Особливості медичного маркетингу в Інтернеті

Або як побудувати успішну комунікацію з пацієнтом

2019-03-21
Logo

Диджиталізація накрила нас усіх цілком, і, мабуть, безповоротно. У світі інтернету відсутність профілю у соціальних мережах – це серйозна нагода задуматися: а чи існує людина?

Яна ЮЦКІВСЬКА, д. м. н., професор, лікар вищої категорії, власниця групи компаній Yu System , засновник проекту «Школа професора Юцківської», президент Євро-Азіатської асоціації фахівців естетичної медицини, член ради директорів НАДК, позаштатний експерт Росздравнагляду МОЗ РФ, головний редактор журналу «Косметика та медицина», член редакційної колегії журналу MJDR ( Росія )

Анджела ГРОДСЬКА, медичний маркетолог, керівник агентства YuConcept (Росія)


Чому Instagram – це не панацея, а профілі у соціальних мережах потрібні не всім? Пропонуємо поміркувати на цю тему разом із нами

Соціальні мережі – це бізнес-інструмент. Зараз це майданчик, на якому фахівці можуть провадити просвітницьку діяльність.

Що це означає? Якщо раніше лікарі могли боротися з міфами в головах пацієнтів виключно на особистих консультаціях, то тепер є можливість здійснювати це за допомогою блогу в Instagram чи будь-якій іншій соціальній мережі.

Ми маємо величезний інструмент під назвою «інтернет», де наші можливості по «освіті» пацієнтів безмежні і при цьому безкоштовні. Просвітницька діяльність має різні форми, і кожен може вибрати для себе відповідну:

  • прямі ефіри;
  • інформативні пости;
  • відповіді на запитання передплатників;
  • блоги на YouTube та багато іншого.

Ми часто недооцінюємо значущість цих інструментів, проте саме вони можуть допомогти нам змінити настрій багатьох людей стосовно естетичної медицини та зробити їх погляди на неї менш стереотипними.

ПРОФІЛЬ ЛІКАРЯ В INSTAGRAM

Напевно, серед нас уже не залишилося тих, хто не мав би профілю в Instagram. Хтось уже встиг набрати тисячні аудиторії і тим самим забезпечити себе стабільним записом. А хтось не зсувається з позначки 400–500 передплатників, при цьому регулярно публікуючи пости.

Чому так відбувається? Головний тренд усіх соціальних мереж – це запит на якісний, унікальний контент. Саме він приваблює користувачів. Однак його створення вимагає як мінімум часу та наявності певних навичок, а найчастіше над популярною сторінкою в Instagram і зовсім працює ціла команда.

Очевидно, що практикуючий лікар не має часу на повноцінну роботу над своїм профілем. Проте прагнення бути у тренді змушує нас щодня щось публікувати. Нових пацієнтів це не наводить, а час забирає. Чи варто продовжувати?

Так! Однозначно! Адже профіль у Instagram сьогодні відіграє роль візитки : у середньому нам вистачає хвилини, щоб сформувати думку про людину, подивившись на її сторінку

Останнім часом пацієнти все частіше заходять до соціальних мереж, щоб зібрати більше інформації про лікаря, до якого вони збираються записатися на прийом. Навіть якщо сторінка не ведеться активно, але на ній немає явних моментів, здатних відштовхнути пацієнта, зусилля не марні .

На що зверне увагу потенційний пацієнт, якщо зайде до вас у профіль:

  • на візуальне оформлення сторінки. Все-таки робота у сфері естетичної медицини накладає свого роду зобов'язання. Профіль має виглядати так, щоб на нього було приємно дивитися. А це як мінімум відсутність квітів, що «кричать» плюс бажано наявність єдиної візуальної концепції;
  • на те, як лікар спілкується з передплатниками : негатив, питання, залишені без відповіді, спам у коментарях – це не те, що може спричинити довіру пацієнтів;
  • на деталі : чи одягнув рукавички та шапочку під час процедури, наскільки чистий кабінет? Це здається очевидним, але при цьому під час непрофесійної фото- або відеозйомки ми не завжди звертаємо увагу на такі деталі. У такій ситуації допоможуть інструкції/check-листи, в яких прописуються норми зовнішнього вигляду лікаря, коли фотографують його під час роботи. За ними завжди можна перевірити себе.

Таким чином, якщо немає прагнення стати лікарем-блогером, а Instagram не основний майданчик із залученням первинних пацієнтів, то ведення профілю як своєї візитівки – найоптимальніший варіант.

Не тільки INSTAGRAM

Мати лише один комунікаційний канал у вигляді Instagram – це як іти ва-банк у казино. Вся справа в тому, що ніхто не може дати гарантію того, що одного дня цю соціальну мережу не заблокують або ваш профіль (вашої клініки) в ній не видалять. Може статися все. Щоб не виявитись відрізаним від світу, потрібно мати «подушку безпеки» у вигляді сайту.

Переваги сайту:

  • стабільність , адже він належить лише вам;
  • широкі можливості . На вашому сайті ніхто не зможе обмежити вас у довжині відео чи кількості символів у тексті. Вирішаєте лише ви;
  • розширена статистика . Маючи сайт, можна відстежити такі важливі параметри, як кількість відвідувачів, час, проведений на сайті, звідки прийшли ці відвідувачі та багато іншого.

Правильно організований сайт також допоможе швидше донести потрібну інформацію до пацієнта та підвищити ймовірність його запису на прийом.

ЧОМУ ВОРОНИ ПРОДАЖУ, ПРОДАЖНІ ЛЕНДИНГИ, ХОЛОДНІ ДЗВІНКИ НЕ ПРИВАЖАЮТЬ ПАЦІЄНТІВ?

На кожній профільній конференції можна почути, що медичний маркетинг є дуже специфічним і маркетингові прийоми з інших областей тут не працюють. Чи це так?

Питання неоднозначне, але відповідь на нього швидше «так», ніж «ні». Адже маркетинг у медицині – це більше про довірчі стосунки, які вибудовують лікар та клініка з пацієнтом. А про яку довіру може йтися, якщо використовувати такі популярні маркетингові інструменти, як холодні дзвінки, вирви продажів з очевидною будовою та багато іншого?

Маркетинг у медицині – у деталях. Починаючи від фотографій лікарів на сайті клініки, голосу адміністратора по телефону, посмішок лікарів під час особистої зустрічі та закінчуючи привітанням пацієнтів зі святами.

Маркетинг у медицині – про створення емоційних зв'язків, завдяки яким пацієнти хочуть повертатися до клініки, наводити туди своїх рідних та друзів та рекомендувати вас знайомим.


Вперше опубліковано в "Les Nouvelles Esthétiques Україна" 6 (112) 2018

Читайте також