10 головних правил догляду за волоссям

Прямий ефір

2021-08-06
Logo

Шампунь проти випадання волосся насправді не працює, а суха шкіра, виявляється, не схильна до лущення? Як легко зрозуміти, чи є в масці силікони? Про це і не лише поговорили із експертом нашого недавнього ефіру.

Гостею ефіру на тему «10 правил догляду за волоссям» стала наш постійний експерт, суддя PRO Beauty Battle Hair, спеціаліст з реабілітації волосся та шкіри голови, трихолог/реабілітолог, речник міжнародних конгресів Юлія Седлецька.

У цьому матеріалі ми виділили найцікавіші моменти розмови, але не всі, щоб ви обов'язково подивилися прямий ефір, який ми зберегли в IGTV (гортайте нижче).

Юлія Седлецька, реабілітолог-трихолог волосистої частини шкіри голови та стрижня волосся, розробник процедур при трихологічних аномаліях, провідний спеціаліст компанії Orising, спікер міжнародних конгресів, член Всеукраїнської асоціації трихологів, член RHRS Російського товариства дослідження волосся, власниця студії Sedlets1

Перше золоте правило догляду за волоссям усіх часів та просторів – шампунь має бути підібраний лише за типом шкіри голови, а не структурою.

Про це правило я не втомлюся повторювати ніколи. Навіть якщо клієнт приходить і каже, що його волоссю бракує вологи і тому він підбирає собі зволожуючий шампунь, завжди потрібно стверджувати, що це так не працює.

Шкіра голови вміщує найбільшу кількість сальних та потових секретів, тому в жодному разі ніколи не підбирайте шампунь за типом структури волосся. Головне, щоб шампунь допомагав якісно очищати шкіру голови, не порушував водно-ліпідну мантію, не викликав сверблячки та лущення.

Як вибрати такий шампунь за типом шкіри голови, якщо спочатку шампуні призначені для фарбованого волосся, натурального, сухого і так далі?

Наведу приклад на шампуні проти випадання волосся. З цим видом шампуню пов'язаний міф: засіб ніколи не зможе вирішити цю проблему. Такий шампунь може добре профілактувати випадання. Підходить для здорової шкіри, схильної до жирності, та проводити профілактику проти випадання.

Зволожуючі та поживні шампуні підходять лише для сухої шкіри голови. Знову ж таки, часто клієнти помилково визначають свій тип шкіри голови. Вони думають, що якщо вона лущиться, вони помічають дрібні частинки шкіри на піджаку, на кофті, то у них суха шкіра. Це помилка, оскільки насправді суха шкіра голови майже не лущиться.

Лушпиння, яке ми бачимо, це найчастіше наслідки порушення процесу розподілу клітин шкіри. Таке трапляється через зовнішній або внутрішній фактор, який змушує клітини шкіри ділиться швидше. Наприклад, відбувся процес фарбування, засоби порушили водно-ліпідну мантію, і клітини шкіри голови замість того, щоб ділитися та дозрівати протягом 28-30 днів, починають прискорювати цей процес через пошкодження.

І ось клієнт з несухим типом шкіри голови отримає таку проблему, клітини накопичуватимуться і нашаровуватимуться на шкірі. І замість того, щоб ретельно вимивати це все, клієнтка використовуватиме зволожуючий шампунь, у складі якого будуть силікони та олії, і вони більше накопичуватимуться.

Сухий тип шкіри - це той тип, який не потребує частого миття, шкіра зневоднена і майже не лущиться.

Щодо миття. Багато хто вважає, що шкіру голови можна привчити до миття. Хтось дотримується думки, що часто мити голову – це шкідливо і миють раз на тиждень, що є справжньою проблемою.

Також існує думка, що мити голову потрібно в міру забруднення. І це в принципі так. Але також важливо пам'ятати про цикли життя, які є у кожної людини. Від народження до вступу в період пубертатного дозрівання дітям можна мити голову раз на 5-7 днів дитячим шампунем, і це норма. Але вже в період статевого дозрівання можна помітити, що щось змінилося, і тоді потрібно переходити на шампунь за типом шкіри голови.

Якщо у дитини немає жодних проблем, то можна навіть брати шампунь проти випадіння волосся, яке буде профілактувати, якісно мити. І вже не 5-7 днів, а через день і з подвійним промиванням.

Голову краще мити головою. Чому? Стоячи під душем, клієнти дуже часто погано намочують і промивають потиличну зону голови та крайову лінію зростання. Там же згодом і виникають різні проблеми. Крім того, у власниць довгого волосся в такому положенні волосся сильно плутається.

Як доглядати за довгою? У щотижневому догляді я можу виділити умовно дві фази: догляд вихідного дня та внутрішньотижневий догляд.

Усередині тижня: шампунь за типом шкіри голови, бальзам на 2-3 хвилини, два засоби незмивного догляду: на довжину і на кінчики.

Вихідного дня: додати маски, які необхідно витримувати довше від години до двох.

Щодо маски. Маленький лайфхак: як зрозуміти, чи є в масці силікон чи ні? Якщо в масці є силікони, то навіть протягом кількох годин засіб не висихатиме. Але якщо маска натуральна, то через 15-30 хвилин вона почне сохнути.

Під час вихідного дня для кращого результату завжди потрібно «допомагати» засобам, використовуючи тепло. І після маски обов'язково закрити кутикулу бальзамом.

А щодо термозахисту? Її ми використовуємо щоразу?

Завдання кожного такого препарату зробити все, щоб під час сушіння випарювалася волога препарату, а не волога стрижня волосся. Але, незважаючи на те, що написано на етикетці продукту, від високих температур нічого волосся не захистить. Найважливіше – мінімізувати цю температуру. Краще використовувати температуру 150-160 ° С, брати дрібні пасма і ретельно опрацьовувати волосся під час роботи з гарячим інструментом. Ви витратите більше часу, але волосся буде менш пошкодженим.

Продовження ефіру дивіться у нашому IGTV:

View post on Instagram
 

Читайте також