Чому бувають сколи на натуральних та покритих гель-лаком нігтях?
Відповідь експерта
Разом з нашим експертом Елладою Луценком розуміємось, чому бувають сколи на натуральних та вкритих гель-лаком нігтях і як уникнути цієї досить поширеної проблеми.
Еллада Луценко , чемпіонка України з моделювання та дизайну нігтів, чемпіонка Європи з моделювання, суддя українських чемпіонатів (Школа манікюру Art Drive Nails, Одеса)
Прохання редакції порталу написати статтю про причини сколів не застало мене зненацька, адже інформації та практики у мене зібралося достатньо за 14 років роботи майстром та викладачем нігтьового спрямування, щоб розбиратися в цьому питанні дуже глибоко.
Отже, дорогі, чому ж наші красуні-клієнтки ламають плоди наших копітких манікюрних праць?
І для кращого засвоєння інформації розділимо матеріал на такі пункти:
- сколи на натуральних нігтях;
- відколи при використанні гель-лакових систем.
До останнього пункту невелике пояснення. Якщо нігті під гель-лаком покриті «зміцненням» (або «обгортанням» – так це називалося на зорі моєї nail-кар'єри) твердими матеріалами – їх ми віднесемо до категорії штучних нігтів та розповімо про головні причини їхніх сколів у наступному матеріалі.
Сколи на натуральних нігтях
Якщо ваша клієнтка не наносить ніяких штучних покриттів, крім бази для звичайного лаку та самого лаку, сколи та тріщини можуть виникнути через сухість натуральної пластини.
Зараз можу довго пояснювати про пересушені шари клітин у нігтьових пластинах, вимивання сполучних субстанцій і таке інше, але постараюся бути коротким і перейду до суті. Причин кілька.
Візаж: Віталій Луценко
Модель: Irina_zheloba
Фото та манікюр: Еллада Луценко
Низькі температури
За низьких температур можливі сколи. Помічали, як легко можна зламати нігтик на морозі? За низьких температур будь-яка субстанція стає жорсткою і крихкою, і нігті – не виняток. При звичайному навантаженні на морозі цілком можливі сколи.
Фізичний вплив
Сколи можливі і за надлишкового фізичного впливу. Тут уже нічого не вдієш – ми ж дівчатка, і наше завдання нести себе, як королеву. І якщо так вже вийшло, з гордим виглядом попрямувати до майстра на нарощування однієї нігтики – це завдання номер один. А якщо дівчина насолоджується дарами фемінізму і намагається довести усьому світу, що вона й вантажником може попрацювати, тут без коментарів.
Пересушування нігтів
Сколи на натуральних нігтях бувають і через пересушування нігтів. Як правило, дівчата, що бережуть «невинність нігтів для нігтьового раю» користуються звичайними лаками, які змивають рідинами, що знежирюють та дегідрують натуральні нігті.
І навіть якщо взагалі нічого не наносити на залишені судомно подихати нігті, зовнішні подразники легко справляються з незахищеними нігтями. А з урахуванням останніх доповнень у вигляді агресивних мильних середовищ та антисептиків унаслідок пандемії ці процеси проходять у рази швидше.
Якщо ви щасливий власник такої клієнтки (єдинорога в царстві розпусти нігтьової індустрії), пропишіть їй олію чи віск для натуральних нігтів. Ці засоби здатні створити доповнену захисну плівку на поверхні нігтів і хоч якось уберегти недоторканість від зовнішніх подразників.
Переконайте своїх клієнток: суху гілку зламати легко, насичену вологою – неможливо.
Сколи на гель-лаковому покритті.
Витончені нігті
Тріщини і відколи на гель-лаку можливі через витончені нігті. Згадайте десерт зефір у шоколаді. Уявіть, що зефір – це ніготь, а шоколад – штучний матеріал. Отож, якщо зефірку зігнути, шоколад ламається, залишаючи при цьому шар зефіру на собі. Переносимо цей досвід на нігті: м'який ніготь не дає стійкої платформи, і жорсткий штучний матеріал при легкому ударі або стисканні виламує залишки тоненьких шарів нігтьової пластини.
У гель-лакових системах бувають більш жорсткі основи і дуже еластичні. Зважайте на це!
Образ: Анна Малиновська
Модель: Taanya_tanni
Фото та манікюр: Еллада Луценко
Різна щільність матеріалів
Ще одна рідкісна, але важлива причина сколу може бути через різну щільність матеріалів. Наприклад, коли шматочок нігтя, що відколовся, дорощується гібридним гелем або класичною системою, а решта ніготь покритий м'яким гелем. В цьому випадку найімовірніше буде скол на межі м'якого та жорсткого гелю. Така проблема також можлива під час корекції гелями різної щільності.
Вихід: наносьте тонким шаром жорсткий гель до середини нігтьового ложа та по всьому краю подовження. Потім перекривайте базою для гель-лаку весь ніготь. Так вирівнюється навантаження. А після того, як натуральний ніготь відросте на потрібну довжину, видаліть повністю жорстку основу та покрийте звичною базою.
Ну а якщо ви зміцнюєте жорстким гелем кінчик нігтя і завжди спилюєте натуральний зсередини, перевірте порядок цін. Це додаткова послуга, що вимагає відповідного матеріалу, навички та вашого часу, які повинні оплачуватись як нарощування, а не покриття гель-лаком!
Залишилися запитання чи хочете ще поспілкуватися? Запрошую вас до свого Instagram-акаунту . До речі, на своїй сторінці я регулярно проводжу прямі ефіри на такі теми. Їх ви також можете переглянути у моєму IGTV.
Вдячних та щедрих вам клієнтів!
Читайте також
- Чому бувають сколи на штучних нігтях та як цього уникнути?
- Cтаття Актуальный вопрос: почему бывают сколы на гель-лаке? доступна російською мовою,