Топ-3 найбезпечніші способи вийти з темного кольору

Рішення є!

Logo

Безпечно вийти з темного кольору по силі абсолютно кожному майстру, який знає кілька дійсно робочих способів. У матеріалі перукар-колорист Ілля Мозолюк у деталях розповів, як зробити максимально чистий перехід із темного у світлий колір, зберігши при цьому якість волосся.

Ілля Мозолюк, перукар-колорист, викладач Академії для перукарів, член Спілки перукарів України (СПУ), автор семінарів «Все про блонд» і «Складні техніки фарбування», технолог й амбасадор бренду La Biosthetique

Сьогодні хочу поговорити з вами на одну із найважливіших тем – видалення косметичної бази. Прогнозуючи результати, ми зобов'язані враховувати всі ризики і як пріоритет ставити якість волосся та своєї роботи, а не бажання клієнта.

Дуже часто у роботі майстрів я спостерігав прості помилки, що призводили до фатальних результатів. У сьогоднішніх реаліях салонних процедур ми все частіше стикаємося з проблемою некоректного або неграмотного фарбування й, відповідно, виправлення таких робіт.

Не завжди можна змінити щось без достатньо агресивних процедур.

Ігнорування простих речей, таких як діагностика полотна волосся, визначення точного рівня натуральної та косметичної бази волосся, а також кольоротипу клієнта призводить до того, що робота майстра незадовільна. Або клієнт незадоволений, або якість волосся жахлива, або результати не відповідають обіцяному.

Фото: роботи Іллі Мозолюка

Які способи виходу з темного кольору мають бути в арсеналі майстра?

Безумовно, багато брендів пропонують готові для роботи продукти, так звані змивки. Зазвичай вони мають кислотний рН, відповідно, фронт робіт досить вузький. Наприклад, ми не можемо зняти більш ніж 3-4 рівні косметичної бази, при цьому за умови, що фарбування виконано не побутовим барвником, а професійним продуктом.

Також у день роботи з такими змивками не рекомендується використовувати освітлювальні або знебарвлювальні продукти, тому що є ризик зруйнувати білкові сполуки в кортексі волосся, внаслідок чого полотно буде пошкоджено безповоротно.

В арсеналі перукаря має бути кілька варіантів вирішення таких проблем. У моїй практиці траплялося всяке, і досить часто доводилося використовувати різні види декапажів.

Класичний варіант блонд миття, або як його ще називають "американського шампуню" (коли використовується шампунь глибокого очищення з порошком-оксидантом і водою), краще застосовувати виключно в перші 48 годин після невдалого фарбування, поки кератин у волоссі знову не став міцним. Використання цього методу після 48 годин уже немає сенсу, бо він буде вже небезпечним для волосся.

Моїми лідерами є способи більш делікатні й безпечні, хоч і трохи витратні за часом.

Саме до таких належать декапування. Насамперед, давайте вивчимо термін «декапування». Це поняття походить від французького слова decaper – «очищення металів». У перукарській практиці не йдеться про метали, але цей термін позначає процес очищення, видалення пігменту з волосся.

Декапування – видалення штучного чи рослинного пігменту з волосся. Цей метод використовується для видалення пігменту попереднього фарбування або тонування волосся, що заважає отриманню бажаного результату..

Декапування – це проміжний етап при виході з темного в світлий, з тьмяного в яскравий, з приглушеного в чистіший або холодного в тепліший. І у всіх цих випадках нам потрібна саме процедура декапування.

Ми можемо запропонувати клієнтам безліч варіантів виходу з темного, але чи всі вони такі дієві та безпечні?

Насамперед, необхідно визначити якість волосся клієнта: наскільки воно пошкоджене, чи зможе витримати всі маніпуляції і, головне, навіщо? Варто також проаналізувати, який результат ви хочете отримати, і, відповідно, який тип робіт потрібно виконувати.

Класичний декапаж здійснюється за допомогою порошку для знебарвлення й оксиданту найменших обсягів. Але ніхто не скасовує прорахунок пропорцій. Якщо пудра, з якою зазвичай працюєте, має класичну пропорцію 1:2, то в декапажі пропорції збільшуються вдвічі, це означає, що потрібно прорахувати 1:4.

Тепер важливо розуміти, яка пудра підійде для процедури. Нам потрібна класична пудра для знебарвлення, в жодному разі не порошок для технік або агресивнішого освітлення типу пудр, що освітлюють на 9+ рівні.

