Специфіка роботи перукаря із брендами
Досвід професіонала
Щочетверга на нашій сторінці в Instagram ми спілкуємося з провідними фахівцями beauty-індустрії України і не лише на важливі професійні теми.
Так, під час останнього ефіру ми поспілкувалися з майстром міжнародного класу Вікою Писаренко щодо специфіки роботи перукаря з брендами. Віка розповіла про свій творчий шлях та роботу з брендами, поділилася порадами, як привернути увагу торгової марки, і надихнула ніколи не здаватися після першої невдачі.
Віка Писаренко , майстер міжнародного класу, перукар-експерт, візажист-стиліст, директор салону Bellmar Beauty Space
Для кожного майстра дуже важливо знати, як співпрацювати з брендами і як правильно до них постукати. Я виділила кілька пунктів, на які представники брендів звертають увагу і які будуть корисними майстру.
Отже, як привернути увагу бренду? Насамперед, необхідно мати хорошу якісну візитку у вигляді своїх сторінок у Instagram та Facebook. Це важливо навіть із погляду клієнтури.
Щоб клієнти мали можливість познайомитися з вами до того, як прийдуть на обслуговування, вони повинні розуміти ваш почерк, ваше сприйняття кольорів. Деяким клієнтам подобаються яскраві фарбування, а хтось віддає перевагу роботам у пастельній гамі. Наприклад, хтось хотів би зробити якісне омбре/шатуш/балаяж, і ви спеціалізуєтеся на цьому. Подайте на своїй сторінці повну гарну інформацію з ухилом саме на цьому: розкажіть докладніше про техніку, їх відмінності, продемонструйте все це своїми роботами. Саме спеціалізація має бути вашою візитною карткою.
Якщо ви працюєте в декількох напрямках, наприклад, зачісках і стрижках, то намагайтеся на сторінці з певною черговістю міксувати обидва напрямки. Обов'язково з додатковою інформацією, адже не завжди картинка надає клієнту повну інформацію. Для клієнта важливим є ваше бачення, чому ви зробили саме таку форму. Якщо є фото у форматі «до-після» – взагалі чудово.
Для того, щоб зацікавити торгову марку, обов'язково потрібна активність : участь у чемпіонатах, у Beauty Battle, у різноманітних змагально-показових виступах, у всьому, що дасть інфопривід для того, щоб про вас написали або дізналися. Участь у конкурсах важлива навіть з точки зору того, щоб у разі програшу порівняти свої роботи з результатами, що перемогли, і зробити правильні висновки.
Хочу розповісти одну історію. Кілька років тому я працювала з Арнольдом Шварценеггером. Ця зустріч допомогла систематизувати і змінити уявлення про творчість, дала, так би мовити, «чарівний пендель».
Він розповів, що йому ніколи не вдавалося перемогти з першого разу. Це гарний приклад для тих майстрів, які вкотре взяли участь у конкурсі та здалися після програшу. Соромно зізнатися, що ти не зайняв призового місця, чи почуття внутрішнього розчарування, коли оточення каже: «Ну все, ти спробував і вистачить».
У таких ситуаціях не можна йти з позицією «Я – невдаха».
Коли Шварценеггер прийшов брати участь у конкурсі «Містер року», його фізична форма була далека від «ідеалу». Як він каже, був на 15 кг більше, ніж треба, у тілі було багато рідини, був не так добре складний плюс відходження від норм та правил. Але він прийшов, бо для нього було важливо отримати експертну думку у чемпіонів світу. А лише на конкурсі можна в одному місці побачити 10 чемпіонів світу чи Європи, які судять та спеціалізуються у певній номінації.
Він каже: Я записав кожне слово, яке говорили мені тренера. Без образ, без неконструктивних переживань». Потім почав наполегливо працювати над собою і підводити себе до того стану, який у їхньому розумінні був еталонним. І за рік знову повернувся вже з новою картинкою.
За рік його самокритика актора була вже на такому рівні, що він розраховував максимум на 100 місце. Адже йому здавалося, що ще багато є над чим працювати. І коли оголосили, що Арнольд Шварценеггер – Містер року, просто в це не повірив. Аналогічна історія була з його відомою балотацією у губернатори.
Висновок напрошується наступний: коли ви отримуєте зворотний зв'язок, не потрібно говорити про те, що вас не зрозуміли, недооцінили або все куплено. Необхідно робити висновки та працювати над собою.
Це цілеспрямованість та популяризація себе як бренду.
Для торгової марки потрібна така сама людина-бренд, як і сама марка. Щоб склалася правильна співпраця, людина має бути брендом. Марка ніколи не піде на те, щоб просто так вкладатися у фахівця, який не дає фідбеку. Це має бути симбіоз.
Третє. Щоб ТМ про вас довідалася, потрібно їй про це сказати. Ніколи торгова марка не прийде до вас додому та не запропонує роботу. Це такий самий пристрій на роботу, у вас має бути творче резюме, про яке ви також повинні згадати на ваших сторінках в соцмережах.
Коротка інформація про всі досягнення. Що це може бути? Які ви маєте призові місця на конкурсах, з якими виданнями ви співпрацювали (онлайн-видання, портали). Інформація про те, з ким із зірок ви працювали. Це не мають бути виключно зірки столиці. Кожен місто чи регіон має свої селебриті, з якими можна співпрацювати. Марки часто шукають професіоналів, лідерів думок із регіонів, щоб бути представленими і там.
4. Розвиток свого почерку. Для торгової марки це дуже важливо, тому що їхній продукт повинен мати якийсь концепт. Якщо бренд асоціює себе з класикою, з дорогою красивою хвилею, з аристократичними блисками, шиммерами на волоссі, він шукатиме майстра за зачісками. Погодьтеся, торгова марка навряд чи звернеться до майстра, який на чемпіонаті світу переміг у номінації «Авангардна зачіска».
Є молодіжні бренди, які кидають виклик своїми продуктами: барвисті баночки, яскраві назви, яскраві пасма на волоссі та все в цьому дусі. Такому бренду важлива яскравість, модність. Вони шукатимуть майстри з таким самим почерком.
Ще один важливий момент: щоб представляти торгову марку, потрібно реально любити цей продукт. Якщо у вас спірні моменти, якщо вам щось не подобається як продукція, ніколи не йдіть на компроміс, тому що людина відчуває це.
Специфіка роботи з makeup та hair відрізняється. У роботі з візажними брендами більш важливою є кольоропередача, почерк майстра. Як у візажних, так і перукарських брендів є свої палітри, лінійки, філософія. І щоб співпрацювати якісно, потрібно їх любити та розуміти. Маєш бути симбіоз: ти працюєш для торгової марки, а ТМ допомагає тобі впроваджувати свої ідеї, реалізовувати творчі плани.
Продовження інтерв'ю на тему дивіться у нашому IGTV