Чому шкіра голови швидко жирніє: знаємо причини

Як уникнути?

2021-01-26
Logo

Навколо цієї теми не лише багато міфів, а ще й неточної інформації. Тому, якщо клієнт під час візиту до вас скаржиться на те, що останнім часом у нього почала жирніша шкіра голови, ви можете пояснити йому низку потенційних причин.

Жирний тип шкіри голови характеризується схильністю до надмірного саловиділення. Відповідно, волосся швидше брудняться і його потрібно частіше мити. Клієнти з таким типом шкіри голови миють волосся кожні 1-2 дні, у міру забруднення.

Таке волосся досить легко укладається, але не дуже добре тримає форму. Часто володарки жирної шкіри голови страждають на проблему лупи. Поширена помилка, що лупа властива сухій шкірі голови, але тут якраз навпаки.

Про найголовніші причини того, чому шкіра голови схильна до зайвої жирності, розповіла спеціалістка з реабілітації волосся та шкіри голови з 12-річним досвідом – Юлія Седлецька.

Юлія Седлецька , спеціалістка з реабілітації волосся та шкіри голови з 12-річним досвідом, технолог компанії ORising Ukraine

Насамперед, потрібно розуміти, що на роботу сальних залоз впливають фактори, пов'язані з внутрішнім станом організму : гормональний фон, харчування, робота ШКТ. Це пов'язано з внутрішнім станом клієнта. Якщо це, наприклад, дівчина-клієнтка, у якої раптом виникла жирність шкіри голови, а раніше цього не було, то, перш за все, необхідно направити її до гінеколога-ендокринолога, щоб унеможливити причину зміни гормонального фону, а саме підвищення чоловічих статевих гормонів адже вони впливають на роботу сальних залоз.

Сальна залоза – це система виділення нашого організму. Її секрети складаються з продуктів життєдіяльності, тому для того, щоб шкіра менше жирнилася, необхідно вживати більше овочів, фруктів та скоротити кількість споживаного цукру, фаст-фуду та жирної їжі. Недостатня кількість води, що випивається, у свою чергу, також буде впливати на роботу сальної залози і вироблення шкірного сала.

Також підвищена жирність шкіри голови часто пов'язана з неправильною гігієною . Багато клієнтів забувають (і їм необхідно про це нагадувати), що шампунь підбирається за типом шкіри голови, а не за типом структури волосся.

Часто буває так, що клієнтка з освітленим, фарбованим волоссям вибирає зволожуючий або шампунь для фарбованого волосся. Цей тип шампунів немає достатньої можливості якісно промивати шкіру голови. Саме через неякісне очищення у неї може виникнути скарга на підвищену жирність.

Тому трихолог або фахівець з лікування волосся після діагностики шкіри голови повинен підібрати шампунь, що підходить для конкретного типу шкіри, а краще навіть комплексний догляд.

Також у багатьох клієнток бувають проблеми з жирністю через те, що вони намагаються «привчити» свою шкіру до нечастого миття . А тепер повертаємося до вище описаних пунктів про те, що на роботу сальної залози зовні ми не можемо вплинути, адже все це про внутрішній стан організму. Коли клієнтка рідко миє голову, вона може заробити собі лупу і себорейний дерматит, адже така груба помилка відходу відома ще споконвіку. Привчити шкіру «менш жирне» через нечасте миття голови просто неможливо! Це абсолютний міф.

Що ще дуже важливе? Техніка миття голови - це теж не останній момент у догляді за волоссям. Я своїм клієнтам завжди говорю, що голову необхідно мити через день чи через два. І завжди промивати двічі, «спінювати» за допомогою шампуню. Використовувати шампунь потрібно за типом шкіри голови, а вода має бути досить тепла, комфортна. У жодному разі це не повинен бути окріп, але й прохолодна вода не впорається з розщепленням секретів сальних та потових залоз, які накопичуються на шкірі. Мити голову у холодній воді – це мити голову мало якісно.

Щодо стайлінгових коштів. Я не рекомендую камуфлювати волосся, тому що це забиває пори і ускладнює проблему. Використовувати сухі шампуні – також не вирішення проблеми підвищеної жирності голови. Сухий шампунь спочатку був створений для використання у разі необхідності екстраоб'єму. Наприклад, на подіумах, коли потрібний був обсяг у зачісках, а умов для звичного його створення не було, то на допомогу приходив саме сухий шампунь. Зараз клієнти стали зловживати цим, іноді замінюючи сухим шампунем звичний процес миття голови, тим самим погіршуючи стан шкіри голови.

Занадто часто використання поживних і зволожуючих масок на шкірі, яка схильна до жирності, може також посилити ситуацію. Необхідно використовувати тільки правильно підібраний догляд та пілінг для очищення.