Оксидант теж важлива ланка. Його активність має бути від 1.9% до максимум 4%.

Варто пам'ятати, що декапаж – це глибокий «пілінг» кольору з високим рівнем освітлення, але при цьому спокійний і контрольований процес.

Фото: робота Іллі Мозолюка

Як виконати процедуру декапування?

1. Оцінюємо рівномірність покриття кольором полотна волосся.

2. Наносимо суміш на сухе волосся піврічними етапами, 6-8 см.

3. Нанесення щільне, густе, на місці «закінчення півріччя» створюємо розтушовані краї.

4. Рухи механічно-масажні, проти росту кутикули.

5. Пам'ятаємо, що суміш полотном наближається до поверхні голови рівномірно віддалено, ніби від найстарішого волосся до кореня.

6. Час витримки: до досягнення результату!

7. Після закінчення процедури ретельно змиваємо продукт технічним шампунем та наносимо кислу маску на 10-15 хвилин. Сушимо холодним повітрям.

Зверніть увагу на схему

Декапаж завжди робимо тільки на сухе волосся і починаємо або з темних ділянок, або з ділянок, які найдовше зазнавали накладення кольору.

Наприклад, у стрижці «каре» ми не працюємо з декапажем за дуже зручною схемою стрижки, відокремлюючи спочатку нижньопотиличну зону. Найчастіше максимально затемнені будуть кінці волосся на зоні корони. З них і варто починати, але невеликими ділянками по 5 см і просуваючись від кінців догори.

Нанісши на кінчики (5 см) суміш, ми спостерігаємо за реакцією. Якщо протягом 15-20 хвилин почалося помітне візуальне освітлення, ми ці ж пасма можемо почати освітлювати ще на 5 см вище в наступний блок, який раніше не чіпали, там буде лише перше нанесення. Таким чином, нам потрібно досягти ефекту рівновіддаленого наближення до шкіри.

Грубо кажучи, до коренів суміш має наближатися, як перпендикуляр, але на рівній відстані до шкіри. Якісь ділянки починають брати участь у процесі раніше, а якісь ми залучаємо пізніше.

В результаті до шкіри голови ми маємо дістатися одночасно. Але пам'ятаємо, що наносити суміш по пасму варто, просуваючись догори блоками по 5 см, а кожен блок обробляти тільки тоді, коли видно активний результат на попередньому.

Змивати суміш із волосся варто лише коли результат досягнуто, а це може зайняти до шести годин. Боятися того, що ви зіпсуєте полотно, не варто, важливо чітко дотримуватись рекомендацій процесу.

Якщо під час декапажу ви побачите момент старого і зафарбованого омбре або чогось подібного, то ефект освітлення там буде яскраво виражений. Хоча на інших ділянках процес ще не завершений, в жодному разі не варто знімати з цієї ділянки суміш водою. Потрібно стягнути суміш паперовими рушниками насухо на такій ділянці й нанести поверх «кислий» кондиціонер, продовживши роботу на інших ділянках.

По досягненні результату ми маємо зробити ре-пігментацію, орієнтуючись на темні ділянки, вирівняти полотно і після цього почати фарбування в потрібний колір.

Такого виду складне зняття косметичного кольору дозволить працювати навіть з косметичною базою на рівні 1/0 і досягти результатів до 5-7 рівнів і вище за умови, що всі етапи й умови виконано правильно.

Що робити, якщо волосся у критичному стані?

Але що робити, якщо клієнт помилився у своїх бажаннях у тонуванні та замість попелу попросив персик чи навпаки? Або, наприклад, полотно блонду зайве «забите», перепігментоване активним тонуванням, а якість волосся залишає бажати кращого?

У такому разі рекомендую використовувати light декапаж. Ця система зняття кольору підходить для волосся, яке вже на межі «еміграції», це найделікатніше видалення пігменту з волосся. Для гарного освітлення (знебарвлення) пігменту відбувається дуже млява, спокійна, контрольована реакція.

Рецептура: порошок + Н2О2 (1.9% чи 4%) + кондиціонер або маска.

Пропорції: 1:3:1.

Така процедура проводиться в мийці, дозволяє швидко і нешкідливо підчистити недоліки або виправити помилки.

З вищесказаного можна зробити висновок, що тільки наявність серйозних знань у будові волосся, хімічної складової барвника та правильного процесу побудови роботи з видалення небажаного відтінку дозволяє досягти потрібного результату, не ушкоджуючи структуру та еластичність волосся.