Шкідливі компоненти, яких не повинно бути у матеріалах для нігтів

Розбираємось

Logo

Разом з експертом розуміємо, яких речовин категорично не повинно бути у матеріалах для нігтів, щоб не нашкодити собі та клієнтам.

Наталія Орсік , провідний технолог PNB в Україні, міжнародний інструктор та розробник авторських програм з моделювання та nail-дизайну

Зараз саме час подбати про здоров'я, озирнутися і розібратися з матеріалами, які ми використовуємо.

Працюючи з професійними продуктами, потрібно розуміти, що ми можемо завдати шкоди нігтям навіть найякіснішим засобом, порушуючи технологію та неправильно її використовуючи. Більше того, як і раніше, актуальна проблема алергій у nail-майстрів.

Оскільки базові покриття мають сильніше проникнення в нігтьову пластину порівняно з твердими гелями, при неякісному складі вони впливають руйнівно на нігті. Виконуючи вирівнювання базами у неконтрольованій кількості, полімеризуючи матеріал у слабких або дешевих УФ-лампах, майстер ризикує своїм здоров'ям та здоров'ям клієнта. Адже все, що нанесено на пластину і недополімеризовано, випаровуватиметься, проникатиме в пластину, викликаючи надалі незворотні наслідки. А тривалий контакт кислотних матеріалів із pH менше 4 завдає незворотної шкоди нігтям при постійному використанні.

Тому так важливо вибирати базові матеріали, які мають класичний, перевірений часом склад та нейтральні по відношенню до нігтьової пластини. З власного досвіду скажу, що, працюючи з продукцією бренду PNB, я забула про алергії, які були у мене до знайомства з цією торговою маркою.

А тепер докладніше поговоримо про шкідливі для здоров'я канцерогенні, мутагенні та токсичні хімічні речовини, яких у жодному разі не повинно бути в матеріалах, з якими ви працюєте.

Формальдегід

Формальдегід (формалін, метаналь тощо) – високонебезпечний токсичний канцероген. Його шкода давно доведена. Всесвітня організація охорони здоров'я включила його до списку речовин, які спричиняють сильні порушення здоров'я. Постійний контакт із цією речовиною різко підвищує ймовірність захворювання на рак та інші небезпечні хвороби.

Дибутілфталат

ДБФ, або дибутілфталат - пластифікатор, що запобігає сколам і тріщинам. Імітує дію жіночих гормонів. Завдає шкоди ендокринній, нервовій та репродуктивній системі, токсичний для печінки та нирок. Завжди спричиняє алергічні реакції.

Формальдегідна смола

Формальдегідна смола (Formaldehyde Resin) – похідна від формальдегіду, що використовується у виготовленні клеїв. Також є сильним алергеном. Викликає у майстра контактний дерматит при попаданні на шкіру. Навіть при короткочасному впливі подразнює слизову оболонку очей, викликає почервоніння, затуманений зір, біль. Підвищений вміст провокує підвищення кислотності крові, можливий набряк легень за тривалого контакту.

Камфора

Камфора - олія, витягнута з деревини камфорного дерева. Основний вплив – центральна нервова система та нирки. На шкірі викликає почервоніння, дратує слизову оболонку очей, викликає головний біль, судоми, нудоту.

Трифенілфосфат

Трифенілфосфат – речовина, яка використовується у виробництві пластмаси. Негативно впливає на репродуктивну, нервову та ендокринну систему.

Ксилол

Ксилол – дуже токсична речовина. Симптоми отруєння – біль голови, запаморочення, сонливість, тремор, нудота, набряк легень, печінкова недостатність.

Толуол

Толуол має запах розчинника фарби. На шкірі викликає сильні подразнення. Вдихання його пар дуже шкідливе для нервової системи. Негативно позначається на репродуктивну функцію.

Підсумувавши негативні наслідки, можна сказати, що всі ці компоненти дуже погано впливають на гормональне тло, нервову систему та репродуктивну функцію. І дерматит у порівнянні з цим просто квіточки. Якщо він з'явився на шкірі, його не приховаєш, а про серйозніші захворювання, які виявляються не відразу, майстри замислюються рідко.

Тому бережіть себе, читайте склади продукції та працюйте безпечно!