Мезоніті: очікування та реальність

Logo

Сьогодні складно відшукати істину в протиріччях та баталіях, що виникають навколо мезонітій, серед шанувальників та противників цієї методики.

Вікторія Радкевич , лікар-ангіохірург, дерматокосметолог, спеціаліст з ін'єкційних методик


Останнім часом масова маркетингова хвиля реклами мезонітій привертає до себе дедалі більше уваги, подаючи їх як панацею від усіх проблем, пов'язаних із боротьбою за молодість та красу. І цим «поневолила» багатомільйонні натовпи шанувальників та мисливців за чарівним «еліксиром». Запис на тредліфтинг придбав масовий ажіотаж та спровокував невиправдано високу ціну на послугу.

Високий попит на процедуру спричинив зростання бажаючих серед косметологів навчитися цій методиці. А потім зросла кількість не лише молодших пацієнтів, а й жертв гучного маркетингового проекту, почалися проблеми із сертифікацією, СЕС, з'явилася величезна кількість спроб ввезення несертифікованих матеріалів для проведення цієї процедури.

Підтяжка мезонітями — один з видів ліфтингової процедури, що омолоджує, яка з року в рік набирає все більшої популярності. І, звичайно ж, як і будь-яка косметологічна методика, вона має свої свідчення та протипоказання. Як результат, тредліфтинг за допомогою мезонітів також піддається сумніву. І сьогодні неможливо відшукати істину в протиріччях і баталіях, що виникають навколо мезонітій, серед шанувальників та фахівців, які заперечують методику.

Розглянемо деякі з них, які турбують і фахівців, і їхніх пацієнтів.

Очікування

Після процедури тредліфтингу мезонітями не заповнюються втрачені обсяги обличчя, не усуваються зморшки та складки, а отже, процедура для омолодження є неефективною

Реальність

Неправильне розуміння механізму дії мезонітій та статусу цієї процедури вводить багатьох в оману. Мезоніті придумані для підтяжки та створення чітких контурів обличчя, тобто 3D-4D мезоніти не можуть повернути втрачені обсяги та заповнити провали на обличчі. Ефект ліфтингу полягає у моделюванні втраченого з віком каркасу та стимуляції обмінних процесів. Результат від процедури мезоніти очевидний: він проявляється моментально і досягає максимуму через 1-2 місяці.

Очікування

Поверхня шкіри після мезонітії може бути рельєфною, зі слідами від їх введення.

Реальність

Мезоніти вводяться в шкіру дуже тонкою ін'єкційною голкою або тупоконечною канюлею-провідником. Лікар косметолог акуратно проводить голку-провідник з ниткою всередині під шкірою, керуючись спочатку обраною технікою. Мезоніті армують тканини, створюють ефект дбайливого прошивання. Помітними після процедури можуть виявитися маленькі борозни або вузлики в місці введення голки і іноді по ходу нитки. Ці сліди відбуваються протягом 7-14 днів. При правильній постановці сама нитка не помітна, вона не просвічується через шкіру. До того ж нитки складаються з полідіоксанону, а це матеріал, який розсмоктується самостійно протягом 210-320 днів (залежно від виду та товщини нитки). Нитка у міру розсмоктування формує каркас із нових фіброзних волокон. До того ж, мезоніти не викликають змін у міміці, навіть якщо вона дуже активна.

Очікування

Процедура повністю безпечна та легка у виконанні.

Реальність

Щодо безпеки, то тут немає жодних гарантій. Рухаючись заданою траєкторією, голка тягне нитку і «прошиває» товщу шкіри. Потім голку-провідник потрібно витягти, а саму нитку залишити у тканинах. Коли йде невелике відхилення від траєкторії введення або правильної його глибини, повернути у вихідне положення та голку, і нитку неможливо (за винятком деяких видів мезонитів, де нитка знаходиться повністю в канюлі). Якщо використовуються нитки, виготовлені з матеріалу, що нерезорбується, який може не розсмоктуватися роками, тоді ситуація стає ще складнішою.

Існує нюанс при постановці гладких ниток. Імовірність їх зміщення досить велика, тому що у них немає насічок чи конусів, завдяки яким усунення малоймовірне. Не виключена і візуалізація під шкірою самої нитки, якщо поставити її більш поверхово, ніж належить.

Очікування

Тредліфтинг мезонітями – процедура дуже дискомфортна та болісна.

Реальність

Ця процедура не відноситься до ряду приємних і на 100% безболісних маніпуляцій, як і будь-яка процедура в косметології, де йде прокол і використання тканини. Звичайно ж, все залежить від больового порогу пацієнта, емоційного стану і т. д. Для комфортного проведення процедури наноситься аплікаційна анестезія і, при необхідності, ін'єкції ультракаїну або лідокаїну в місцях проколу та нитки. У такому разі процедура не повинна принести пацієнтові багато дискомфорту та гострих болючих відчуттів. Протягом 10-14 днів після постановки мезонітів може відчуватися легке натяг, набряклість (за наявності синців та гематом) та поколювання. Така реакція абсолютно нормальна та прохідна.

Очікування

Мезонити може бути відторгнута організмом, оскільки є стороннім матеріалом.

Реальність

Мезоніти складаються з полідіоксанону з покриттям із полімолочної кислоти. Це сумісний зі шкірою матеріал, повністю біологічно інертний і благотворно позначається на стані шкіри.

PDO – це відомий синтетичний шовний матеріал, який застосовується у медицині для накладання швів. Повторюся, що в нашому організмі цей склад має властивість розсмоктуватись через 7-12 місяців, залишаючи за собою ефект ліфтингу та ремоделювання контурів обличчя. А у поєднанні з іншими малоінвазивними процедурами та вчасно розпочатим курсом тредліфтингу може бути гарною альтернативою хірургічному втручанню.

Очікування

Поставлені нитки мають ревіталізуючу дію і залишають після себе каркас з нових колагенових волокон.

Реальність

Шкіра не може піддатися ревіталізуючій дії через склад матеріалу, з якого виконана нитка: PDO не має зволожуючим фактором і не впливає на процеси відновлення шкіри. Чимало джерел пишуть, що після біодеградації нитка залишає за собою тривалий ліфтинговий ефект за рахунок колагенового каркасу.

Колаген - це речовина, що відповідає за рівень тургору шкіри, а значить, і за її гладкість, відсутність зморшок та чіткість контурів. Але колаген, в основному, виробляється виключно в глибоких шарах дерми. Компоненти позаклітинного матриксу, у тому числі колаген, синтезують фібробласти — клітини епітеліальних (сполучних) тканин. А нитки із синтетичного шовного матеріалу в дерму ставити не можна – вони ставляться глибше.

У цьому очікуванні інформація є правдивою в тому, що дійсно утворюється додатковий каркас. Але те, з чого цей каркас складається, — інформація хибна. А складається він не з колагену, а з фіброзних (рубцевих) тканин, що виникають у процесі реабілітації.

Отже…

Процедура тредліфтингу за допомогою мезонітій справді дає хороший ліфтинг, чіткий контур обличчя та підтягнутість шкіри. Звісно, такий ефект тримається не вічність. Клієнту обов'язково потрібно робити комбінації з іншими ін'єкційними та косметологічними процедурами, вести здоровий спосіб життя та завжди бути під наглядом свого лікаря-косметолога.

Відгуки жінок, які випробували цей метод ліфтингу, неоднозначні. Комусь він підходить більше, комусь меншою мірою, все індивідуально. Процедура постановки мезонітій є безпечним методом омолодження, проте безпека залежить від кваліфікації лікаря.

Читайте також