач «Драйвер». Оскільки для різних областей шкіри вимоги до фізико-хімічних властивостей барвників для перманентного макіяжу та татуажу різні, а шкіра в області губ, брів та краю повік має різну будову, «Драйвер» існує у трьох варіантах для різних цілей використання. «Драйвер» для губ, очей та брів містить, крім сорбітолу, води, спирту та гліцерину, флюоридфосфогідроксисульфат натрію та інші речовини у різних концентраціях. Його можна застосовувати, підмішуючи в робочу фарбу, або наносити у чистому вигляді безпосередньо під час роботи.
Як фіксатор ранової поверхні застосовують закріплювач, який зупиняє лімфу і утримує пігмент у шкірі. Після його застосування ранова скоринка відрізняється меншою товщиною і буває ледь помітною.
Розм'якшувач. Для дуже твердої шкіри існує розм'якшувач. Якщо його нанести за двадцять хвилин до обробки, він добре розм'якшує відповідну ділянку шкіри. Зазвичай поверхня шкіри буває особливо жорсткою у брюнеток та клієнток похилого віку. До основних компонентів розм'якшувача входять суміш стеаратів, сечовини, води та інших складових, призначених для татуажу на відповідних ділянках (губи, повіки, брови).
Звертаємо вашу увагу на те, що завжди слід застосовувати тільки спеціально розроблені додаткові препарати, які за хімічним складом повністю відповідають лінії пігментів, що застосовується. Слід наголосити, що ті, хто використовують ці продукти, несуть повну відповідальність за те, щоб застосовувати їх згідно з інструкцією та не змішувати з продуктами інших виробників.
Основним правилом має бути «чим менше, тим краще». Навантаження на шкіру має бути якнайменше і застосовувати слід тільки дійсно необхідні засоби.

Читайте також:

Майстер на замітку: як правильно зберігати перманентні пігменти

Читайте також