Особистий досвід: як це бути абсолютним чемпіоном України?

Участь у конкурсах

2020-12-02
Logo

До участі у чемпіонатах та конкурсах усі майстри ставляться по-різному. Хтось любить брати участь, хтось не звертає уваги на конкурсний рух, але є й ті, хто категорично проти.

У цьому матеріалі ми поставили кілька питань про підготовку та участь у чемпіонаті України та світу абсолютному чемпіону України – Олексію Балуєву .

Опиши своє ставлення до конкурсів та чемпіонатів для перукарів. Що ти можеш сказати про них?

На даний момент існує безліч конкурсів, і всі вони різні за рівнем проведення, престижності, підготовки учасників. Є конкурси, які проводяться від імені асоціацій, таких як ЗМС, що поєднує найкращих перукарів усього світу. Є конкурси, які проводять бренди чи незалежні організації, і це дуже цікавий рух, оскільки дозволяє творчо підходити до виконання робіт.

Спілкуючись зі своїми колегами, я зустрічаю різні думки про чемпіонати, але від себе можу сказати, що це чудовий майданчик для зростання та розвитку. Багато хто розповідає про те, що все куплено, все нечесно, але насправді мало хто знає, скільки праці та зусиль варто грамотно підготувати класну конкурентоспроможну роботу, яка може зайняти призове місце.

Тому я вважаю, що незалежно від того, яке місце ти займеш, сам процес підготовки та сама участь – це чудова можливість для майстра стати кращими в рази і стрибнути вище за свою голову, що, в принципі, у мене й вийшло цього року.

View post on Instagram
 

"Одна моя знайома прийшла якось до столярної майстерні у своїх справах, треба було відремонтувати скриньку. І вона випадково побачила, як мама з донькою робили замовлення на виготовлення скриньки з нанесенням малюнка моєї роботи. Тоді я зрозумів, що це популярність".

Яка твоя мотивація? Що в голові учасника, коли він нескінченно тренується?

Я не знаю щодо інших учасників, але коли я ухвалив рішення брати участь у чемпіонаті України цього року, то поставив собі за мету здобути титул абсолютного чемпіона України, і у мене це вийшло.

Процес підготовки зайняв три місяці, я їздив на тренування до Харкова до Юлії Матвійчук – міжнародного тренера та судді ЗМС. В голові було лише одне: якщо я себе шкодую і не тренуюся, не відпрацьовую свою конкурсну зачіску, то просто гаю час, бо хтось користується цим моментом і прямо в цю хвилину чухає, і усвідомлення цього дуже мотивувало вставати і робити. Безперервно 3 місяці поспіль, щодня, незалежно від того, чи працював я чи ні, знаходив час для тренувань (в середньому по 4-5 годин).

Сильною мотивацією також було моє особисте зростання, оскільки я досить відомий як колорист, чудово виконую фарбування та стрижки, але велика біда для колористів, що вони не можуть вигідно уявити свою роботу.

Я спеціально наголошував на участі в чемпіонаті в тих номінаціях, з якими найменше стикаюся в салоні. Вибрав для себе складні технічні зачіски, які за міжнародними правилами ЗМС тренують техніку створення зачіски. І тепер від процесу створення укладання в салоні я отримую величезне задоволення. З легкістю створюю комерційні укладання, став швидше у роботі та бачу чистіші форми. Це не може не тішити і мене, і клієнтів, які також зазначають, що мій почерк змінився. І він точно змінився на краще.

View post on Instagram
 

Як формується ідея роботи для конкурсу?

Як я вже сказав, на тренування я їздив до Харкова, до Юлії Матвійчук – українського тренера та судді міжнародного ОМС. Оскільки у тренера великий досвід, я виступав у технічній номінації, яка дуже відрізняється від салонних робіт.

Я покладався на знання свого викладача, який вказав, які форми у тренді та на що звернути увагу. Створення ідеї було завданням тренера. Я повинен був максимально добре повторити цю форму та довести її до ідеалу.

На тренування у мене було дуже мало часу, але коли в людини є бажання, то решта відходить на другий план. Якщо у мене вихідний – я тренувався з ранку до вечора. Бувало таке, що приїжджав із салону об 11 вечора і ставав тренуватися, і такі тренування часто закінчувалися о 4 ранку.

Чемпіонат світу цього року відбувався онлайн. Які переваги такого формату ти можеш виділити?

Так, через пандемію чемпіонат проходив в онлайн-форматі, це грандіозна подія, але є і плюси, і мінуси. Серед плюсів можна відзначити: у тебе необмежений час, ти можеш спокійно відчесати форму, перечесати або повторити фотосесію. Але! Створити красиву, продуману до деталей зачіску – це одне, а ось красиво сфотографувати роботу з правильними кутами, щоб максимально правильно передати форму та силует – це інше. Одиниці перукарів володіють навичками організації фотосесій та бачення роботи в кадрі, для багатьох це було випробування та стрес.

ЗМС вже кілька років проводить конкурс фоторобіт незалежно від того, є пандемія чи ні. Цей конкурс називається OMC Stylist World. У ньому п'ять номінацій. Я брав участь у номінації "Креативне фарбування", оскільки це єдина номінація для колористів. Підготував дуже круту роботу, яка цього року посіла друге місце та стала дуже вірусною: її постили скрізь та навіть малювали художники.

Одна моя знайома якось прийшла до столярної майстерні у своїх справах, треба було відремонтувати скриньку. І вона випадково побачила, як мама з донькою робили замовлення на виготовлення скриньки з нанесенням малюнку моєї роботи. Тоді я зрозумів, що це популярність. Багато відомих світових журналів також публікували мою роботу. І це дуже приємно.

View post on Instagram
 

Яка ціна твоєї перемоги?

Ціна моєї перемоги – це, звичайно, недоспані ночі, переживання, стрес, величезна робота над собою, подолання через біль. Якщо в тебе все йде гладко і рівно, то ти або переріс цей щабель і потрібно підніматися вище, або просто знаходишся не там. У моєму випадку з зачісками я долав себе і не шкодував на це жодної хвилини.

Чи зміниться ціни на твої послуги у салоні краси у зв'язку з тим, що ти – абсолютний чемпіон України та чемпіон світу?

Ціна на мої послуги не змінилася - вона виросла ще до того, як я взяв участь у конкурсі ( сміється ). Мабуть, пішов на випередження. Моє внутрішнє сприйняття себе як чемпіона було вже давно, тому абсолютне чемпіонство було доказом, що це справді так і я вже на тому рівні, коли я можу виграти чемпіонат світу.

У чемпіонатах я точно братиму участь, не раз і у різних номінаціях. Зараз завдяки пандемії багато заходів у всьому світі проводяться в онлайн-форматі, і якщо раніше ти не міг взяти участь у закордонному конкурсі з якихось причин, то зараз завдяки фотороботам можливо все.

Читайте також