Навчання майстра online: плюси та мінуси

Розбираємось, чи варто витрачати на цей час та гроші

2020-04-13
Logo

Поки реальний світ частково на паузі через пандемію, що триває, ми максимально використовуємо всі можливості інтернету. Наприклад, online-навчання. Чи можливо це для майстрів манікюру і які тут плюси, мінуси та підводні камені? Відповідає експерт.

Професія майстра манікюру сьогодні досить популярна у сфері beauty-послуг. Як її освоїти? Перший крок – знайти якісні курси з інструкторами високої кваліфікації. Як це зробити, ми вже розповідали вам у цьому матеріалі. Що ж щодо online-навчання? Чи можливо стати майстром манікюру та отримати всі необхідні знання у Мережі? Про плюси та мінуси online-навчання ми розбиралися разом з експертом Оленою Шестопаловою.

Олена Шестопалова, міжнародний тренер та суддя, сертифікований суддя ЗМС, багаторазовий чемпіон Європи та світу, засновник ТМ ManiCo

Давайте разом розберемося в тому, чи можна якісно навчатися online та отримати всі необхідні навички.

Хороших курсів та викладачів багато

Справді, в онлайн-режимі можна з нуля навчитися робити манікюр чи розпис. Тільки уточню, що йдеться про курси, де немає уколів чи мікроуколів, тобто навчання не має медичного характеру. На жаль, також є безліч викладачів, які просто заробляють гроші, нічого натомість не навчаючи. І це головний мінус такого навчання. Адже на живому курсі, якщо вам не сподобався метод подачі інформації, ви можете піти на середині навчання і вам навіть повернуть гроші, що під час онлайн-курсів неможливо. До того ж з якимись проблемами вам доведеться розбиратися самим, адже нема кого попросити підійти і підказати, показати, допомогти.

Підсумуємо: освоїти ази nail-дизайну та нові техніки online можна. Головне – піти до хорошого викладача і виконувати все, що від вас вимагають, один на один.

View post on Instagram
 

Як відрізнити хороше від поганого і як вибрати домашній курс з ефективною подачею інформації?

Всі чули фразу «читати між рядками». При виборі онлайн-курсів треба керуватися цим виразом. Це означає, що потрібно не тільки подивитися гарні фотографії на сайті курсу, а й копнути набагато глибше.

Зараз профіль у Instagram є візитівкою людини, фірми, проекту. Зайдіть у профіль майстра-інструктора і вивчіть його. Головні факти, на які варто звертати увагу:

- регалії (призові місця та заслуги);
- практика (скільки років працює та викладає майстер);
- курси офлайн (плюс подивіться роботи студентів, які їх вже успішно завершили!);
- відгуки;
- техніки, в яких майстер працює;
- Авторство (статті, видання, книги, посібники).

Зверніть увагу на манеру написання постів: чи підходить формат подачі інформації, рівень мислення, погляди, аналіз?

Для тих, хто зацікавлений у курсі, майстер зазвичай надає коротку вичавку з курсу безкоштовно – у вигляді вебінарів, прямих ефірів, майстер-класів. На таких заходах вам має все подобатися та бути цікавим, має виникати почуття, що хочеться поспілкуватися з майстром особисто, повчитися у нього.

Беручи участь у подібних ефірах або майстер-класах, також звертайте увагу на те, чи не дає викладач багато "води". Адже купуючи потім курс, ви маєте намір платити за знання, а не за балаканину про нагальні проблеми людства, свого кота чи дружини (майте на увазі, що таким же буде і курс).

View post on Instagram
 

Запам'ятайте: хороше дешевим не буває

За все треба платити й за знання у тому числі. Де грошима, а де своєю працею. Важливі цінні знання не можуть коштувати копійки. Людина працювала, накопичувала знання та досвід, робила зведення, таблиці, виводила статистику. Це зайняло купу часу і вимагало сил, терпіння та віддачі.

Отже, вибираючи онлайн-курс оцінюйте все в цілому – самого викладача, його роботи та роботи його учнів, а також програму курсу та відгуки. Виконавши такий мінімальний аналіз, ви зможете грамотно інвестувати свої гроші в себе і свою кар'єру. І напевно залишитеся задоволені результатом!

Читайте також