Правила стерилізації та зберігання манікюрних інструментів

Запам'ятовуємо

Logo

Тетяна Юрганова розповідає, як слід виконувати стерилізацію манікюрних інструментів та як їх правильно зберігати.

Тетяна Юрганова , засновник та керівник навчального центру Space Nails, співвласник компанії Tibo beauty , суддя на полі Чемпіонату України ABC, тренер команди Space Team, автор статей у профільних виданнях Росії та України, навчила понад 2300 учнів, творець унікального курсу хімії матеріалів Nail Lab

Стерилізація

Автоклавування

Обробка відбувається гарячою парою під тиском. Але не всі автоклави підходять для стерилізації складних пористих виробів та виробів із замками та з'єднаннями (нашкірниці, фрези).

Плюси автоклаву:

  • обробка відбувається досить швидко (цикл роботи стерилізатора 45 хвилин);
  • можна поміщати вологий інструмент;
  • підходить для стерилізації щіток, пилок (тільки автоклави класу В).

Мінуси:

  • висока вартість.

Сухожарова шафа

Стерилізація відбувається за рахунок високої температури. Медичні сухожари характеризуються повною герметичністю, чутливими термодатчиками та рівномірним прогріванням. Також усередині камери відбувається циркуляція гарячого повітря за рахунок вентилятора, інструмент стерилізується в упаковці або без неї, обробка відбувається максимально рівномірно. Дозволяється складати інструмент або крафт-пакети один на одного.

Невеликі за розміром сухожарові камери відрізняються від медичних. Там не відбувається циркуляції гарячого повітря, нагрівання йде лише знизу, можна стерилізувати лише 1 комплект інструменту та без крафт-пакету! Тому використовувати такі сухожари НЕ РЕКОМЕНДУЮ. Вони не сертифіковані в Україні, і ви не можете бути впевнені в їхній здатності утримувати потрібну температуру.

  • Основний режим обробки інструменту в сухожаровій шафі при температурі 180 С протягом 60 хвилин. При цьому весь цикл обробки займає до півтори години, адже приладу потрібен час на нагрівання та охолодження.
  • Важливо пам'ятати, що в сухожарову шафу можна поміщати тільки абсолютно сухий інструмент (5-6 годин сушіння на повітрі), інакше сталь дуже швидко псується, іржавіє і стає непридатним. Деякі сухожари мають додаткову функцію просушування інструменту при температурі 85 С протягом 30 хвилин.
  • Інструмент слід викладати на решітки у розкритому вигляді у разі обробки без крафт-пакету. У разі використання пакетів не можна поміщати всередину більше трьох одиниць інструменту.
  • Разом з інструментами в камеру сухожара вкладаються додаткові індикатори, які допоможуть нам зрозуміти, чи досягнуто потрібної температури. Індикатор на крафт-пакеті є індикатором I класу і змінює колір при досягненні температури всього в 80 С, тоді як індикатори III і IV класу дають більш достовірну картину.

Азопірамова проба

Для проведення проби досліджувану поверхню (має бути гладкою) необхідно протерти серветкою, попередньо змоченою в робочому розчині «Азопірама». Якщо виріб, який досліджується, має якісь виїмки або шорсткість, засіб використовується у вигляді краплі (близько 2-3 краплі робочого розчину). Це необхідно для того, щоб засіб пройшов по всіх каналах та стиках деталей досліджуваного виробу.

Після нанесення на поверхню необхідно почекати близько 1 хвилини. Протягом цього часу розчину дають можливість стекти на чисту білу серветку (ця умова є однією з найважливіших), по плямах на якій і робиться висновок. Результат, отриманий після 1 хвилини, ніякого діагностичного значення немає, отже, не враховується.

За наявності на поверхні досліджуваного виробу слідів крові через 1 хвилину з'явиться фіолетове забарвлення, яке за кілька секунд переходить у рожево-синє. Якщо фарбування має бурий відтінок, то можна зробити висновок про наявність на поверхні іржі та хлорвмісних окислювачів. Рожевий колір свідчить про наявність миючих засобів.

Азопірамова проба, алгоритм проведення якої описаний вище, може дати хибний результат. Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватись певних правил. Фарбування, що настало пізніше, ніж через 1 хвилину після обробки, не враховується під час аналізу результатів. Температура виробів, що проходять дослідження, має бути кімнатною. Не допускається проведення проби гарячих предметів. Забороняється тримати робочий розчин (з перекисом водню) на яскравому світлі або кімнаті з високою температурою.

Робочий розчин «Азопіраму» необхідно використовувати протягом двох годин, підготовчий розчин допускається зберігати за кімнатної температури 1 місяць, при утриманні в холодильній камері – 2 місяці. Місткість з розчином при цьому має бути герметично закрита, а скло – темним. Після проби залишки розчину необхідно видалити незалежно від результату. Для цього предмети потрібно обмити водою чи протерти тампоном, попередньо змоченим водою чи спиртом. Після цього необхідно повторити передстерилізаційну обробку.

Зберігання інструменту та допоміжних виробів

1. Зберігання в незапакованому вигляді в УФ-шафі.

Найважливіше не плутати його зі стерилізатором. Необхідно регулярно протирати дезінфектором для поверхонь, а також регулярній заміні підлягають лампи.

2. Зберігання у крафт-пакеті. Пакет спочатку не є стерильним і ніяким чином обробляти інструмент не бере участі, тому зберігати інструмент таким чином можна тільки після стерилізації в цих же пакетах. Термін зберігання – до 20 діб за умови неушкодженої упаковки.

3. Зберігання у неупакованому вигляді допускається не більше одного дня. При цьому використовується лоток з кришкою, що щільно закривається, знезаражений дезінфектором для поверхонь.

Читайте також