cosMetologyLogo.svg
image

*Стаття перекладена на українську мову за допомогою автоматичного перекладу. Редакція працює над його покращенням.

Колаген - структурний білок сполучних тканин людини, в т. ч. і шкіри, закручений у потрійну спіраль, що нагадує пружинки. Нитки колагену, переплітаючись між собою, утворюють сітку, яка є каркасом для шкіри. Ближче до поверхні велика відстань між витками спіралі забезпечує пружність та амортизаційні властивості шкіри. У глибших шарах спіральні кільця, щільно розташовуючись один до одного, виконують опорну функцію.

У тілі людини містяться 20% білка, третина якого становить колаген. 75% нашої шкіри – це колаген. Попит на колаген в організмі завжди високий, бо в нормальних фізіологічних умовах безперервно йде оновлення, перебудова каркасів багатьох органів і тканин.

Синтез колагену відбувається постійно протягом життя. Деградація або переробка старого або пошкодженого колагену є здоровим, природним процесом, який використовується для створення протеїнових фрагментів, необхідних для створення нових клітинних структур, наприклад, у процесі загоєння. З віком рівень колагену зменшується через зниження його вироблення та збільшення деградації.

Руйнування нативного колагену та зменшення його природного вироблення призводить до утворення небажаних зморшок та старіння шкіри. Отже, шкіра виглядає гладкою, пружною і молодою, в основному завдяки здоровому рівню вмісту білка колагену, що має здатність розтягуватися і знову набувати початкової форми.