Просування nail-майстра в Instagram: практичні поради

Слово фахівцю

2020-12-15
Logo

Разом із майстром манікюру Максом Кучмаром розуміємось, що допоможе фахівцеві збільшити свою аудиторію в Instagram – одній із найбільш затребуваних соціальних мереж.

Instagram-аккаунт Макса завдяки тонкому гумору та високому рівню майстерності неймовірно популярний серед фахівців та клієнтів у країнах СНД. Тому саме до Макса ми звернулися по корисні підказки для nail-майстрів, які допоможуть вивести вашу сторінку до Instagram на новий рівень!

Більше того, Макс є членом журі нашого нового проекту Pro Beauty Battle , який вже чекає на ваші роботи.

Макc Кучмар, майстер із семирічним досвідом роботи, викладач, спікер різних марафонів, регулярно проводить онлайн-курси для майстрів усього світу, а також співпрацював з більш ніж 20 торговими марками продукції для манікюру та педикюру (Росія)

Максиме, розкажіть трохи про себе. Як вийшло, що ви вирішили стати майстром манікюру?

Я у професії вже сім років. Почалося все з того, що моя дівчина Світлана вирішила пройти навчання з манікюру.

На той момент ми були студентами університету, і це була можливість підробітку у вільний від навчання час та й просто цікаво спробувати щось нове для себе. Ми завжди були не розлий вода, навчалися в одній групі і майже ніколи не розлучалися. Тому, коли Світлана почала шукати інформацію про нігтьові школи в інтернеті, я теж брав у цьому активну участь.

Ми знайшли дуже популярну на той момент школу ОлеХаус, і вони найближчим часом мали відбутися день відкритих дверей. Світлана не хотіла йти одна, і, звичайно ж, я вирушив з нею за компанію під виглядом потенційного учня.

У результаті на цьому заході ми виявилися єдиними відвідувачами, і нам розповідали цікаві речі про салони краси, про те, як це чудово – бути успішним майстром, що й чоловіки теж освоюють цю професію, показали робочі місця з різнокольоровими баночками та флаконами.

Після цього я зацікавився професією майстра нігтьового сервісу і навіть захотів пройти навчання, але не мав грошей. Попросити батьків на таке було провальною ідеєю, вони в кращому разі покрутили б біля скроні.

Але зненацька мама Свєти запропонувала оплатити навчання за нас обох. Ось так і вийшло, що ми на літніх канікулах з ранку до вечора займалися нарощуванням, манікюром і педикюром. Вкладення тещі давно окупилися. (Усміхається.) А мої батьки спочатку взагалі не знали, чим я займаюся.

Після курсів ми через навчання в університеті не могли повноцінно працювати у салонах, тому перебивалися на тимчасових підробітках. У мене спочатку погано виходило, і періодично я забивав на нігті, але зрештою знову повертався.

А коли ми отримали дипломи, я запропонував Світлані відкрити свій кабінет. Отоді у мене почало щось виходити. Пізніше я завів блог і почав викладати.

А Світлана і зараз завжди поруч, вона допомагає створювати контент, просувати блог та розробляти курси. Ми все робимо разом.

View post on Instagram
 

У чому ваша сила? Назвіть топ-3 головні якості.

Перше – працьовитість. Я не вважаю, що обдарований талантом згори, як багато хто говорить. Мої перші роботи були жахливими, але я все одно старанно працював, відточуючи навички.

Друге – цілеспрямованість. Якщо я чогось сильно хочу, то буду домагатися цього будь-що-будь.

Третє – відкритість усьому новому. Я не боюся здатися смішним, одягнувши перуку і нафарбувавши губи. Якщо мене запрошують взяти участь у цікавому проекті, я ніколи не відмовляюсь.

Перейдемо до теми матеріалу. Наскільки важливо майстру сьогодні мати сторінку у Instagram? Приблизно який відсоток клієнтів приходить до вас із цієї соціальної мережі?

Дуже важливо. Я вважаю, якщо тебе немає в Instagram, то тебе, по суті, взагалі немає. Завдяки сторінці можна показати портфоліо, розповісти про себе. Сучасний клієнт не йде до майстра не дивлячись, спочатку він уважно вивчає роботи, робоче місце, та й нарешті зовнішній вигляд людини, якій довіряє свою красу.

Величезний плюс Instagram у тому, що це безкоштовна реклама. Тільки дурень не скористається такою можливістю просування.

Я практично повністю напрацював клієнтську базу із цієї соцмережі, близько 90% аудиторії прийшло звідти. Інші 10% - сарафанне радіо та інформаційні довідники типу 2ГІС.

View post on Instagram
 

З чого варто розпочати оформлення власного робочого облікового запису?

Почати варто з ніку. Він повинен бути коротким, читабельним і незабутнім. Наприклад, @anastasiaivanovanogti9362648694 взагалі не сприймається, а ось @ivanova_nails - добрий нік.

Також дуже важлива аватарка. Багато хто ставить на неї всяку нісенітницю, типу квіточок або негарних фотографій нігтів. Найкращий варіант – ваша фотографія не на повне зростання, на якій добре видно обличчя. На аватарці важливо усміхатися. Фон має бути однотонним та нейтральним.

