Стрижка шляхом «пасмо на пасмо»: в яких випадках він знадобиться майстру?

Базове поняття

2021-11-24
Logo

У чому суть методу стрижки "пасмо на пасмо" і в яких випадках він знадобиться майстру в роботі? Базове поняття розбираємо у матеріалі!

Суть методу «пасмо на пасмо». Перед початком стрижки майстер задає довжину однієї контрольної пасма, на яку згодом накладатимуться всі інші. Всі пасма, крім контрольної, потрібно відчісувати проділами (залежно від моделі, пасма волосся можуть бути різноспрямованими), і зрізати точно на рівні контрольної.

Контрольне пасмо можна визначати за лінією нижнього контуру (як у стрижці каре), а можна формувати на різних етапах стрижки або в різних зонах голови. У цьому методі довжина волосся залежить від кута натягу пасм по відношенню до контрольної. Якщо кут натягу поступово збільшувати, то верхні пасма вийдуть коротшими за нижні.

Також важливо пам'ятати, що якщо не застосовувати кут натягу під час стрижки методом «пасмо на пасмо», то після висихання волосся трохи підніметься і верхні пасма будуть також коротші за нижні.

За допомогою методу "пасмо на пасмо" майстер може створити одну лінії зрізу для всіх волосся.

Для того, щоб нижній контур стрижки представляв одну лінію, пасма стрижуть з нульовою відтяжкою.

Перше пасмо потрібно отчесать горизонтальним проділом, щоб волосся лежало строго по шиї, не відокремлюючись ні на один градус. А потім наступне пасмо потрібно відчухати строго вниз, не створюючи кута між пасмом і головою.

Зрізати друге пасмо не точно по лінії зрізу першого пасма, а на 1 мм нижче. Далі те саме потрібно проробити з кожним наступним пасмом до самої верхівки голови.

Майстру важливо пам'ятати, що стрижка волосся цим методом виконується тільки на вологому волоссі, яке повинно бути змочено рівномірно.

Методи точних стрижок можуть виконуватися різними технічними прийомами, причому як прямими, і филировочными ножицями.