Безін'єкційне ремоделювання шкіри

Logo

Оцінюючи стан шкіри, ми насамперед звертаємо увагу на її зовнішній вигляд – «здоровий» колір обличчя, рівномірність рельєфу та відсутність зморшок, які формують поняття молодої гарної шкіри.


Ольга Андрієнко, лікар загальної практики, сімейної медицини, косметолог-естетист, національний методист компанії «Renew Україна»

При дотику ми можемо оцінити і текстуру шкіри, яку формують епідерміс на поверхні, так і дерма на глибоких шарах. Тісний зв'язок усіх структур шкіри закликає косметолога аналізувати та замислюватися про те, як коригувати естетичні недоліки не просто як симптом, а впливати на всі рівні проблеми.

Текстура шкіри формується за рахунок:

  • постійного оновлення епідермісу (забезпечує гладкість шкіри);
  • структурної цілісності дерми (забезпечення міцності та еластичності завдяки колагену, еластину та глікозаміногліканам).

І якщо з оновленням рогового шару та десквамацією розібратися значно легше, то з активацією синтезу білків на рівні дерми все набагато складніше. Для підтримки відлущування на адекватному рівні у професійному догляді ми застосовуємо АНА-кислоти та кератоліктики, що ексфолюють процедури та догляд. Впливати на глибокі шари шкіри за допомогою поверхневої дії дуже складно. Саме тому комбінація різних естетичних процедур дає більш виражений та пролонгований результат.

Однією з популярних та ефективних апаратних методик неоколагеногенезу є RF-ліфтинг (Radio Frequency Lifting), суть якого полягає у прогріванні тканин та запуску активності фібробластів. За рахунок вироблення колагену, еластину та гіалуронової кислоти відбувається ремоделювання дерми та зменшення в'ялості та провисання шкіри.

Необхідно враховувати, що для синтезу колагену важливі поживні речовини, що надходять через мікроциркуляторне русло із сосочкового шару дерми – вітаміни, амінокислоти, мікроелементи. Отже, важливою ланкою покращення структури дерми є кровообіг та лімфодренаж. Поль Брегг говорив: «Наш організм молодий настільки, наскільки молоді його судини». Процедури, що «запускають» лімфовідтікання та покращують кровообіг, бажано проводити не тільки перед курсом радіохвильового ліфтингу — активація кровообігу буде доречна в будь-якому циклі процедур, що омолоджують.

У нашому кабінеті ми апробували практичний кейс, який дав чудовий результат. Йдеться про поєднання мікрострумової терапії, RF-ліфтингу та безін'єкційної мезотерапії (електропорації). Кільком пацієнтам 35+ із віковими змінами (втрата пружності, порушення овалу, зморшки) було проведено курс мікрострумової терапії (4 процедури з частотою 2 рази на тиждень) для покращення лімфодренажу та нормалізації м'язового тонусу. Потім 5 процедур біполярного RF-ліфтингу 1 раз на 10 днів і 5 процедур електропорації із введенням сироваток, що містять пептиди, 1 раз на 7 днів.

Результати оцінювалися суб'єктивно на підставі відстрочених відгуків пацієнтів та об'єктивно за допомогою аналізатора стану шкіри UMS-K19. З 6 пацієнтів 5 суб'єктивно відзначили значне зменшення виразності зморшок, покращення овалу обличчя та ліфтинг. Крім того, 4 особи звернули увагу на освітлення шкіри та вирівнювання кольору обличчя, 2 пацієнтки помітили зниження чутливості шкіри до агресії зовнішнього середовища. При об'єктивному огляді у всіх 6 осіб покращилися показники тесту шкірної складки та ротаційно-компресійного тесту, які характеризують пружність та еластичність шкіри, діагностика за допомогою аналізатора шкіри показала покращення стану шкіри за такими параметрами, як текстура шкіри, зволоженість та рівень вмісту колагену.

При проведенні такого роду процедур слід обов'язково враховувати протипоказання до лікування та необхідність дотримання регулярності та сталості. Дана схема буде ідеальною для клієнтів, які відкидають ін'єкційні методики з тих чи інших причин і відвідують косметолога дисципліновано на регулярній основі. Курс апаратних процедур можна проводити і в сонячну пору року, дозволяючи виділити осінньо-зимовий період для проведення пілінгів та інших процедур, що підвищують чутливість шкіри до сонця.

Читайте також