Обов'язково потрібно заповнювати опис профілю, коротко розповівши про себе і зафіксувавши професійні регалії – це приваблює клієнтів та створює перше враження.

Що дивно, у багатьох майстрів навіть не вказано місцезнаходження. Куди їхати на послугу – до центру чи околиці міста? Різниця є.

На окрему розмову заслуговує тема прайсу. Він обов'язково має бути найкраще закріпити його в актуальних історіях. Якщо новий клієнт не бачить цін, йому простіше почати переглядати іншу сторінку, ніж запитувати та чекати на відповідь.

Також не варто забувати про посилання для швидкого зв'язку в месенджері, це дуже зручно і робить запис на послугу швидкою та комфортною.

Як знайти ті «фішки», які будуть запам'ятовуватись клієнту та залучати його? Як на їх основі побудувати власний бренд?

Щоб знайти свою «фішку», потрібно прислухатися до себе. Що тобі подобається? Можливо, малювати? Чи ти балдеєш від макрозйомки, показуючи ідеальний манікюр? Наприклад, моя "фішка" - це гумор. Завдяки смішним роликам я набрав основну масу передплатників. Коли знімаю нове відео, то маю радість, і це дає хороший відгук.

Після того, як «фішка» знайдена, потрібно на регулярній основі викладати контент у профіль. І не варто боятися, що доведеться затримуватись після роботи чи звати моделей. Спочатку робити контент важко. Наприклад, зйомки першого ролика зайняли у мене весь день, а зараз я можу впоратися і за годину разом із монтажем.

View post on Instagram
 

Фото чи відео – якого контенту у 2021 році має бути більше?

Однозначно, зараз у соцмережах тренд на відео. У мене такий контент майже завжди набирає набагато більше лайків та коментарів, аніж фото з підписами. Зараз багато людей не хочуть вчитуватись у довгі пости, набагато цікавіше подивитися ролик. До речі, TikTok – це нова соцмережа, повністю побудована на відео, і вона набирає популярності з кожним днем. Це багато про що говорить.

Як робити якісний контент? Яке обладнання та знання/вміння знадобляться?

Робити якісний контент не так просто, як може здатися. Перше, що потрібно мати, – сучасний телефон із гарною камерою. Я, наприклад, спеціально купив десятий iPhone для того, щоб знімати контент для Instagram, і він окупився з лишком.

Також у мене є кілька штативів, макролінза, фотобокс, професійний фотофон, ще планую придбати кільцеву лампу.

Крім обладнання, потрібно розбиратися у додатках для обробки відео та фото – деякі з них безкоштовні, деякі коштують гроші.

Взагалі створення контенту йде не менше зусиль і часу, ніж основну роботу. Це нелегка праця.

View post on Instagram
 

Як збільшувати свою аудиторію? Таргетовану рекламу краще ставити самому чи довіритись професіоналам?

Для того, щоб набирати передплатників, насамперед потрібно підготувати профіль. Останні дев'ять публікацій мають бути такими, щоб людині стало максимально цікаво, і вона одразу захотіла передплатити.

Потім женемо трафік. Способів просування дуже багато – платних та безкоштовних, на цю тему можна створити цілий курс.

Розповім про своїх. Насамперед, це потрапляння в топи. У мене ціла система, як викласти пост так, щоб він потрапив у рекомендації та топи. Цей спосіб безкоштовний, але досить складний, йому потрібно вміти робити бомбічний контент. Він і приніс мені основну масу передплатників.

Також добре працює взаємопіар. Знаходиш профіль схожого спрямування і з приблизно такою ж статистикою, як у тебе. Ідеально, якщо це людина, на яку ти сам підписаний і чий контент тобі подобається. Потім ви домовляєтеся про взаємну рекламу та рекомендуєте підписатися на облікові записи один одного. Мені добрий взаємопіар приносить кількасот передплатників за раз.

Ще один безкоштовний спосіб – марафони. Найчастіше так просуваються викладачі та блогери, звичайні майстри роблять це вкрай рідко. Хоча метод добрий. Декілька облікових записів однієї спрямованості об'єднуються і проводять корисні експертні ефіри. Здорово, якщо наприкінці розігруються якісь призи. Коли марафони тільки-но з'явилися, вони приносили величезну кількість нових передплатників та клієнтів. Зараз цей спосіб не такий ефективний, але теж працює.

З платних методів – реклама, що таргетує. Я почав застосовувати її на регулярній основі для просування нещодавно, перші 25 тисяч передплатників набралися майже без вкладень. Я вважаю, що таргет можна налаштовувати і самому, не наймаючи фахівця. Тим більше, у майстра нігтьового сервісу не такі великі обороти, щоб було вигідно платити хорошому таргетологу, а це може бути і 15, і 30 тисяч рублів на місяць.

Але для самостійного настроювання реклами потрібно обов'язково пройти навчання, інакше це буде довго і болісно, та й багато грошей відлетить у трубу.